Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Пластир для новонароджених від пупкової грижі: коли можна використовувати?

Пластир для новонароджених від пупкової грижі: коли можна використовувати?

19-02-2019, 20:50
778
0
Досить частою проблемою новонароджених дітей вважається пупкова грижа. Захворювання виявляють у малюків навіть на перших тижнях життя. Причому не тільки лікарі, але і новоспечені батьки здатні самостійно відрізнити недугу по помітно выпяченному вперед околопупочному кільцю. На батьківських форумах часто радять використовувати пластир для новонароджених від пупкової грижі. Виникає закономірне питання, чи не зашкодить виріб, необхідно його використовувати і якої марки вибрати при рекомендації його фахівцем.
Пластир для новонароджених від пупкової грижі: коли можна використовувати?

Причини виникнення захворювання

Пластир для новонароджених від пупкової грижі часом новоспечені матусі купують для домашньої аптечки незалежно від наявності захворювання. Часто його використовують в якості профілактики. Однак перш ніж рекомендувати засіб, необхідно розібратися з причинами виникнення грижі і обов'язково звернутися до фахівця за консультацією. Будь-який лікар пояснить батькам, що захворювання виникають в силу ряду причин:
 • сильні навантаження, у зв'язку з постійним плачем, на м'язи живота:
 • спадкова або пов'язана із станом здоров'я слабкість околопупочной м'язи.
 • Відразу після народження дитини пуповину перерізає лікар і зав'язує її. В результаті утворюється так зване околопупочное кільце. М'язи всередині нього зовсім не розвинені. Тільки до трьох років відбувається зміцнення та остаточне становлення цих м'язів. В результаті часом відбувається випинання фрагмента в черевній порожнині або навіть частини кишечника через:

 • частих запорів;
 • постійного надривного плачу;
 • здуття живота.
 • Пластир для новонароджених від пупкової грижі: коли можна використовувати?

  Небезпека недуги

  Багато батьків вважають за краще використовувати пластир для лікування пупкової грижі у новонароджених, тому що здогадуються про небезпеку захворювання. Неозброєним оком будь-якого видно випинання грижі, як тільки дитина напружує м'язи живота. Це відбувається під час плачу, процесу дефекації або просто при наявності кольок. Лікарі попереджають, що не допускається ігнорувати подібні симптоми. Якщо вчасно не звернутися до фахівця за відповідним лікуванням, то грижа не тільки доставить дитині біль і дискомфорт, але і поступово стане загрозою для життя. Проблема полягає в тому, що можливе защемлення частини кишечника околопупочным кільцем. При цьому порушується кровообіг, що в підсумку призводить до некрозу найближчих тканин і органів.
  Пластир для новонароджених від пупкової грижі: коли можна використовувати?

  Рекомендації лікаря

  Пластир для новонароджених від пупкової грижі заборонено використовувати без рекомендації лікаря. Відомо, що недуга досить поширений, але ігнорувати проблему не рекомендується. Малюка слід обов'язково показати хірурга, який оцінить масштаби захворювання і дасть батькам рекомендації щодо його усунення.

  На щастя, часто вирішується проблема самостійно. Вже до двох років патологія перестає турбувати дитину. У цьому нерідко допомагає пластир для новонароджених від пупкової грижі, який рекомендує лікар. Однак необхідно розуміти: якщо після двох років захворювання продовжує турбувати дитину, то, можливо, необхідно оперативне втручання, в результаті якого пупкове кільце стягують механічно.

  Способи вирішення проблеми

  Якщо дитині поставлений діагноз «пупкова грижа», то лікар пропонує батькам прості, але ефективні заходи для вирішення проблеми. Необхідно дотримуватися всіх рекомендацій фахівця, щоб уникнути патології в майбутньому. Може бути призначений лікувальний масаж, який необхідний для зміцнення м'язів живота. Також слід в домашніх умовах або за допомогою медсестри в поліклініці проводити лікувальну фізкультуру. Пластир для новонароджених від пупкової грижі вважається ефективним засобом, що перешкоджає випинання тканин з околопупочного кільця і використовується в комплексі перерахованими вище заходами.
  Пластир для новонароджених від пупкової грижі: коли можна використовувати?

  Різновиди пластирів

  Для усунення патології пупкового кільця у новонароджених дітей використовують спеціальні пластирі. Вони відрізняються особливими характеристиками, має специфічну форму. А аптеці можуть запропонувати наступні варіанти:
 • «Порофикс»;
 • «Чіко»;
 • Nortmann.
 • Пластир від пупкової грижі для новонароджених «Порофикс»

  Виріб визнається фахівцями і досвідченими мамами найбільш ефективним і дієвим. У пластиру незвичайна форма. Він виконаний у вигляді двох застібок. Якщо їх зафіксувати на шкірі немовляти, то вони утворюють невелику складку на животі, тим самим перешкоджаючи подальшому випинання грижі. Відгуки матусь показують, що під час використання відбувається зменшення патології, що, безсумнівно, радує. Часто виріб рекомендують використовувати в якості профілактики грижі, а також для формування акуратного пупка у немовляти. Однак необхідно пам'ятати, що такий пластир заборонено використовувати в перші дні після народження, коли ще пупкова рана не зажила. В результаті утворюється складки на шкірі пупок не висихає, що стає причиною запального процесу.
  Пластир для новонароджених від пупкової грижі: коли можна використовувати?

  Пластир Chicco

  «Чіко» — пластир від пупкової грижі для новонароджених, відгуки має досить позитивні. Однак фахівці радять використовувати виріб тільки для профілактики. Також досвідчені батьки підказують, що він допомагає впоратися з коліками і частими запорами. Гідність пластиру — у дихаючому матеріалі, який не дратує шкіру. Не забороняється використовувати виріб при ще не зажившем пупку. Для цього передбачена спеціальна стерильна подушечка.

  Виріб від Nartmann

  Пластир являє собою гіпоалергенну плівку з нетканого матеріалу. Відгуки підтверджують, що при застосуванні на ніжній шкірі не виникає роздратування. Незручність полягає в тому, що продається виріб по одній штуці. Але це необхідно для забезпечення герметичності упаковки. Від звичайного лейкопластиру виріб принципово нічим не відрізняється. Тому у батьків зазвичай не виникає питань, як заклеїти пупкову грижу у новонароджених пластиром. Необхідно відклеїти захисну стрічку та лікувальний прямокутник накласти на район грижі, утворюючи своєрідну складку. Необхідно простежити, щоб подушечка, виконана з м'якої тканини, потрапляла безпосередньо на сам пупок.

  Висновок

  Якщо лікар дозволив використання пластиру при невеликій грижі, то виріб необхідно міняти щодня. Бажано, щоб в перший раз справив маніпуляції лікар, показавши правила фіксування складки на животі за допомогою пластиру.
  Читайте також
  Пупкова грижа у новонародженого
  Пупкова грижа у новонародженого
  Нерідко трапляється так, що у новонароджених діток виявляються вроджені дефекти пупкового кільця, внаслідок чого утворюється пупкова грижа. Ця
  Пупкова грижа у немовляти
  Пупкова грижа у немовляти
  Захворюваність пупковою грижею з кожним роком збільшується. За останніми даними вона зустрічається у 25% новонароджених. Надзвичайно важливо
  У новонародженого стирчить пупок
  У новонародженого стирчить пупок
  Після того, як у дитини відпадає пуповинка і пупкова ранка заживає, деякі батьки з подивом виявляють, що пупок так і продовжує стирчати назовні,
  Пупкова грижа у новонароджених
  Пупкова грижа у новонароджених
  Пупкова грижа у новонароджених зустрічається досить часто і вважається вродженим дефектом (проявляється у 20% дітей). В основному з пупковою грижею
  Грижа пупкова у дітей. Лікування пупкової грижі
  Грижа пупкова у дітей. Лікування пупкової грижі
  Це випинання (виходження кишкових петель, частини сальника під шкіру), яке може бути різних розмірів, в області пупка. У дітей у віці до року
  Грижа у новонароджених
  Грижа у новонароджених
  У маленьких дітей нерідко виникає грижа. Явище це поширене, розвивається зазвичай на першому році життя. Приводів для паніки немає, однак і проявляти