Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Блювота у дитини і температура

26-02-2015, 15:20
10098
0
Блювота у дитини і температура
Звичайно, кожна мама хоче, щоб її дитина завжди був здоровий. Але незважаючи на це невід'ємною частиною дитинства стають різноманітні хвороби - нежить, застуда, розлади травленняЗіткнувшись з такими проявами дитячого нездоров'я, як блювота і висока температура у дитини, багато мам практично впадають в паніку, підозрюючи найстрашніші хвороби. Небезпека такого стану малюка в тому, що воно може виникнути як у результаті банального перегріву, так і стати початком серйозного захворювання. Про деякі причини блювоти і температури у дитини і про те, як допомогти дитині в цьому випадку - поговоримо в цій статті.

Блювота, температура і слабкість у дитини • Блювання, як і висока температура тіла, це захисна реакція організму. Дуже часто блювота виникає у дитини як реакція на швидкий підйом температури до високих показників 38-39°C. Як правило, блювання у цьому випадку одноразова і після підйому температури вона не повторюється. Природно, що дитина при цьому відчуває слабкість і млявість, не хоче їсти, вередує.

 • Поєднання стійкої блювоти і температури у дитини частіше всього свідчить про початок якогось серйозного недуги. У більшості випадків такий стан свідчить про наявність кишкової інфекції або гострому отруєнні організму. У цьому випадку блювання і температура у дитини поєднується з болями в животі і рідким стільцем. Біль у животі, блювання і температура можуть служити симптомами гострого апендициту або непрохідності кишечника.

 • Блювота, температура 38-39°C у поєднанні з головними болями у дитини характерні для грипу та ангіни. При грипі відзначаються також болі в м'язах і очних яблуках.

 • Якщо у дитини блювота, температура вище 38°C і гострий головний біль, лікар може запідозрити у малюка менінгіт . Слід знати, що при менінгіті дитина приймає в ліжку позу «курка»: закинута назад голова, ноги підтягнуті до живота. Нахилити голову вперед дитина не може.

 • Блювання і температура у немовляти можуть свідчити про підвищення рівня ацетону в організмі. При цьому мама може відчути гострий специфічний запах, що виходить від малюка, дитина спочатку неспокійний і збуджений, потім млявий і апатичний. Шкіра у малюка бліда з характерним рум'янцем.

 • Блювота у дитини може також виникати при простудно-інфекційних захворюваннях, що супроводжуються кашлем і температурою 37°C. Подібні симптоми можуть свідчити про пневмонії, фарингіті, трахеїті, бронхіті.


 • Як видно з викладеного вище, поєднання блювоти, підвищеної і температури може свідчити про багатьох недугах. Саме тому основне завдання мами лише надати дитині першу допомогу до приходу лікаря, який і зможе поставити грамотний діагноз.

  Що робити, якщо у дитини температура, пронос і блювота? • Дитину потрібно укласти в ліжко, забезпечити йому охоронний режим без різких звуків і яскравого світла. Повітря в кімнаті має бути досить вологим. Не варто кутати дитину, щоб не було перегріву.

 • Дуже важливо не допустити зневоднення організму. Для цього потрібно давати якомога більше пити: воду, компот із сухофруктів, чай, відвар шипшини, регидрационные розчини. Про зневодненні
  Блювота у дитини і температура
  свідчать сухість шкіри, втрата ваги, запалий джерельце у немовляти. Якщо дитина наполегливо відмовляється пити, без лікування в умовах стаціонару і установки крапельниць не обійтися.

 • Якщо блювота і пронос виникли в результаті харчового отруєння, необхідно промити шлунок слабким розчином марганцівки або кип'яченою водою. Можна також дати активоване вугілля, смекту, ентеросгель.

 • Не слід примушувати дитину їсти, поки він сам не захоче. Коли дитина відчує апетит, їжа повинна бути нежирної, негострої і в'язкою. Наприклад, пшенична або рисова каша, кисіль.
 • Читайте також
  Блювота при прорізуванні зубів
  Блювота при прорізуванні зубів
  Багато мам здригаються, згадуючи період, коли у їхніх малюків прорізуються зуби. Дуже часто це супроводжується примхами і поганим самопочуттям
  Блювота у дитини без температури
  Блювота у дитини без температури
  Ми звикли, що блювота у дитини найчастіше є ознакою отруєння або інфекції і супроводжується підвищенням температури. Але так відбувається не завжди,
  Пронос, блювота, температура у дитини
  Пронос, блювота, температура у дитини
  Таке небезпечне поєднання симптомів у дитини, як пронос, блювання, нудота і температура можуть бути ознаками не тільки отруєння, але і інфекції, яка
  Температура 38 у дитини
  Температура 38 у дитини
  Температура 38 у дитини вважається прикордонним значенням, перевищення якої лікарі рекомендують збивати. Але якщо показник стоїть на позначці 38 і
  Дієта дітей при блювоті
  Дієта дітей при блювоті
  Причин блювоти може бути багато - це і запальні захворювання шлунка і кишечника, і важка харчова алергія і защемлення пахової грижі, і інвагінація,
  Блювання і пронос у дитини
  Блювання і пронос у дитини
  Частою причиною хвилювань для батьків є їхні діти. Страхи і радості, різні проблеми і хвороби, все це батьківські турботи. Найчастіше дитячі хвороби