Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Бронхоспазм у дітей: ознаки і тактика поведінки

Бронхоспазм у дітей: ознаки і тактика поведінки

16-09-2014, 15:47
8178
0
Бронхоспазм у дітей: ознаки і тактика поведінки
Бронхоспазм
- різке звуження бронхів з утрудненням дихання - характерний прояв нападу бронхіальної астми.

Ознаки бронхоспазму

Дитина відчуває нестачу повітря, важкість і закладеність в грудях страх.
Шумне дихання хворого чути на відстані. Видих подовжений, супроводжується свистом.
З'являється сухий виснажливий, надсадний кашель важко відходить, густий «склоподібної» мокротою або без мокротиння.
Дитина сидить мовчки, спираючись на руки, плечі підняті і зрушені вперед, голова втягнута, на обличчі переляк.
Блідість, синюшність під очима. В акті дихання беруть участь м'язи шиї, живота. Спостерігається втягування міжреберних проміжків, крил носа.
За допомогою фонендоскопа лікар може почути в легенях сухі свистячі хрипи на видиху. Про хрипи я писала подробненько у цій статті http://zdorovye-rebenka.ru/xripy-pri-dyxanii-u-rebenka-prichiny-i-metody-lecheniyaПровісники бронхоспазму


Батьки дитини, що страждає бронхоспазмом зазвичай добре знають і відчувають майбутній напад і, вловивши цей момент, можуть надати дитині допомогу, ще до початку спазму, попередивши його настання або істотно полегшуючи перебіг. Приступу може передувати зміна настрою, неспокій, кашель, завзяте чхання і рідкі виділення з носа, пробудження серед ночі, відчуття закладеності в грудях і нестачі повітря. Якщо дитина користується приладом пикфлуометром, то перед нападом спостерігається зниження показників ефективності дихання.Тактика поведінки при приступі бронхоспазму

Не нервуйте, візьміть себе в руки і постарайтеся заспокоїти дитини, відвернути його увагу від нападу.
По можливості усунути дію алергену (контакт з кішкою, пилом, пилком, і т. д.). Якщо напад викликаний їжею, дайте дитині активоване вугілля або энтегнин (полифепам) з розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги дитини. При виникненні реакції на пилок рослин або пил закрийте вікна, виведіть дитини з запорошеного приміщення, помийте його, прополощіть йому рот і горло, промийте ніс (якщо це можливо).
Посадіть дитину або надайте йому напівсидяче положення. Розстебніть тісний одяг. Відкрийте вікно, якщо у дитини немає алергії на пилок. На початку нападу також ефективна гаряча ножна ванна.
Застосуйте бронхорозширюючу ліки: сальбутамол або вентолин в інгаляторі. Бажано використовувати спейсор або небулайзер (детально про інгалятори буде розказано в главі «Бронхіальна астма»). При відсутності інгалятора дайте дитині еуфілін у віковій дозі.
Дайте дитині тепле пиття. Можна додатково використовувати ліки, що покращують відтік мокротиння (лазолван, амброксол, АЦЦ, эреспал).
Викличте «швидку допомогу», якщо після всіх перерахованих вище заходів напад не буде усунуто протягом години.Чого не можна робити під час нападу?Посилювати алергічну реакцію: розтирати дитини пахучим речовинами (скипидаром, аромамаслами, бальзамами), ставити гірчичники, давати трави, мед і продукти бджільництва (прополіс, пилок та ін).
Використовувати ліки, що пригнічують кашель (либексин, синекод, глаувент та ін). Протипоказані також антигістамінні препарати першого покоління (супрастин, тавегіл, димедрол, піпольфен), так як вони погіршують відходження мокротиння, та заспокійливі засоби.
Якщо дитина постійно отримує базисну терапію бронхіальної астми інгаляторами Інтал, Тайлед або гормональними засобами, майте на увазі, що вони не знімають напади. Це засоби для профілактики спазмів. Під час нападу може допомогти тільки бронхорасширяющи препарат.Як бути після нападу?
Про те, що напад припинилося, свідчить відсутність задишки: дихання стає рівним, тихим, нормальної частоти, додаткові м'язи і крила носа перестають брати участь в акті дихання. Дитина заспокоюється, кашель стає вологим (відходить мокротиння). Деякий час після нападу потрібно спостерігати за дитиною, тому що бронхоспазм може повторитися. Продовжуйте лікування бронхорозширювальними препаратами в день нападу і на наступний день, але не зловживайте ними. Такі кошти можна використовувати не частіше ніж 4 рази в день. У послеприступном періоді показано відхаркувальні засоби (амброксол, лазолван, бромгексин, эреспал та ін), рясне пиття (мінеральна вода, чай). Сприяє відходженню мокротиння перкусійний масаж: покладіть дитину животом до себе на коліна, щоб голова і ноги звисали вниз, і легко поколачивайте ребром долоні по грудній клітці малюка.
Якщо напад виник вперше, найближчим часом покажіть дитину лікарю-алерголога або пульмонолога. Також консультація фахівця необхідна для корекції лікування, якщо у хворого астмою почастішали напади.
Читайте також
Астма - симптоми у дітей
Астма - симптоми у дітей
Глобальна урбанізація і зростання цивілізації дає свої негативні плоди. Астма все частіше ставати проблемою сучасних жителів мегаполісів, в першу
Астма у дітей
Астма у дітей
Астма у дітей - діагноз, поставлений раз і супроводжує малюка все подальше життя. Її симптоми знає всякий - сухий кашель, спазм бронхів і задуху. Як
Бронхоспазм у дітей
Бронхоспазм у дітей
Несподівано настає спазм в бронхах у дитини, що супроводжується хрипким диханням і кашлем, змушує батьків похвилюватися. Правильне рішення - виклик
Захворювання, що супроводжуються кашлем. Частина 2
Захворювання, що супроводжуються кашлем. Частина 2
Алергічний кашель, бронхіальна астма у дітей Алергічний кашель у дітей - досить поширене явище, так як слизова оболонка дихальних шляхів їх
Помилковий круп у дітей
Помилковий круп у дітей
Помилковий круп у дітей (набряк гортані) в основному виникає у віці від одного до п'яти років. Найчастіше хвороба з'являється у міжсезоння.
Бронхіальна астма у дітей: основні симптоми, ознаки та лікування
Бронхіальна астма у дітей: основні симптоми, ознаки та лікування
Вдих-видих Слово «астма» перекладається з давньогрецької як «задуха», і вперше в медицині воно було вжито самим Гіппократом. Вже тоді люди