Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Коли діти перестають тягнути все до рота? У чому полягає небезпека і як відучити дитину?

Коли діти перестають тягнути все до рота? У чому полягає небезпека і як відучити дитину?

9-03-2019, 17:00
1089
0
Приблизно у віці 4-5 місяців дитина починає тягнути все до рота. Більшість мам хвилює це явище, так як на різноманітних предметах може мешкати безліч бактерій і вірусів. Крім цього, існує небезпека випадкового проковтування дрібних деталей. Чому це відбувається і коли діти перестають тягнути все до рота, розглянемо у статті.

Смоктальний рефлекс

Інтерес до навколишнього світу виникає у малюка на 2-3 місяці після його народження. У віці 4-5 місяців дитина починає усвідомлювати роботу своїх ручок і їх можливості. Після цього малюк намагається зрозуміти, як вони працюють, тому відправляє їх на дослідження в свій рот. Потім в хід йдуть практично всі предмети, які знаходяться в зоні досяжності: іграшки, одяг, мамині частини тіла.
Коли діти перестають тягнути все до рота? У чому полягає небезпека і як відучити дитину?
Важливо розуміти, що це нормальний етап у житті, через який проходять всі діти. Завдання батьків полягає в тому, щоб створити дитині безпечні умови. До малюка не повинні потрапляти дрібні деталі або предмети з гострими краями Іграшки, з якими грає малюк, завжди повинні бути чистими.

Небезпека

Перш ніж перейти до питання, пов'язаного з тим, коли діти перестають тягнути все до рота, необхідно розглянути наслідки, які можуть виникнути.

Коли діти перестають тягнути все до рота? У чому полягає небезпека і як відучити дитину?
В рот немовляти може потрапити все, що туди відмінно поміщається. Важливо розуміти, що такий період розвитку супроводжується підвищеною небезпекою. У чому вона полягає:
 • Малюк може затягнути в рот предмети, які не призначені для їжі, а потім проковтнути їх. Не так страшно, якщо це буде всього лише шматочок паперу. Але є небезпека того, що дитина може проковтнути невелику батарею, голку або випити засіб для миття посуду.
 • Дитині рік - все тягне в рот. Під час активного розвитку смоктального рефлексу дітям властиво облизувати дверні ручки, поручні в автобусі та інші речі, які кишать бактеріями. Пам'ятайте, що всі предмети, що оточують вас, можуть бути джерелами вірусів, з якими складно впоратися навіть дорослому організму.
 • Але небезпека полягає не тільки в проковтуванні предметів, також у можливості випадково вдихнути дрібну деталь або предмет.

  До якого віку дитина все тягне в рот?

  Більшість дорослих вважають, що подібна поведінка неприпустимо для дитини. Але це не так! Такий спосіб пізнання навколишнього світу закладено в дитині самою природою. Справа в те, що на ранньому етапі розвитку язик, рот і очі є єдиними інструментами для знайомства з різноманітними предметами. Такий період пізнання в середньому триває до 13-15 місяців.

  Як відучити дитину тягнути все до рота?

  Експерти дають наступні поради:
 • Забороняйте дитині тягнути в рот предмети, які не належать до їжі. Не лінуйтеся нагадувати йому про це регулярно, якщо бачите чергову спробу затягнути в рот іграшку.
 • Тато, бабусі й дідусі також повинні приймати активну участь в подібних заборонах.
  Коли діти перестають тягнути все до рота? У чому полягає небезпека і як відучити дитину?
 • Намагайтеся завжди грати з дитиною. Якщо він знайшов якісь дрібні деталі, то докладно розкажіть йому про них, щоб у нього не залишалося бажання досліджувати їх за допомогою мови.
 • Якщо малюк тягне в рот пульт від телевізора або мило під час купання, то покажіть йому, що потрібно робити за допомогою цих речей.
 • Не виривайте предмети у дитини з рук з криками. Постарайтеся акуратно забрати предмет, а потім пояснити для чого він служить. Пам'ятайте, що навіть восьмимісячна дитина здатний розуміти слова і їх зміст.
 • Ріжуться зубки

  Коли діти перестають тягнути все до рота? Дуже часто малюки, у яких тільки починають прорізатися зубки, намагаються просто почухати ясна. Тому вони можуть тягти до рота пальчики, одяг та інші предмети, які трапляються під руку. Завдання батьків полягає в тому, щоб забезпечити дитину всім необхідним на цей період.
  Коли діти перестають тягнути все до рота? У чому полягає небезпека і як відучити дитину?
  Сьогодні в дитячих відділах магазинів можна знайти масу різноманітних прорізувача, гумових кілець та інших предметів, які допомагають дитині впоратися з дискомфортом в області рота. Якщо ви не дуже добре ставитеся до такого вирішення проблеми, то придбайте дитячий знеболюючий гель.

  Помилки у діях батьків

  Дітям властиво наслідувати своїм батькам. Тому перш ніж лаяти дитину, проаналізуйте свої дії та вчинки:
 • Не їжте, впала на підлогу їжу. Демонстративно підніміть її і викиньте у відро для сміття.
  Коли діти перестають тягнути все до рота? У чому полягає небезпека і як відучити дитину?
 • Намагайтеся не користуватися на очах у дитини зубочисткою або зубною ниткою. А також не відкривайте зубами упаковку горішків або цукерок. Якщо ви гризете олівець або ручку, то постарайтеся позбутися від такої шкідливої звички.
 • Кладіть речі на свої місця, щоб дитина не зміг дістатися до них.
 • Коли варто хвилюватися?

  Заняття для дітей 2-3 років у вигляді малювання або ліплення часто призводить до того, що дитина починає гризти олівці або тягнути в рот пластилін для того, щоб спробувати його на смак. Деякі батьки вважають це абсолютною нормою. Але якщо вашій дитині більше 3 років, а він продовжує тягнути в рот різні предмети, вам слід замислитися:
 • Коли малюк старше трьох років гризе олівці, можливо, у нього так проявляється реакція на стрес.
 • Якщо дитина тягне до рота пісок, крейда для малювання або металеві предмети, це може бути симптомом анемії.
 • Коли діти перестають тягнути все до рота? Після 11–2 років. Але важливо розуміти, що багато залежить від індивідуальних особливостей малюка. Якщо дитина продовжує тягнути все до рота після трьох років, то слід перевірити функції чутливості органів слуху, нюху і дотику. Це необхідно для того, щоб виключити можливі проблеми.
 • На жаль, такі симптоми можуть виявлятися у дітей з психічними розладами, так як вони не в змозі контролювати свої дії. Слідкуйте за своїми дітками, вчасно звертайтеся до фахівців будьте здорові!
  Читайте також
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Що повинна уміти дитина в 9 місяців?
  Малюк росте буквально по годинах! На першому році життя це найбільш помітно, адже дитина змінюється на очах, кожен день він розвивається і вчитися
  Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
  Як відучити дитину гризти нігті в 4 роки?
  Маленькі діти досить часто страждають такою шкідливою звичкою, як гризти нігті. І позбутися від неї, часом буває досить непросто. Щоб ваші старання
  Як відучити дитину смоктати палець?
  Як відучити дитину смоктати палець?
  Картина, коли ваш немовля смокче свій пальчик і мирно сопе, не може не розчулювати будь-якого батька. Але чому дитина це робить? Просто шкідлива
  У дитини запах з рота
  У дитини запах з рота
  Неприємний запах з рота дитини може бути викликаний різними факторами - проблемами зі шлунком, визначеним видом їжі, захворюваннями зубів і ротової
  У дитини ріжуться зубки, чим допомогти?
  У дитини ріжуться зубки, чим допомогти?
  Малюкам у віці від 3 до 7 місяців доводиться пройти етап прорізування перших зубів. Не у всіх діток він проходить безболісно, багато стають
  Що робити, якщо дитина гризе нігті?
  Що робити, якщо дитина гризе нігті?
  Дорослі часто звертаються до психолога із запитанням : «дитина гризе нігті, що робити в цій ситуації?». Перше, що необхідно зрозуміти: будь-яка