Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Укус собаки або іншої тварини

16-09-2014, 15:35
1427
0
Укус собаки або іншої тварини
Всім відомо, що через укус собаки можна заразитися сказом. Це гостре вірусне захворювання, що вражає, нервову систему. Воно невиліковне, так як випадків одужання від сказу не описано.

Їм хворіють дикі тварини (вовки, шакали, лисиці, летючі миші, їжаки, білки, єноти та ін) і домашні тварини (собаки, свині, кішки). В Україні частіше інших тварин інфіковані лисиці, собаки і кішки.

Поведінка хворих тварин відрізняється агресивністю, неадекватностью.Дикие звірі, звичайно намагаються уникати зустрічі з людьми, виходять до дороги або до людського житла, а при наближенні до них нападають. Вірус сказу міститься в слині тварини і може інфікувати людину не тільки при укусі, але і при потраплянні слини на шкіру. Найбільш небезпечні укуси в обличчя, шию і руки (чим ближче до голови, тим страшніше).

Лікування сказу, коли хвороба вже почалася, не існує. Можна лише попередити розвиток інфекції.

Тактика поведінки при укусі підозрілого тваринного

При укусі або ослиненні шкіри дитини хворим або підозрілою твариною необхідно як можна швидше, але не пізніше тижня з моменту укусу, почати вакцинацію проти сказу. Для надання допомоги зверніться до травмпункту. Від терміну початку вакцинації залежать прогнози хвороби: чим раніше розпочато профілактика, тим більше у дитини шансів на одужання.
Якщо за твариною неможливо спостерігати ( дитину вкусила дика тварина або собака , яка відразу втекла), вакцинацію слід почати негайно (не пізніше тижня з моменту укусу) і провести повністю.
За твариною можливе спостереження ( дитину вкусила домашня собака ). З'ясуйте у її господарів, щеплена вона від сказу. При відсутності відомостей про щеплення дитині починають вакцинацію, а за собакою спостерігають протягом 10 днів і їй проводять лабораторну діагностику на сказ у ветеринарній лікарні. Якщо після 10 днів спостереження за твариною сказ не підтвердилося, вакцинацію дозволяється перервати. Профілактичний курс лікування необхідно довести до кінця, якщо підозра на сказ не знято з тварини.Щеплення проти сказу


Для профілактики сказу використовують вакцини, що містять ослаблений інактивований вірус сказу, і імуноглобулін (білок крові, що згубно діє на мікроб). Після повної вакцинації імунітет проти сказу формується в 100% випадків.
В Україні зареєстровані вакцини Рабивак, Кокав (Росія) і Рабипур (Німеччина). Імуноглобуліни для профілактики сказу: імуноглобулін антирабічний із сироватки коня (Росія) і Имогам Раж (Франція).
У період вакцинації можливі набряклість, болючість, почервоніння в місці уколу; головний біль , запаморочення , нудота, біль у животі, м'язах та суглобах, підвищення температури, алергічні реакції .
Профілактика сказу буває планова та екстрена. Планова профілактика проводиться людям, які мають постійний безпосередній контакт з вірусом (робота у ветеринарії, діти, які проживають у районах постійної загрози сказу, працівники вірусологічних лабораторій та ін). Екстрена профілактика показана у випадку укусу або попадання на шкіру слини скаженого або підозрілої тварини.
Читайте також
Дитину вкусила собака - що робити?
Дитину вкусила собака - що робити?
Діти люблять возитися і грати з тваринами, часом, недооцінюючи небезпеки таких ігор. І трапляється, що навіть домашня тварина може вкусити малюка. У
5 міфів про дитячу вакцинацію
5 міфів про дитячу вакцинацію
У світі інфекційні захворювання досі залишаються однією з основних причин смерті. Але в країнах з розвиненим охороною здоров'я людство вже позабыло
Укус оси, бджоли, джмеля
Укус оси, бджоли, джмеля
Принципових відмінностей між укусом ос, бджіл, джмелів немає. При укусі ці комахи виділяють отрути, які викликають місцеві зміни на шкірі дитини:
Календар профілактичних щеплень
Календар профілактичних щеплень
У нашій країні розроблено і застосовується календар профілактичних щеплень , затверджений МОЗ .
Кліщовий енцефаліт у дітей: вакцинація, протипоказання
Кліщовий енцефаліт у дітей: вакцинація, протипоказання
Це вірусне інфекційне захворювання, переносником якого є іксодові кліщі. Воно характеризується ураженням головного мозку. У Росії кліщовий
Сказ у дітей: причини, симптоми і лікування
Сказ у дітей: причини, симптоми і лікування
Сказ у дітей - гостре інфекційне захворювання, причиною якого є укуси тварин. Дане захворювання характеризується серйозними пошкодженнями