Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Лімфовузли на потилиці у дитини

26-02-2015, 15:11
12339
0
Лімфовузли на потилиці у дитини
У дітей, особливо малого віку, батьки періодично можуть помічати невеликі ущільнення на різних частинах тіла. Найчастіше - це збільшені лімфовузли. Збільшення їх в розмірах є свідченням боротьби організму з інфекцією. Про те, чи потрібно лікувати цей стан, і в яких ситуаціях варто звертатися до лікаря при збільшенні потиличних лімфовузлів у дитини, ми розповімо далі.

Збільшення потиличних лімфовузлів у дітей


Невелике збільшення лімфовузлів, що протікає без супроводу таких симптомів, як підвищена температура або болю, швидше за все, свідчить про інтенсивну роботу лімфатичних вузлів в області потилиці.
Відбувається це, коли в організмі дитини з'являються інфекції, і він починає активно виробляти антитіла проти них і клітини, які поглинають саму інфекцію. В залежності від локалізації інфекції можуть збільшуватися в розмірах ті чи інші лімфовузли. Якщо цей процес триває всього кілька днів і дитини не турбують болі самі по собі або під час пальпації збільшених лімфовузлів, побоюватися нічого.
Безсимптомне збільшення лімфовузлів вважається нормою у дітей до 5 років, оскільки в цей період організм зустрічається з багатьма інфекціями і у дитини формується імунітет. В якості профілактики або при залишається занепокоєння за дитину, ви можете здати загальний аналіз крові.
Якщо ж потиличні лімфовузли у дитини збільшені, спостерігається набряк прилеглих тканин або набряк обличчя, сам лімфовузли болять, необхідно терміново звернутися до лікаря. Дані симптоми є свідоцтво гострого запального процесу. До перерахованих вище симптомів як реакції організму на інфекцію з'являється підвищена температура.
Запалення лімфовузлів у дітей до п'яти років спостерігається рідко, найбільш чутливим періодом для захворювання є вік 5 - 7 років. Після цього, лімфатична система вдосконалюється, і велика частина інфекційних агентів пригнічується в самому лімфовузлі.

Причини запалення лімфовузлів у дітей


Серед основних захворювань, які провокують запалення лімфатичних
Лімфовузли на потилиці у дитини
вузлів на потилиці можна відзначити:

 • захворювання ЛОР-органів, у тому числі і хронічні;

 • краснуху, кір ;

 • інфекційний мононуклеоз ;

 • токсоплазмоз.


 • Як лікувати лімфовузли у дітей?


  При запаленні лімфовузлів у дітей самостійним лікуванням займатися не варто. Необхідно терміново звернутися до фахівця. Лікар, з'ясувавши причину, призначає лікування, спрямоване на усунення вогнища інфекції. В міру затихання інфекції лімфовузли приходять в норму. Для зняття основних симптомів запалення самих лімфовузлів зазвичай потрібно кілька днів.
  Читайте також
  Збільшені лімфовузли на шиї у дитини - причини
  Збільшені лімфовузли на шиї у дитини - причини
  Запалення лімфовузлів на шиї у дитини виникає найчастіше з причини захворювань горла і дихальної системи, але існують й інші порушення, які можуть
  Лімфовузли на шиї у дітей
  Лімфовузли на шиї у дітей
  Практично всі батьки, якщо вони не є медиками, починають панікувати, побачивши, що у дитини збільшені лімфовузли на шиї або в якомусь іншому місці.
  Збільшення лімфовузлів у дітей
  Збільшення лімфовузлів у дітей
  В нормі лімфатичні вузли у дітей промацуються при натисканні пальцями. Але іноді можна помітити їх явне збільшення, яке називається лімфаденопатією і
  У дитини запалені лімфовузли, що робити?
  У дитини запалені лімфовузли, що робити?
  Лімфатичні вузли також часто називають гландами. В організмі людини є багато лімфовузлів різного розміру, але всі вони такі маленькі, що намацати
  Лімфовузол за вухом у дитини
  Лімфовузол за вухом у дитини
  [/b] [b] [i] Лімфовузол за вухом у дитини [/i] [/b] є одним з елементів, що належать до лімфатичній системі людини. Складовими лімфатичної
  Інфекційний мононуклеоз у дітей, симптоми і лікування мононуклеозу у дітей
  Інфекційний мононуклеоз у дітей, симптоми і лікування мононуклеозу у дітей
  Якщо ваш малюк раптом почав хропіти уві сні це зовсім не смішно. Перше, що ви повинні зробити - взяти все необхідне і бігти до лікаря. Хропіння у