Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Обробка пуповини новонародженого в домашніх умовах

Обробка пуповини новонародженого в домашніх умовах

9-03-2019, 16:58
843
0
Відразу після народження дитині перерізається пуповина. На протязі деякого часу в цій області знаходиться ранка, яка потребує догляду, в якому потребує новонароджений. Обробка пуповини здійснюється в домашніх умовах і вимагає застосування аптечних засобів і знання правильного алгоритму дій.

Про пуповині

Під час перебування дитини в утробі матері пуповина відіграє важливу роль. Вона є сполучною ланкою між дитиною і мамою. Пуповиною в пологах займаються відразу ж. Справа в тому, що проходять всередині неї три посудини є відкритими воротами для навколишнього повітря і інфекції.
Обробка пуповини новонародженого в домашніх умовах
Після того як малюк з'являється на світ, він самостійно пристосовується до життя поза материнської утроби, тому необхідності в пуповині для нього більше немає. Відразу після появи малюка на світ пуповина відрізається. Після цієї маніпуляції залишається невеликий залишок, який в пологовому будинку затискають спеціальної защібкою. Близько 10 днів цей залишок поступово твердне і висихає. Після цей відросток повністю відвалиться. Щоб цей процес прискорити, необхідно знати, як правильно доглядати за пупкової рани, які засоби можна застосовувати.

Первинна і вторинна обробка пуповини новонародженого

Цей процес здійснюється в пологовому будинку. Перед прийомом пологів акушерка обробляє руки за прийнятими гігієнічним нормам.

Обробка пуповини новонародженого в домашніх умовах
 • Після того як пуповина припиняє пульсувати, на неї накладають два затискачі Кохера. Один розташовується на відстані 10 см від пупкового кільця, а другий на відрізку 2 см зовні від нього. Ділянка, яка знаходиться між двома затискачами, обробляють йодом, а потім його перетинають.
 • Обробка пуповини новонародженого в домашніх умовах
 • Вторинна обробка пуповини новонародженого полягає в тому, щоб перенести дитину на спеціальному лотку на пеленальний стіл. Після цього акушерка знову обробляє руки, а після цього за допомогою великого і вказівного пальця туго затискає пуповину. Потім у спеціальні щипці закладається стерильна скоба з металу Роговина. Пуповину між брашнами дужки розташовують так, щоб її нижній край знаходився на відстані від 05 до 07 см від краю пупка. Після чого щипці змикаються до клацання.
 • Догляд в пологовому будинку

  Первинна обробка пуповини новонародженого вимагає правильного гігієнічного догляду. Обробляти пупок в пологовому будинку можуть різними методами:

 • Відкритий спосіб. На пупковий залишок надівається затискач з металу або пластику. До виписки новонародженого залишок щодня обробляють перекисом водню. Через 5 днів отросточек відпадає, а на його місці залишається невелика ранка.
 • Другий спосіб. На другі добу після появи малюка на світ залишок відрізають за допомогою хірургічного інструменту, а потім накладають що давить стерильну пов'язку. Через дві години її послаблюють, а через добу зовсім знімають. Решту ранку обробляють щодня перманганатом калію і перекисом водню.
 • Купання немовляти

  Проведення гігієнічних процедур досить простий процес. Незважаючи на це, у батьків часто виникають питання, пов'язані з купанням малюка в перші дні після виписки з пологового будинку. Коли на пуповинном залишку знаходиться прищіпка, то купати дитину можна. Приймати водні процедури малюк повинен у власній ванні. Поки ранка не заживе, воду для купання необхідно кип'ятити. Дуже важливо використовувати термометр для води. В перший місяць життя малюка купання має тривати недовго. Пам'ятайте, що викладати на живіт малюка до загоєння пупка не можна, інакше ви ризикуєте травмувати його. Не додавайте у воду для купання марганцівку. Засіб дуже сушить ніжну шкіру немовляти. Те ж саме відноситься до аптечним трав. Не захоплюйтеся косметичними засобами для купання, їх достатньо використовувати один раз в тиждень.

  Основні правила

  Проведення первинної та вторинної обробки пуповини новонародженого іноді проводиться за старою схемою. Пов'язано це з тим, що думки педіатрів сьогодні з приводу проведення цієї процедури дуже суперечливі. За старою схемою, пупкову ранку необхідно підсушити, значить, не можна нічим обробляти її і мочити протягом тижня. Це досить сумнівний спосіб, але їм часто користуються молоді мами за порадою бабусь. Другу методику ми розглянемо пізніше.
  Обробка пуповини новонародженого в домашніх умовах
  Вибір способу обробки вибирають самі батьки. В процесі догляду дуже важливо проявляти максимальну акуратність для того, щоб випадково не занести інфекцію в ранку. Багато хто помилково вважають, що пупок буде довго гоїтися, якщо дитину купати. Для швидкого загоєння ранки купати малюка можна і потрібно. Після водних процедур необхідно приступити до схеми, яка наведена нижче, і провести обробку пупка новонародженого.

  Алгоритм дій

  Розглянемо основний порядок дій, який необхідно дотримуватися в процесі догляду за пупковою ранкою. Завдяки правильному виконанню процедур по догляду ви зможете уникнути поширених помилок.
 • Укладіть малюка на горизонтальну поверхню. Підстеліть під нього м'яку пелюшку. Пам'ятайте, що малюк повинен відчувати себе максимально комфортно.
 • Нанесіть на ранку кілька крапель розчину перекису водню.
 • Почекайте деякий час, поки скоринки не розмокнуть.
 • Після цього пупок необхідно акуратно розсунути за допомогою стерильної ватної палички для того, щоб видалити всі скоринки.
 • Після нанесіть лікарський засіб, яке ви обрали для догляду за пупковою ранкою.
 • Важливо! Не можна розколупувати ранку, а також віддирати залишки пуповини. Така необережність може спровокувати виникнення інфекції в незажившем пупку. Вирішити таку проблему надалі буде складно, тому відповідально поставтеся до виконання процедури.
  Обробка пуповини новонародженого в домашніх умовах
  Догляд за пупковою ранкою достатньо проводити один раз в день. Робити це краще після водних процедур, так як після купання в теплій воді скоринки розм'якшуються природним шляхом.

  Популярні засоби для обробки пуповини

  Фахівці виділяють традиційні засоби і новинки. Дуже важливо використовувати їх грамотно, так як неправильне застосування може призвести до виникнення виразок і опіків. Традиційні засоби:
 • 3-відсотковий розчин перекису водню. Закопують в пупкову ямочку.
 • Спиртовий розчин перекису водню необхідний для обробки пупкового кільця. Для цієї мети можна використовувати ватяну паличку.
 • 2 або 5% розчин марганцівки. Такий засіб відмінно знезаражує і підсушує ранку. Але пам'ятайте, перш ніж обробляти пупкову ранку розчином марганцівки, необхідно пропустити її через кілька шарів марлевого бинта, він затримає всі кристали, які не розчинилися.
 • З новинок популярний 1% розчин хлорофіліпту. Це натуральний препарат, який виробляється з витяжки евкаліпта. Засіб відмінно зарекомендувало себе в боротьбі зі стрептококовою інфекцією.
  Обробка пуповини новонародженого в домашніх умовах
  Ще недавно було прийнято обробляти пупкову ранку зеленкою. Сьогодні все більше педіатрів не рекомендують використовувати цей метод, так як даний розчин сприяють утворенню плівки на шкірі, яка перешкоджає швидкому загоєнню.

  Тривале загоєння

  Нерідко молоді мами стикаються з ситуацією, коли ранка довго гоїться у новонародженого. Обробка пуповини здійснюється правильно, а позитивних змін не відбувається. На жаль, це не завжди так! Справа в тому, що при правильному догляді пупкова ранка заживає протягом тижня. Якщо цього не відбувається, то варто звернутися до лікаря за консультацією. Можливо, ви робите щось не так.
  Обробка пуповини новонародженого в домашніх умовах
  Іноді молоді матусі стикаються з ситуацією, коли кровит пуповина новонародженого. Обробка будинку у такому випадку передбачає догляд за ранкою більше одного разу на добу. Але пам'ятайте, що для того, щоб уникнути можливого попадання інфекції у відкриту ранку, краще проконсультуватися з педіатром. Якщо пупок не гоїться через три тижні, то обов'язково слід звернутися до лікаря. На жаль, це може бути наслідком попадання інфекції, а ранка могла загноіться.

  Можливі проблеми

  Первинна обробка пуповини новонародженого і алгоритм дій повинен виконуватися правильно. Іноді можна помітити сукровичні виділення, вони є нормою, якщо незабаром проходять. Незначні кровотечі можуть бути викликані наступними причинами:
 • Пупок крихти міг бути зачеплений одягом або підгузником при перевдяганні.
 • Матуся перестаралася при обробці рани і випадково травмувала тканина.
 • Дитина голосно плакав протягом тривалого часу, в результаті скоринка на пупку тріснула.
 • Симптоми, які свідчать про можливе запаленні:
 • Часті і тривалі симптоми кровотечі з пупка.
 • Виділення з домішкою або запахом гною.
 • Почервоніння навколо пупка і підвищення температури на цій ділянці.
 • Неприємний запах, який виходить від ранки.
 • Пупок не гоїться більше трьох тижнів.
 • Всі перераховані вище симптоми вимагають негайного звернення до лікаря, так як вони свідчать про те, що в ранку потрапила інфекція. Пам'ятайте, що імунітет новонародженого ще не сформований, а організм не може самостійно впоратися з інфекціями, так як досить слабкий. Якщо до захворювання не вжити своєчасних заходів, то можна спровокувати серйозні наслідки.
  Читайте також
  На який день пуповина відпадає у новонародженого?
  На який день пуповина відпадає у новонародженого?
  Напевно, найбільше переживання відчувають молоді батьки новонародженого малюка з приводу не зажившей пупкової ранки. Коли повинна відпасти пуповина,
  Кровит пупок у новонародженого
  Кровит пупок у новонародженого
  Однією з перших турбот, яка з'являється у щасливих батьків в перші дні після народження - догляд за пупковою ранкою малюка. Але іноді можна помітити,
  Обробка пупкової ранки дитини
  Обробка пупкової ранки дитини
  Догляд за пупковою ранкою новонародженого - процедура нескладна, але вимагає крайньої обережності. Для цього необхідно мати засоби для його обробки і
  Чим обробляти пупок новонародженого?
  Чим обробляти пупок новонародженого?
  Обробка пупка новонародженого - дуже важлива процедура по догляду, захищає організм дитини від проникнення шкідливих мікроорганізмів та розвитку
  Мокне пупок у новонародженого
  Мокне пупок у новонародженого
  Ще в пологовому будинку молода мама дізнається про те, як правильно обробляти пупок малюка. Адже після видалення пуповини, яка відбувається під час
  Мокне пупок у новонародженого: правила обробки та способи лікування
  Мокне пупок у новонародженого: правила обробки та способи лікування
  Ще в пологовому будинку молода мама дізнається про те, як правильно обробляти пупок малюка. Адже після видалення пуповини, яка відбувається під час