Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Гіпотонус у дитини

26-02-2015, 15:20
1884
0
Гіпотонус у дитини
Новонароджена дитина народжується з підвищеним тонусом м'язів , який є фізіологічним, так як дитина в утробі матері знаходився в затиснутому стані. Однак часто батьки можуть помітити гіпотонус м'язів у дитини: він млявий, мало проявляє рухову активність, у нього порушене ковтання і ссання, малюк пізніше починає оволодівати руховими навичками (тримати голівку, перевертатися, спиратися на ручки тощо).
Синдром м'язової слабкості може бути при таких серйозних захворюваннях як:

 • поліомієліт ;

 • вроджена міопатія;

 • спінальна м'язова атрофія;

 • ботулізм;

 • неонатальна миотоническая дистрофія.


 • Важливо вчасно виявити причину зниження м'язового тонусу і почати коригувати фізичний стан дитини.

  Гіпотонус у новонароджених


  Якщо у грудної дитини відзначається гіпотонус, то, як правило, така дитина не доставляє батькам незручностей, так як його не видно і не чутно. Він лежить собі мало рухається в одній і тій же позі, мало проявляє занепокоєння, багато спить. Однак батьків такий стан малюка повинно насторожити.
  Слід негайно звернутися до невропатолога для підбору оптимального лікування: масажу, спеціальної гімнастики, спрямованої на розробку м'язів дитини.

  Гімнастика при гипотонусе


  Гімнастика покликана зміцнити слабкий м'язи малюка. Для цього можна виконувати такі вправи:

 • Хрест-навхрест. Малюк бере маму за великі пальці рук. Мама розводить ручки дитини в сторону і зводить на грудях хрест-навхрест чергуючи поперемінно то праву, то ліву ручку зверху. При опорі ручки малюка можна струсити.

 • Бокс. Дорослий бере ручки малюка, вкладаючи свої великі пальці в його долоні. Потім починає виконувати «боксерські» руху: одна ручка витягується вперед, друга - згинається в лікті. Так ручки чергуються. Рухи слід робити не поспішаючи.

 • Топотушки. Коли дитина лежить на спині, дорослий бере його ніжки в руки і намагається випрямити одну ногу, проводячи по поверхні столу і притягаючи ніжку до сідниць малюка. Потім дорослий веде по столу другу ніжку ковзаючими рухами по столу.

 • Підтягування. Дорослий тримає малюка за ручки, при цьому дитина обхоплює його великі пальці. Потім батько повільно починає випрямляти ручки дитини і тягнути їх вгору таким чином, щоб дитина захотіла самостійно підняти голову і верхню частину тіла. Дитина ніби намагається присісти. Необхідно забезпечити йому напівсидяче положення на рівні кута в 45 градусів.


 • Дитячий масаж при гипотонусе

  Гіпотонус у дитини

  Дитині, якій лікар поставив діагноз «гіпотонус» корисно буде пройти курс лікувального масажу, який включає в себе розтирання, розминання кінцівок, пощипування, постукування. Кількість сеансів масажу і його тривалість визначаються лікарем у кожному конкретному випадку окремо з урахуванням фізіологічного стану м'язів дитини і динаміки відновного процесу.
  Слід пам'ятати, що вчасно звернувшись за лікарською допомогою, батьки допоможуть дитині зберегти здоров'я і наздогнати своїх однолітків за рівнем психомоторного розвитку, оскільки гіпотонус у немовлят може мати віддалені наслідки у старшому віці.
  Читайте також
  Слабкий м'язовий тонус у дитини
  Слабкий м'язовий тонус у дитини
  Одним з патологічних станів новонародженого в перші місяці життя є наявність у нього слабкого м'язового тонусу, або гіпотонус. Таке явище обов'язково
  Гіпотонус у немовляти
  Гіпотонус у немовляти
  Малюки часто народжуються з гіпертонусом м'язів, який усувають після виявлення його причини. Але буває і зворотна ситуація - коли новонароджений
  Тонус м'язів у немовляти
  Тонус м'язів у немовляти
  Порушення м'язового тонусу - часта проблема в дітей першого року життя. Але в більшості випадків виправити ситуацію мама може самостійно. Розглянемо
  Масаж для місячної дитини
  Масаж для місячної дитини
  Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
  М'язове почуття або рефлекси новонароджених
  М'язове почуття або рефлекси новонароджених
  Новонароджений багато чого вміє завдяки рефлексам. Вони ж пов'язані з тонусом, який змінюється у встановлені строки. Малюк набуває м'язове
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1. Укладіть малюка на спину і