Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як навчити дитину віджиматися: прості вправи, порядок дій і регулярність занять

Як навчити дитину віджиматися: прості вправи, порядок дій і регулярність занять

13-02-2019, 21:29
355
0
Класичні віджимання тренують кілька груп м'язів одночасно, а також виховують витривалість і силу волі. Гарний рельєф і підтягнута фігура до особи будь-якому підлітку. Як навчити дитину віджиматися від підлоги, можна зрозуміти, розглянувши комплекс загальнозміцнюючих занять. Зробити це простіше, ніж починаючому дорослій людині. Зростаючий організм активно засвоює білкову їжу, що сприяє зміцненню кісткової тканини і збільшення м'язового об'єму. Рівень загальної фізичної підготовки дозволить визначити швидкість навчання індивідуально.

Користь

Як навчити дитину віджиматися: прості вправи, порядок дій і регулярність занять
Користь від отримання нових навичок силових тренувань неоціненна:
 • Розвивається мускулатура всього тіла.
 • Посилення і набір м'язової маси покращують хороший рельєф, загальну спортивну форму.
 • Позбавлення від зайвих жирових відкладень за рахунок збільшення навантаження на серце і кровоносну систему.
 • Поліпшення обміну речовин при спалюванні додаткових калорій.
 • Підвищення витривалості організму і загальної сили, зміцнення імунітету.
 • Правильне дихання при силових навантаженнях дозволить в подальшому ускладнити виконувані прийоми без погіршення самопочуття.
 • Розвиває впевненість у собі та своїх здібностях, що відображається на інших сферах життя підлітка.
 • Розуміння механізму зміцнення м'язів формує систему занять. Професійний тренер або вчитель фізкультури знає про користь поступового навчання будь-яким фізичним навантаженням, систематичних вправ і збільшення кількості виконуваних прийомів, ускладнюючи з кожним наступним разом. Правильний порядок підходу до навчання приводить до швидкого отримання стійкого результату. Починати з безпосередніх віджимань від підлоги не варто.

  Положення тіла

  Як навчити дитину віджиматися: прості вправи, порядок дій і регулярність занять
  Як навчити дитину віджиматися з нуля? Починати заняття слід з вертикальної стіни, поступово збільшуючи кут нахилу тулуба. Правильне положення тіла – рівне, як струна, руки на ширині плечей, носки ніг – разом. Прес підгорнутий, а повні легені повітря. Згинаючи руки в ліктях, виконують віджимання від стіни до появи легкої втоми. Можливо до 25-30 віджимань для перших занять. Наступні заняття проводити через день, звертаючи увагу на відновлення м'язової маси від отриманих навантажень. Для полегшення втоми звертаємо увагу на дихання – при опусканні тіла повітря вдихається, а при підйомі – видихається.

  Що робити через пару тижнів?

  Через пару тижнів можна переходити на віджимання від поверхні столу, поступово збільшуючи кількість виконуваних вправ. Повний згин ліктя до торкання грудною кліткою меблів. Спина повинна зберігати рівне положення, а таз – в одній площині з ногами і плечима. Вправи можна виконувати вже кілька заходів за одне заняття. Наступним етапом будуть віджимання від лави, що ускладнює проведені заходи і посилює навантаження на спинні м'язи. Збільшують або кількість жимів, або підходів, що дозволяє не перевантажувати м'язи.

  Перша вправа

  Як навчити дитину віджиматися: прості вправи, порядок дій і регулярність занять
  Як навчити дитину правильно віджиматися від підлоги, може показати батько, тренер або старший брат на особистому прикладі. Перші вправи можуть бути полегшені тренуваннями не лише тіла, а від колінних чашечок до плечових суглобів. Упиратися в підлогу слід колінами, а не носочками ніг. Для зручності можна підкласти килимок для занять йогою. Для ослабленої мускулатури дитини використовуються полуотжимания, коли згинання-розгинання рук проводиться з положення тіла лежачи на животі (жартівливо називається «віджимання від подушки»).

  Умови для хорошого результату

  Як навчити дитину віджиматися: прості вправи, порядок дій і регулярність занять
  Для досягнення стійких результатів в будь-якому віці з нуля потрібно наступне:
 • варто скласти графік тренувань, щоб контролювати відпочинок і відновлення організму;
 • вправи необхідно урізноманітнити, щоб задіяти максимальну кількість м'язової мускулатури;
 • крім занять збільшення кількості і якості жимів, рекомендуються тренування із загальної фізичної підготовки – біг, присідання, плавання, стрибки, зміцнення преса живота, робота з гантелями, подолання перешкод, лазіння по канату, гра у волейбол та футбол.
 • Дотримуючись комплексу вправ протягом двох тижнів, дитина зможе виконати повноцінні віджимання від підлоги хоча б 2 або 3 рази. Більшість занять необхідно виконувати в три етапи, це обґрунтовано тим, що організм виходить на збільшення навантажень поступово. Потрібно навчитися виконувати планку для зміцнення преса, сідниць, рук і ніг, починаючи з декількох хвилин зміцнення всього тіла. Планка – це вихідне положення для віджимань. З різновидів позицій планки необхідно вибрати легшу для перших підходів. В ході повторних дій положення тіла повинно змінювати кути нахилу з метою перенесення сили тяжіння на інші ділянки. Планка на ліктях, на носочках, на кулаках, базова, бічна, з піднятою ногою – всі різновиди доступні для освоєння.
  Як навчити дитину віджиматися: прості вправи, порядок дій і регулярність занять

  Правильне положення тіла. Особливості

  Як навчити дитину віджиматися від підлоги? Щоб зрозуміти, як це зробити, необхідно ознайомитися з правильними положень тіла, що сприяють більш легкому виконання прийомів надалі, вивчити розташування поздовжніх і поперечних м'язових волокон. При вузькій постановці рук підкачуються трицепси, а при широкій – грудні м'язи, на кулаках – зміцнюються кисті, зап'ястя, біцепси у комплексі, на одній руці – основне навантаження припадає на плечовий пояс, зв'язки. При отриманні стійких результатів можна переходити до підтягувань на турніку. Попередніми вправами будуть лазіння по канату, деревам і шведській стінці, подолання високих бар'єрних щитів. Важливою умовою гарної фізичної форми є правильний режим харчування і відпочинку. Вживання в їжу свіжих фруктів і овочів, відмова від переїдання і переваги солодких і гострих страв ведуть до підтягнутою фігурі. Спортивна дієта призначена для збалансованого набору організмом необхідних вітамінів і мікроелементів.

  Висновок

  Тепер зрозуміло, як навчити дитину віджиматися. Всі особливості навчання ми розглянули. Розвиток красивою чоловічої фігури з правильними рельєфами закладається з дитинства. Якщо ця інформація обговорюється в сімейному колі і втілюється в реальності, то питання про навчання не виникне тайфун на горизонті.
  Читайте також
  Як прибрати живіт підлітку?
  Як прибрати живіт підлітку?
  На превеликий жаль, питання "як прибрати живіт підлітку" хвилює в наші дні все більшу і більшу кількість юнаків і дівчат. Не будемо зараз говорити
  Порушення постави у дітей
  Порушення постави у дітей
  Порушення постави зустрічається у кожної третьої дитини і з віком ця проблема лише поглиблюється. У нашій статті ми розповімо про формування
  Як навчити дитину робити колесо?
  Як навчити дитину робити колесо?
  Одним з гімнастичних вправ, що розвивають м'язи і координацію дитини, є всім відоме колесо. Для деяких воно може здатися складним, але діти з радістю
  Правильне дихання під час пологів.
  Правильне дихання під час пологів.
  Ще зі шкільних часів ми знаємо, що дихання - основа життя. Сучасна, добре інформована вагітна жінка не може не замислюватися заздалегідь про те, як
  Гімнастика на фітбол для вагітних.
  Гімнастика на фітбол для вагітних.
  Фітбол - це великий гімнастичний м'яч, він широко використовується в самих різних напрямках фітнесу. Фітбол для вагітних особливо зручний тим, що
  Як вилікувати сколіоз у дитини?
  Як вилікувати сколіоз у дитини?
  Сколіоз являє собою викривлення осі хребта у бічну сторону. В залежності від розташування сколіозу його ділять на: шийний;