Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

У новонародженого холодні ручки: з чим це пов'язано?

16-09-2014, 16:34
1130
0
У новонародженого холодні ручки: з чим це пов'язано?
У новонародженого холодні ручки
- для молодої недосвідченої мами сигнал для занепокоєння і хвилювання. Турботливі батьки думають, що дитині холодно, і він відчуває дискомфорт, тому намагаються його максимально вберегти від переохолодження та всіляких негативних наслідків. Але зайва турбота може нашкодити не менше, ніж переохолодження. Як бути?
Що таке терморегуляція
Насправді, організм малюка значно відрізняється від дорослого. Терморегуляція тіла - властивість організму реагувати на зовнішні фактори, - у новонародженого налагоджується кілька місяців. Якщо у дитини холодні ручки це зовсім не означає, що йому холодно, але все-таки варто підійти з відповідальністю і подбати про те, щоб терморегуляція тіла дитини налагодилася швидко і без наслідків.
Чим небезпечні перегрів і переохолодження:

- Підвищена температура навколишнього середовища завжди негативно позначається на здоров'я вашої дитини. Тепловіддача тіла знижується і перегрів забезпечений. В кращому випадку на тілі з'явиться пітниця . Але можуть виникнути і проблеми з серцем.
- Знижена температура не є такою небезпечною, як висока, але холодні мокрі пелюшки становлять пряму небезпеку здоров'ю малюка, і таке переохолодження може призвести до запалення легенів .
Як допомогти дитині відновити терморегуляцію
Щоб організм малюка почав правильно реагувати на перепади температури зовнішнього світу, створіть для нього правильні умови. Температура приміщення, де знаходиться дитина, не повинна перевищувати 20°С. В кімнаті, де все-таки жарко, не варто користуватися шапочкою, рукавичками і носочками. Дитина вередує або часто гикає - проведіть тест: якщо, доторкнувшись тильною стороною руки до грудки, ви відчуєте, що вона холодна, значить, ви переохолодитися малюка і негайно потрібно зігріти ручки рукавичками і укутати його чимось тепленьким.
Проводите гімнастику і масажі. Такі процедури не тільки сприяють здоровому фізичному розвитку дитини, але і допоможуть поліпшити кровообіг.
Коли йдете на вулицю, не намагайтеся надіти на дитину всього і побільше. Порівняйте його одяг зі своєю - вона не повинна бути значно тепліше. В гарну безвітряну погоду можна не надягати навіть шапочку, тільки якщо ви будете впевнені, що прогулянка буде там, де немає протягів.
Після купання добре розтирайте ніжки і ручки рушником, тоді вони стануть менше мерзнути.
Ростіть дитини загартованим: обливайте його водою після купання трішки холодніше, ніж у ванночці, ходіть разом з своїм дитяточком в басейн. У спекотну погоду приймайте з дитиною сонячні ванни. Це допоможе йому в майбутньому не бояться ні холоду, ні спеки.
Запобіжні заходи
Якщо ви помітили, що дитина дуже примхливий, став погано їсти і спати, то це може бути сигналом розвитку застудної хвороби. Зверніться за консультацією до лікаря, щоб він точно визначив стан дитини і порадив, як відновити його здоров'я.
Читайте також
Висока температура у дитини і холодні кінцівки
Висока температура у дитини і холодні кінцівки
Іноді при високій температурі у дитини ви можете раптом виявити, що його руки і ноги абсолютно холодні, і сам він блідий, що не може не ввести в
Чому при високій температурі холодні руки і ноги у дитини?
Чому при високій температурі холодні руки і ноги у дитини?
Ми звикли, що якщо у дитини висока температура, то він обов'язково повинен бути гарячим. Насправді ж, це не так. Може статися спазм судин, і тоді
У немовляти холодні ручки
У немовляти холодні ручки
Батьки немовлят завжди знаходять масу приводів для занепокоєння. Одним із них можуть стати холодні ручки малюка. Дитина замерз? Його потрібно одягти
Холодні руки у дитини
Холодні руки у дитини
Буває, що батьки помічають, що у їх дитини холодні руки. Чому таке трапляється? Може бути дитина замерз або це симптом якого-небудь захворювання.
Як одягати дитину взимку?
Як одягати дитину взимку?
Як одягнути дитину взимку? Питання, яке мучить не одне покоління батьків. Одягнеш тепло - малюк перегрівається, одягнеш легше - ручки-ніжки холодні,
Звичайні ігри під час прогулянки - вже загартовування
Звичайні ігри під час прогулянки - вже загартовування
« Одягаючи малюка (як вдома, так і на вулицю), потрібно керуватися здоровим глуздом , а не переживаннями. Поки малюк не почав активно рухатися,