Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Кашель у дитини. Причини дитячого кашлю

16-09-2014, 15:33
2516
0
Кашель у дитини. Причини дитячого кашлю
Кашель
- один з найчастіших патологічних процесів, які зустрічаються у дітей. Це симптом, супутній дуже багатьом дитячим захворюванням - гострих респіраторних інфекцій, бронхітів, коклюшу. Він може бути наслідком алергії або стороннього тіла в дихальних шляхах проявом нервового розладу і т. д.
Кашель - нормальне фізіологічне явище, захисна реакція організму, розрахована на видалення сторонніх частинок (пилу, бактерій, пилку, кіптяви і ін), що потрапляють у дихальні шляхи з повітря. Механізм кашльового поштовху запускається при подразненні нервових закінчень у слизовій оболонці органів дихання (носоглотки, трахеї, гортані, бронхів). Сигнал про подразнення йде в головний мозок, в центр кашлю, звідки до м'язів гортані, бронхів, грудної клітини, черевної стінки надходить наказ про скорочення і починається кашель.


В слизовій оболонці дихальних шляхів постійно утворюється мокрота - секрет, що сприяє видаленню відмерлих клітин, бактерій і інших включень. При патології може виділятися досить велика кількість мокротиння або, навпаки, мало. В залежності від наявності мокротиння під час кашлю розрізняють сухий та вологий кашель .

Сухий або непродуктивний кашель не супроводжується відходженням мокротиння, оскільки слизова оболонка дихальних шляхів її не виробляє. Для вологого або продуктивного кашлю властиво відділення мокротиння, причому її кількість може бути різним: від невеликого, убогого, до рясного відходження «повним ротом». Сухий та вологий кашель можна розрізнити по звуку. При вологому кашлі чутно характерне «булькання». Маленька дитина після відкашлювання проковтує мокротиння, замість того, щоб її виплюнути. Тому потрібно уважно спостерігати за дитиною, щоб зрозуміти, відходить у нього під час кашлю мокротиння.

Залежно від патологічного процесу змінюється характер кашлю. Він може бути постійним (періодичне покашлювання), наприклад при фарингіті або аденоїдах. Або протікати у формі нападів, супроводжуватися залпами кашлю (при коклюші і паракоклюше). Грубий, «гавкаючий» кашель характерний для ларингіту, а що супроводжується утрудненим свистячим видихом - для обструктивного бронхіту.

Основні причини кашлю у дітей


Захворювання носоглотки ( нежить , аденоїди, ангіна, фарингіт).
ГРЗ - гостре запалення органів дихання вірусної, бактеріальної та грибкової природи:


гортані (ларингіт);
трахеї (трахеїт);
бронхів (бронхіт);
легень (пневмонія).
Алергічні захворювання (алергічний чи обструктивний бронхіт, алергічний трахеїт, алергічний ларингіт, бронхіальна астма)
Дитячі інфекції:
коклюш;
кір.
Туберкульоз .
Стороннє тіло в дихальних шляхах.
Муковісцидоз.
Вади розвитку органів дихання (недорозвинення легкого, вроджене розширення трахеї і бронхів).
Нервовий розлад.
Причиною кашлю у дитини може бути надмірно сухе повітря в квартирі. Часто таке зустрічається взимку, коли в квартирі сильно топлять. Засобом боротьби з таким кашлем є зволоження повітря. Ви можете повісити на батареї центрального опалення в кімнаті, де спить малюк, мокрі рушники, простирадла, ганчірки, а також сушити на них випрану білизну. В даний час існують зволожувачі повітря промислового виробництва. Крім того, не забувайте частіше поїти дитину.
Читайте також
Дитяча суха мікстура від кашлю
Дитяча суха мікстура від кашлю
Сухий кашель у дитини, вважається продуктивним, так не допомагає відхаркувати мокротиння і виводити інфекцію з дихальних шляхів. Тому головне
Кашель під час вагітності
Кашель під час вагітності
Кашель під час вагітності буває ознакою небезпечного захворювання, наслідки якого можуть бути трагічними для здоров'я дитини.
Захворювання, що супроводжуються кашлем. Частина 2
Захворювання, що супроводжуються кашлем. Частина 2
Алергічний кашель, бронхіальна астма у дітей Алергічний кашель у дітей - досить поширене явище, так як слизова оболонка дихальних шляхів їх
Як лікувати кашель у немовляти?
Як лікувати кашель у немовляти?
Виникнувша як завжди недоречно застуда, часто супроводжується кашлем. А якщо хворий не дорослий, а дитина? Батьки, які мають досвід у вихованні
Алергія у дітей: ознаки і причини
Алергія у дітей: ознаки і причини
Алергія у дітей - це ознака надчутливість імунної системи дитячого організму при повторюваних діях алергену на раніше роздратований таким алергеном
Лікування алергічного кашлю у дітей
Лікування алергічного кашлю у дітей
Алергічний кашель у дітей зустрічається досить часто. Особливо це стосується тих малюків, у яких в ранньому дитинстві був діатез...