Очі, або дзеркало душі, дуже часто вказують на неблагополуччя в людському організмі. Ігнорувати такі симптоми, як почервоніння, набряклість або болючість очей, особливо в дитини, ні в якому разі не можна, оскільки вони можуть вказувати на перебіг у дитячому організмі серйозних захворювань, здатних призвести до втрати зору та інших тяжких наслідків.
У даній статті ми розповімо вам, з яких причин можуть ставати червоними білки очей у дітей, і що робити в цій ситуації.
Причини червоних очей у дітей Мама і тато, зауваживши, що у дитини почервоніли очі, відразу замислюються, що це може бути. Приведемо список основних причин даного симптому:
перенапруження і надмірна втома; попадання в очну ямку дрібного стороннього предмета; прояв алергії; механічне пошкодження слизової; запальні захворювання – кон'юнктивіт, уевит або блефарит; підвищення внутрішньоочного тиску; вегетосудинна дистонія; у новонароджених – закупорка слізного каналу. Що робити, якщо у дитини почервонів білок очі?
Для початку вам слід звернутися до офтальмолога для проведення очного огляду та необхідного обстеження. Кваліфікований лікар виявить справжню причину, чому у дитини почервонів очей, і розповість вам, чим лікувати основне захворювання.
Додатково до призначеного лікування вам доведеться забезпечити повноцінний догляд за органами зору малюка, який полягає в наступному:
необхідно строго дозувати перебування дитини за комп'ютером, перед телевізором; зорове навантаження в цілому також слід обмежити; не можна дозволяти дитині терти очі брудними руками; в кімнаті малюка потрібно зробити приглушене освітлення; через кожні 2-3 години слід промивати очі чистою теплою водою, ромашковим відваром або розчином фурациліну. Деякі молоді мами також практикують промивання очей немовля своїм молоком; якщо почервоніння – наслідок алергії, потрібно обов'язково повністю виключити алерген із життя дитини. На жаль, записатися на прийом до хорошого лікаря не завжди буває просто. Саме тому багато батьків цікавляться, чим можна закапати око у дитини, якщо він почервонів, до консультації з лікарем. Найбільш часто при таких обставинах застосовуються краплі Альбуцид, Тетрациклін або Тобрекс, які необхідно завжди закапувати в обидва очних мішка, навіть якщо почервоніння спостерігається тільки в одному з них.
У будь-якому випадку, навіть якщо вам вдалося позбутися від неприємних симптомів самостійно, обов'язково покажіть дитину лікареві, адже будь-які порушення нормальної діяльності очей можуть призвести до надзвичайно важких наслідків.