Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Анемія у дітей

26-02-2015, 18:03
965
0
Анемія у дітей
Батькам доводиться часто водити дітей у поліклініку здавати загальний аналіз крові для контролю рівня гемоглобіну. Деякі з них чують в кабінеті педіатра діагноз - анемія. Так називають патологічний стан, при якому в одиниці об'єму крові концентрація гемоглобіну і кількість еритроцитів знижений.

Види анемії і причини її появи


Гемолітичною анемією у дітей називають групу захворювань, що характеризуються підвищеним руйнуванням еритроцитів, що викликається несумісністю груп крові матері і плода, деякими ліками, інфекціями, опіками. Існує і апластична анемія у дітей - це рідкісні патології системи крові, при яких зменшується виробництво клітин кісткового мозку.
Дефіцитними анеміями у дітей називають стану, коли в організм надходить недостатня кількість речовин, необхідних для утворення гемоглобіну. Поділяють залізодефіцитну і витаминодефицитную анемію. При останньому виді захворювання дитячого організму бракує вітамінів В6 В12 фолієвої кислоти, саме це і викликає патологію.
Найбільш часто зустрічається, є залізодефіцитна анемія у дітей, пов'язана з порушенням обміну заліза в організмі.
Гіпохромна анемія у дітей виникає в результаті порушення синтезу гемоглобіну, із-за чого утилізація заліза неможлива.
Однією з причин анемії у дітей є неповноцінне харчування або дефіцит заліза в їжі (наприклад, пізній введення прикорму, штучне вигодовування). До появи анемії можуть призвести дисбактеріоз, гастрит, харчова алергія, захворювання внутрішніх органів. Крім того, нестачі гемоглобіну у дитини сприяють патологічні стани майбутніх мам в період виношування: багатоплідна вагітність, порушення матково-плацентарного кровообігу, недоношеність.

Чим небезпечна анемія у дітей?


Гемоглобін складається з глобіну - молекули білка і молекули гему, що містить атом заліза, який з'єднується з киснем в легенях і розповсюджує його по організму. Тому нестача цієї речовини призводить до гіпоксії, зниження імунітету, а у тяжких формах - до затримки розумового розвитку.

Симптоми анемії у дітей


Малюки першого року життя при дефіциті заліза відмовляються від їжі. Їх шкіра стає сухою і шорсткою, волосся і нігті ламкими. До ознаками анемії у дітей відносяться і блідість шкіри, серцебиття, задишка - все це наслідок гіпоксії. Можливі скарги на головний біль, шум у вухах. Відзначається швидка стомлюваність і слабкість. При апластичній анемії спостерігається підвищена кровоточивість. Жовтяничний колір шкіри, збільшення селезінки і печінки характерні для гемолітичної анемії.

Лікування анемії у дітей


При виявленні анемії в першу чергу усувається причина, що викликала захворювання. При гемолітичній анемії показана гормональна терапія. Важкі форми апластичної анемії вимагають трансплантацію кісткового мозку.
Анемія у дітей

При залізодефіцитній анемії обов'язковий прийом препаратів, що містять цей елемент. В даний час їх асортимент досить широкий, наприклад, актиферрин, мальтофер, ферронал, хеферол, сорбифер дурулес. Малюкам до 2 років зазвичай дають засіб в рідкій формі. Дітям старше прописують ліки у вигляді капсул або таблеток. Дозування призначається лікарем з урахуванням віку хворого. Крім того, вводиться спеціальна дієта, що сприяє посиленню всмоктування заліза (м'ясо, овочі і фрукти).
Профілактика анемії у дітей полягає в лікуванні дефіциту заліза у майбутньої мами, годування дитини грудним молоком або адаптованими сумішами з підвищеним вмістом заліза, заняттях спортом, прогулянки на свіжому повітрі.
Читайте також
Анемія у немовляти
Анемія у немовляти
Погано організоване харчування малюка і матері-годувальниці може стати причиною дефіциту заліза в організмі дитини, який проявляється таким
Мальтофер для дітей
Мальтофер для дітей
Діагноз "залізодефіцитна анемія" дуже часто ставлять дітям і прописують у цьому випадку железосодержщие речовини. Одним з найбільш популярних
Актиферрин для дітей
Актиферрин для дітей
Недолік заліза в організмі - залізодефіцитна анемія - частий діагноз у дітей перших років життя. Для його заповнення існує препарат актиферрин, різні
Залізодефіцитна анемія у вагітних: симптоми і лікування
Залізодефіцитна анемія у вагітних: симптоми і лікування
Є хімічні елементи, постійне надходження яких в організм людини абсолютно необхідно. Залізо необхідне для нормального протікання практично всіх
Недокрів'я у дітей
Недокрів'я у дітей
У дітей найбільш частими причинами недокрів'я є дефіцит заліза в організмі або інфекції, що призводить до дефіциту еритроцитів, зниження рівня
Чому падає гемоглобін у дитини?
Чому падає гемоглобін у дитини?
Низький гемоглобін - досить поширене явище в сучасному світі. Але чому низький гемоглобін небезпечний для здоров'я? Давайте сьогодні поговоримо про