Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску, з якого віку?

Коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску, з якого віку?

9-03-2019, 17:53
2022
0
Для кожної мами актуальне питання вибору транспорту для своєї дитини. Поки він зовсім маленький, використовується коляска-трансформер або автолюлька. Підростаюче чадо можна переносити в кенгуру. Малюк росте, збільшується його вага і активність, і настає час підбирати щось легке і функціональне. Сьогодні поговоримо про те, коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску.
Коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску, з якого віку?

Основні переваги

В першу чергу вона легка і зручна. Тому мами з нетерпінням чекають моменту, коли можна буде починати її використовувати. Але потрібно знати, коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску. Якщо він ще занадто малий, то вона буде для нього незручним і навіть може зашкодити. Обов'язково потрібно дотримуватися вікові обмеження. Краще взяти дві різновікових коляски "з рук", подешевше. Адже добре підібраний транспорт - це запорука комфорту і здоров'я дитини.
Коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску, з якого віку?

Відмінності

Перш ніж відповісти на питання, коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску, потрібно зрозуміти, чим вона відрізняється від своїх «родичів». На відміну від люльки або трансформера, вона призначена саме для комфортних прогулянок. Дитина може знаходитися в ній в сидячому положенні і розглядати навколишній світ. Це дає відповідь на питання, коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску. Не раніше 6 місяців, тому що до цього часу його хребет ще не готовий до такого навантаження, і мати дитини можна тільки напівлежачи.

Друга важлива особливість - це невелика вага. Це вкрай важливо, якщо мама живе на верхньому поверсі багатоповерхівки без ліфта. Деколи доводиться вийти на вулицю з дитиною кілька разів на день. Винести і підняти важкий трансформер навіть один раз вкрай складно. Звичайно, в цьому випадку залишається тільки мріяти про час, коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску стає можливим.
Коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску, з якого віку?

Проміжний етап

Не забувайте, що кожна людина росте і розвивається індивідуально. Тому можна дати лише загальну рекомендацію, а далі дивіться по своїй дитині. Найважливішим критерієм того, коли можна пересаджувати дитину у прогулочну коляску - це його вміння самостійно сидіти. Для одного це буде 4 - 5 місяців, для іншого 6 - 7. Не треба квапити події. Якщо поки він сидить тільки з опорою на подушку і не тримає спину рівно, то потрібно придбати для нього щось інше.
Коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску, з якого віку?
Сьогодні у батьків є величезний вибір засобів пересування. Великою підмогою є трансформер, в який вставляється люлька, а також спеціальний блок, призначений саме для цього періоду. Хоча і тут не виключені суперечки, коли пересаджувати дитину у прогулянковий блок коляски. Але в середньому, це для тих, хто вже лежати не хоче, а сидіти зарано.

Думка лікарів

Коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску, з якого віку?
Як правило, фахівці дещо консервативні і пропонують батькам почекати і дати можливість хребту повністю сформуватися. Підвищені навантаження на нього можуть призвести до деформації дисків, а це - проблема на все життя. Саме тому чекати щонайменше до 5 - 6 місяців рекомендує і відомий педіатр Комаровський. Коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску вирішує кожна мама, але якщо він поки лише здійснює активні спроби сісти, треба почекати ще 1 - 2 місяці. Що стосується прогулянкового блоку, то він теж гарний у свій час, так як сильно обмежує свободу рухів. Якщо він перестав відповідати розмірам тіла дитини, значить пора замінити його на повноцінну коляску.
Коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску, з якого віку?

Чим погані прогулянкові коляски

Вони не небезпечні, якщо їх використовувати у відповідності з віковими особливостями. В іншому випадку потрібно враховувати наступні характеристики:
 • Вигин спинки і нерівне дно. Для дітей перших місяців життя знаходження в такому положенні неприпустимо.
 • Відсутність амортизації. Легкі коляски з маленькими колесами не є стійкими і сильно трясуться під час їзди. Це може не сподобається і навіть нашкодити малюкові.
 • Відсутність захисту. У більшості моделей немає бортиків і капюшонів, які захищають від вітру.
  Коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску, з якого віку?
 • На які параметри звернути увагу при виборі

  Транспорт буде потрібно для переміщення малюка приблизно до 2 - 3 років. Тому до вибору потрібно підійти серйозно. Важливими критеріями при виборі можна вважати наступні:
 • Механізм складання. Перший варіант - «книжка», другий «тростина». У кожного з них є переваги і недоліки. «Тростини» менш стійкі, але дуже легкі. «Книжки» стійкіше, але важче.
 • Положення спинки. Для малюка від 6 місяців підбирайте модель, яка передбачає розкладання в горизонтальне положення. Ще краще, якщо буде передбачено плавне регулювання.
 • Амортизація. Її забезпечують колеса. Великі і широкі виправлять всі нерівності дороги і дитини не буде трясти на купині.
 • Ручка. Дуже зручно, якщо вона може міняти положення. Це дозволить захистити дитину від поривів вітру.
 • Широкий козирок - ще одна важлива деталь. Він захистить від літнього сонечка.
 • Чохол використовується восени і взимку, для захисту від холоду та вітру.
 • Ремені віком до 2 років потрібні обов'язково. Вони не дадуть дитині впасти під час руху.
 • Як використовувати

  Вирішуючи, скільки пересаджувати дитину у прогулочну коляску, потрібно врахувати і сезонний фактор. Якщо 6 місяців йому виповниться навесні, то можна подумати про легкої візку «тростини». А якщо цей вік припадає на початок зими, то краще беріть зручну і міцну модель трансформер.
  Спочатку дитині потрібно дати познайомитися з транспортом. Добре, якщо коляска буде стояти у квартирі, щоб він міг посидіти в ній в спокійній обстановці. Піврічного малюка розташуйте лежачи і дайте йому оглянути все простір зсередини. До 8 місяців оптимальним положенням стане "напівлежачи" або ненадовго сидячи. І вже до року можна спокійно робити тривалі прогулянки, розташувавши дитину в положенні сидячи. Вони багато дадуть для розвитку дитини і доставлять задоволення батькам.

  Важливі правила

  Отже, першим ділом враховуємо вік дитини. Прогулянкова коляска зобов'язана бути зручною, тобто мама повинна уважно стежити за відчуттями малюка. Якщо він сповзає, значить, швидше за все, вибрано неправильне положення. Постарайтеся влаштувати його більш комфортно. Якщо він вередує і плаче, то, можливо, йому не труїться вітер, сонечко в очі. Спробуйте перекинути ручку, опустити або підняти козирок. Швидше за все, скоро ви знайдете зручне положення. Деякі шибеники намагаються встати, цього повинні перешкоджати страхувальні ремені. Щоб вирівняти поверхню, потрібно використовувати відповідний розмірами сидіння матрацик. Його можна доповнити плоскої подушкою, яка зробить сидіння ще більш комфортним. Перший виїзд потрібно здійснювати в такому положенні, щоб дитина могла постійно бачити маму. Коли він звикне подорожувати в колясці, його буде краще розгортати навпаки, для вільного огляду навколишнього світу. Не забувайте, що прогулянки повинні бути щоденними і тривалими.

  Вирішуємо питання з місцем

  Дуже добре, якщо у вас є коляски на всі випадки життя. Для маленького і підростаючого дитини, для зими і літа, легка тростина і комфортабельний трансформер. Але зазвичай їх просто ніде ставити, тому доводиться шукати альтернативний варіант, який стане максимально універсальним. Прогулянкові коляски для дітей, зазвичай, використовуються у віці від 6 місяців до півтора або двох років. Тому для новонародженого можна купити більш підходящу візок для перевезення в лежачому положенні. Коли дитина виросте, просто продайте її і купіть щось більш підходяще. Це дозволяє вирішити всі проблеми, а також не є накладними по грошах. Звичайно, на тлі прогулянкових колясок трансформер виглядає більш зручним і комфортабельним. Але потрібно порівняти і вага. Якщо «тростина» можна скласти одним рухом і легко підняти на 3 - 4 поверх (важить вона не більше 5 кг), то з «бебі-мерсом» виникнуть проблеми. Піднімати його по сходах поодинці вкрай проблематично, тому що коляска важить близько 40 кг, при цьому вона широка і громіздка.

  Ідеальна міська коляска

  Коли пересаджувати дитину у прогулочну коляску, з якого віку?
  Такий можна назвати модель Uppababy Cruz. Оптимальний прогулянковий варіант. Вона з вузькою рамою, що дозволяє проїхати по будь-яким закутках і дворах. Легко проходить у двері магазину і влазить в ліфт. Капюшон надійно захищає від сонячних променів, сидіння з відкидною спинкою. Плюс є велика корзина для покупок. І все це складається буквально одним рухом, а важить небагато. Тобто відмінний варіант для сучасної і мобільного мами, яка не може сидіти на місці. З цією коляскою дитині буде комфортно, а мамі легко і зручно. Приблизно до 6 місяців ви можете почати освоювати цю модель. Вона буде служити вірою і правдою кілька років, поки дитина не виросте з транспорту і не пересяде на велосипед.
  Читайте також
  Легка коляска-тростина
  Легка коляска-тростина
  Вибираючи прогулянкову коляску для малюка, багато мам губляться в асортименті. Найголовніше, вирішити для себе, що вам потрібно від коляски і як вона
  Прогулянкові коляски з перекидною ручкою
  Прогулянкові коляски з перекидною ручкою
  Дуже часто, вибираючи прогулянкову коляску з фіксованою ручкою мами стикаються з ситуацією, коли малюк відмовляється у ній сидіти, не побачивши маму.
  Коляска-трансформер 3 в 1
  Коляска-трансформер 3 в 1
  Складаючи список придане для новонародженого молоді батьки іноді з подивом дізнаються, що для малюка потрібно не одна коляска, а як мінімум дві, а то
  Яка коляска краще для новонародженого?
  Яка коляска краще для новонародженого?
  Як молодій мамі розібратися в різноманітті представлених моделей колясок? Головне, що їй варто знати - новонародженому не потрібна «сидяча» коляска,
  Коляски-трансформери для новонароджених
  Коляски-трансформери для новонароджених
  Якщо купити новонародженому коляску-люльку, то вже через кілька місяців постане питання про придбання прогулянкового транспорту. Коляска-трансформер
  Яку коляску краще купити для новонародженого?
  Яку коляску краще купити для новонародженого?
  Коляска - це незамінний предмет, якщо в будинку є дитина. Вибираючи коляску, батьки враховують три важливих моменти: комфорт і безпеку малюка,