Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Молочний брат - хто це? Родич або чужа людина?

Молочний брат - хто це? Родич або чужа людина?

9-03-2019, 16:52
501
0
У давні часи, коли ставні дами, не бажали або не мали можливості годувати своє дитя, з'явилися годувальниці. Це були огрядні жінки, пашать здоров'ям, з великим статурою. Годувальниця дбала про знатного дитинку, кружляла біля його колиски вночі, годувала грудьми дитину.

Не рідні родичі

Сучасна молодь задається питанням: "Молочний брат - хто це?" У давні часи В російський словник увійшли такі поняття, як "молочний брат" і "молочна сестриця". Серед величезної кількості споріднених зв'язків існують ті, які з кровними узами не мають нічого спільного: хрещена мати, хрещений син, молочна мати, молочний син Хто це - молочний брат? Так називали дитину чоловічої статі, який був вигодуваний грудьми жінки, що не є йому рідною матір'ю. Якщо у годувальниці були власні діти, вони були малюка молочними родичами.
Молочний брат - хто це? Родич або чужа людина?

Професія "Годувальниця"

Молочні брати і сестри не були кровними родичами. Вони не могли мати ніякої спорідненості з жінкою, яка поїла немовлят своїм грудним молоком. Якщо з якої-небудь причини мати дитину не мала можливості годувати або не мала молока, тоді вона зверталася до послуг годувальниці. Деякі жінки довгий час займалися годівлею чужих дітей, до тих пір, поки дозволяв вік. Жінка могла до цього народити дитину або викликати лактацію штучно. Смоктання сосків малюком викликало приплив грудного молока, і навіть нерожавшая жінка могла стати годувальницею.

Молочний брат - хто це?

Послугами годувальниці користувалися всі дворянські сім'ї, так як годувати своє дитя було немодним і непристойним справою для аристократичної особи. Якщо жінка-годувальниця в різний час годувала нащадків різних сімей, які не мають спорідненості, їх діти вважалися молочними. Син годувальниці по відношенню до вигодовує нею чужим дітям вважається також молочним братом. У дореволюційній Росії з такого приводу створювалися інститути годувальниць. Жінки, які мають власних немовлят, наймалися в багаті будинки, годували чужу дитину, а свою дитину віддавали у виховні будинки або родичів в село. Якщо дитина благополучно виростав, то незалежно від свого бідного походження він вважався для малюка зі знатної родини молочним братом.
Молочний брат - хто це? Родич або чужа людина?

Як це зрозуміти? Молочний брат у сучасному світі

В наш час трапляються ситуації, коли у матерів недостатньо або зовсім немає грудного молока. Багато переходять на молочну суміш, але деякі жінки, піклуючись про власну дитину, намагаються зберегти лактацію, стимулюючи вироблення молока лікарськими засобами, гарячим питвом, спеціальним масажем і растіркі. Коли в однієї матусі в пологовому будинку рясно витікає грудне молоко, а в іншої повільно зціджує по одній-дві краплі, перша може запропонувати годувати чужу дитину, поки знаходиться поруч. У перші дні життя малюкові це необхідно.

Молочний брат - хто це? Родич або чужа людина?
Існують випадки, коли одночасно народжують дві родички або подруги. В однієї з них грудне молоко виробляється у великій кількості, дитина наїдається, тому залишки доводиться зціджувати. В іншої мами картина інша: лактація знаходиться на низькому рівні, і ніякі способи не допомагають поліпшити якість і кількість молока. Дитина не наїдається, пхикає, не додає у вазі, і жаліслива родичка або подруга вирішує вигодовувати двох немовлят. Вона щодня відвідує малюка або приймає у себе вдома і підгодовує своїм грудним молоком. Деякі жінки годують чужих дітей досить довгий час, поки дитина не подорослішає до того, щоб їсти кашки і іншу їжу.
Молочний брат - хто це? Родич або чужа людина?
Дитина годуючої жінки, доводиться йому молочним братом чи сестрою, незалежно від того, є між ними спорідненість чи ні. От хто це - молочний брат. У давнину жінка, що вигодувала чужої дитини, припадала йому молочної мамою, а її діти - молочними братишками та сестричок. Дитина ставився до неї з повагою навіть ставши дорослим і був вдячний усе життя. Кажуть, через грудне молоко жінка передає немовляті настрій, почуття, сприйняття світу. Харчуючись грудним молочком, дитина відчуває відчуття захищеності, душевного спокою і ніжності. Жінка, що годує малюка, мимоволі відчуває до нього ніжні почуття і ласкаво називає його "молочної дочкою" або "молочним синочком", навіть коли дитина досягає зрілого віку.
Читайте також
Як правильно догодовувати сумішшю при грудному вигодовуванні? Дитині не вис ...
Як правильно догодовувати сумішшю при грудному вигодовуванні? Дитині не вис ...
Грудне молоко - найкраща їжа для дітей у віці до 1 року. Тому багато мам воліють природне вигодовування. Іноді виникають причини, за якими його
Алергія на молоко у дітей
Алергія на молоко у дітей
Однією з видів алергій, що зустрічаються у дітей, є алергія на молоко, хоча це важко уявити, адже вважається, що молоко - основна їжа новонароджених.
Грудне вигодовування
Грудне вигодовування
Перший фізичний контакт матері і новонародженого малюка починається з годівлі. Цей процес полягає не тільки в тому, щоб він перестав бути голодним.
Вплив лактації на здоров'я дитини
Вплив лактації на здоров'я дитини
Впливає чи грудне вигодовування на здоров'я дитини? Безсумнівно, впливає, і не тільки на здоров'я, але також і на розумові здібності дитини.
У дитини алергія на суміш, в чому причина і як бути?
У дитини алергія на суміш, в чому причина і як бути?
Добре, коли в дитячому періоді все проходить гладко: дитина харчується грудним молоком і добре його переносить. Але що робити, якщо молока немає, а
Що можна їсти мамі, що годує?
Що можна їсти мамі, що годує?
Багато майбутні мами мають деяке уявлення про годування малюка грудьми. Практично кожна впевнена, що їй потрібно дотримуватись спеціальної ...