Краплі в ніс для новонароджених: види, склад, властивості і безпека

Краплі в ніс для новонароджених: види, склад, властивості і безпека
Для дорослої людини нежить - всього лише легке незручність. Але малюкам він завдає значно більше неприємностей, адже вони ще не вміють ні дихати ротом, ні самостійно сякатися. У разі нежитю їм неодмінно потрібні краплі в ніс для новонароджених. Але сьогодні в аптеках вони представлені у величезній кількості. Як батькам зробити правильний вибір і швидко вилікувати нежить ?

Шукайте причину

Слід пам'ятати, що нежить сам по собі не є захворюванням. Це симптоми ГРВІ або переохолодження, а в ряді випадків він супроводжує алергію або прорізування зубів у малюка. Крім того, риніт може бути реакцією на надмірно сухе повітря в кімнаті. Так, якщо виділення з носа в'язкі, але прозорі - це показник того, що ріжуться зубки . Тут досить тільки чистити ніс. Якщо ж у малюка соплі густі зеленуватого відтінку, потрібно шукати антибактеріальні краплі в ніс для дітей, оскільки присутня інфекція.

Але не поспішайте ставити діагноз в домашніх умовах і купувати перший-ліпший препарат, нехай навіть широко розрекламований. Призначити той чи інший засіб може тільки лікар, особливо якщо мова йде про краплях з антибіотиком - таких як Изофра і деякі інші препарати.

Популярні краплі: наскільки вони нешкідливі

Будь-який засіб, навіть гомеопатичний, має і побічні ефекти. Мабуть, з усіх загальнодоступних ліків самим нешкідливим є Аква Маріс , який представляє собою звичайну морську воду, що пройшла ретельну очистку. Його можна використовувати не тільки для лікування захворювань, але і для профілактики інфекцій, оскільки солона вода діє як антисептик. Препарат застосовують для зволоження носової порожнини, розм'якшення утворилися там кірочок, і навіть при синуситі алергічного характеру. Ці краплі можуть замінити традиційний фізрозчин, яким раніше промивали ніс.

Судинозвужувальні краплі

У цій категорії найбільш популярними препаратами вважаються Виброцил, Називин і Отривин. У кожного з них є свої особливості. Так, перший найчастіше використовується при алергічних синуситах. Він може лікувати і нежить, спричинену інфекційними захворюваннями. Однак слід пам'ятати, що це - симптоматичне лікування, причину порушення він все одно не усуває.

Називін має місцеву дію. Препарат на основі оксиметазоліну гідрохлориду, і, як усі ліки його групи, може викликати печіння слизової і алергічні реакції. Зате він діє швидко, хоча ефект і короткочасний. Для новонароджених використовують засіб у самій невеликій його концентрації 001%.

Отривин - це аналогічне ліки, з діючою речовиною тієї ж групи. Однак його дія починається вже буквально через кілька хвилин і триває не менше десяти годин.

Альтернативні варіанти

Крім Аква Маріса, широко застосовується сольовий розчин Салін, схожий за складом, але включає і інші, в основному допоміжні компоненти. Випускається ліки у вигляді спрею, і новонародженим не дуже підходить, оскільки для них застосування таких засобів загрожує розвитком отиту . Однак при вмілому використанні він буде такий же безпечний, як і краплі.

До альтернативних препаратів відноситься Протаргол, що містить сполуки срібла, що володіють протизапальною дією. Тому його можна використовувати в лікуванні гнійного синуситу, хоча це ліки і не є антибіотиком. Безпека препарату поки не доведена, оскільки в медичних колах ведуться дискусії про вплив, що іони срібла можуть впливати на людський організм.