Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Краплі в ніс для новонароджених: види, склад, властивості і безпека

Краплі в ніс для новонароджених: види, склад, властивості і безпека

15-09-2014, 18:28
2793
0
Краплі в ніс для новонароджених: види, склад, властивості і безпека
Для дорослої людини нежить - всього лише легке незручність. Але малюкам він завдає значно більше неприємностей, адже вони ще не вміють ні дихати ротом, ні самостійно сякатися. У разі нежитю їм неодмінно потрібні краплі в ніс для новонароджених. Але сьогодні в аптеках вони представлені у величезній кількості. Як батькам зробити правильний вибір і швидко вилікувати нежить ?

Шукайте причину

Слід пам'ятати, що нежить сам по собі не є захворюванням. Це симптоми ГРВІ або переохолодження, а в ряді випадків він супроводжує алергію або прорізування зубів у малюка. Крім того, риніт може бути реакцією на надмірно сухе повітря в кімнаті. Так, якщо виділення з носа в'язкі, але прозорі - це показник того, що ріжуться зубки . Тут досить тільки чистити ніс. Якщо ж у малюка соплі густі зеленуватого відтінку, потрібно шукати антибактеріальні краплі в ніс для дітей, оскільки присутня інфекція.

Але не поспішайте ставити діагноз в домашніх умовах і купувати перший-ліпший препарат, нехай навіть широко розрекламований. Призначити той чи інший засіб може тільки лікар, особливо якщо мова йде про краплях з антибіотиком - таких як Изофра і деякі інші препарати.

Популярні краплі: наскільки вони нешкідливі

Будь-який засіб, навіть гомеопатичний, має і побічні ефекти. Мабуть, з усіх загальнодоступних ліків самим нешкідливим є Аква Маріс , який представляє собою звичайну морську воду, що пройшла ретельну очистку. Його можна використовувати не тільки для лікування захворювань, але і для профілактики інфекцій, оскільки солона вода діє як антисептик. Препарат застосовують для зволоження носової порожнини, розм'якшення утворилися там кірочок, і навіть при синуситі алергічного характеру. Ці краплі можуть замінити традиційний фізрозчин, яким раніше промивали ніс.

Судинозвужувальні краплі

У цій категорії найбільш популярними препаратами вважаються Виброцил, Називин і Отривин. У кожного з них є свої особливості. Так, перший найчастіше використовується при алергічних синуситах. Він може лікувати і нежить, спричинену інфекційними захворюваннями. Однак слід пам'ятати, що це - симптоматичне лікування, причину порушення він все одно не усуває.

Називін має місцеву дію. Препарат на основі оксиметазоліну гідрохлориду, і, як усі ліки його групи, може викликати печіння слизової і алергічні реакції. Зате він діє швидко, хоча ефект і короткочасний. Для новонароджених використовують засіб у самій невеликій його концентрації 001%.

Отривин - це аналогічне ліки, з діючою речовиною тієї ж групи. Однак його дія починається вже буквально через кілька хвилин і триває не менше десяти годин.

Альтернативні варіанти

Крім Аква Маріса, широко застосовується сольовий розчин Салін, схожий за складом, але включає і інші, в основному допоміжні компоненти. Випускається ліки у вигляді спрею, і новонародженим не дуже підходить, оскільки для них застосування таких засобів загрожує розвитком отиту . Однак при вмілому використанні він буде такий же безпечний, як і краплі.

До альтернативних препаратів відноситься Протаргол, що містить сполуки срібла, що володіють протизапальною дією. Тому його можна використовувати в лікуванні гнійного синуситу, хоча це ліки і не є антибіотиком. Безпека препарату поки не доведена, оскільки в медичних колах ведуться дискусії про вплив, що іони срібла можуть впливати на людський організм.
Читайте також
Аква Маріс для новонароджених
Аква Маріс для новонароджених
Як відомо, ліки для новонароджених потрібно підбирати дуже обережно, віддаючи перевагу натуральним препаратам, що володіють м'якою дією...
Як лікувати нежить у немовляти?
Як лікувати нежить у немовляти?
Нежить - одне з найпоширеніших захворювань, їм страждають як дорослі, так і малеча. Як лікувати нежить у немовляти? І чи можна використовувати ліки?
Краплі в ніс для новонароджених
Краплі в ніс для новонароджених
Для дорослої людини нежить - всього лише легке незручність. Але малюкам він завдає значно більше неприємностей, адже вони ще не вміють ...
Галстена для новонароджених
Галстена для новонароджених
Від захворювань печінки не застрахований ніхто. Вони можуть розвиватися навіть у маленьких дітей. Згадайте горезвісну «желтушку»...
Альбуцид для новонароджених: застосування, інструкція, склад
Альбуцид для новонароджених: застосування, інструкція, склад
Навіть нещодавно народилися малюки можуть потребувати лікування досить серйозними препаратами. І в таких випадках батьків починають долати сумніви,
Галстена для новонароджених: опис, властивості, дозування
Галстена для новонароджених: опис, властивості, дозування
Від захворювань печінки не застрахований ніхто. Вони можуть розвиватися навіть у маленьких дітей. Згадайте горезвісну «желтушку»...