Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Косоокість у дітей

26-02-2015, 18:44
1604
0
Косоокість у дітей
Косоокістю називають порушення зору, коли при погляді прямо відбувається відхилення положення одного або обох очей. Косоокістю страждають близько 2-3% дітей, і найчастіше цей недолік з'являється якраз у віці 2-3 років. Але в будь-якому випадку батьків хвилює, чи можна вилікувати косоокість і як запобігти його появі.

Причини косоокості у дітей


Косоокість у малюка може виникнути з кількох причин:

 • Вроджене косоокість. Малюк народжується з цим недоліком, або ж косоокість розвивається в перші півроку життя. Дефект виникає в результаті порушень внутрішньоутробного розвитку плода через інфекційних хвороб матері або в результаті мікроскопічного крововиливи.

 • Аметропія, тобто порушення зору - далекозорість, короткозорість, астигматизм.

 • Порушення центральної нервової системи дитини (гідроцефалія, ДЦП).

 • Перенесені інфекції - грип, дифтерія, краснуха, кір.

 • Перенесений сильний стрес або переляк.

 • Травми, забиття.


 • Іноді батьки лякаються косоокості у немовлят. Але таке явище носить тимчасовий характер і пов'язано з незрілістю зорових центрів, провідних шляхів і нервових центрів. Досить часто косоокість у ранньому віці проходить до півроку. Тим не менш, проконсультуватися з дитячим офтальмологом все-таки необхідно.

  Наслідки дитячої косоокості


  Косоокість - це не тільки недолік зовнішності. Без лікування ця проблема призводить до втрати бінокулярного зору, завдяки якому дитина отримує правильне просторове уявлення про оточуючих предметах. Робота зорового аналізатора буде порушена, що веде до затримки розумового розвитку.

  Як виправити косоокість у дитини?


  При підозрі на зорову патологію батькам необхідно відвести дитину до офтальмолога. Діагностика косоокості зазвичай не представляє труднощів. Лікар буде спостерігати за тим, як розташовуються очі відносно один одного при фіксації погляду на предметах, за реакцією зорових рефлексом при наведенні яскравого світла. Крім того, фахівець проведе дослідження очного дна.
  «Як позбутися косоокості?» - зазвичай перший запитання батьків, коли діагноз підтверджується. Успішність лікування залежить від виду захворювання та причин появи.
  Виділяють первинне і вторинне косоокість. Первинним вважається косоокість, виявлене до одного року і що виникає із-за порушень нервової системи. Вторинним є косоокість, яка розвивається у дітей у віці трьох років і пов'язане з порушеннями зору.
  При первинній формі виправлення косоокості у дітей зводиться до комплексним заходам. Можуть бути призначено окуляри з корегувальним дією, апаратурні процедури.
  Як лікувати косоокість у дітей з набутим дефектом? Консервативне лікування в цьому випадку спрямована на підвищення гостроти зору. При далекозорості або короткозорості необхідно носіння коригують зір очок. Застосовується метод оклюзії, що полягає в щоденному заклеювання або закриття пов'язкою здорового очі на певний час. Так дитина буде привчатися покладатися на слабкий очей.
  Посилити гостроту зору і відновити зв'язки між очима допомагає гімнастика при косоокості, завдяки якій зміцнюються очні м'язи. Так, наприклад, дитина може виконувати кругові рухи очима у вигляді вісімки або букви V.
  Косоокість у дітей

  Крім того, в лікуванні косоокості у дітей застосовуються амбулаторні методики на спеціальних апаратах, які сприяють відновленню вміння зливати образи, отримані від правого і лівого очей, в єдиний зоровий образ.
  Якщо фахівець вважає, що консервативне лікування не має успіху, проводиться хірургічне втручання, в результаті якого відновлюється баланс між очними м'язами.
  Лікується чи косоокість? Безперечно, так. Однак батькам необхідно своєчасно звернутися до лікаря. І чим раніше, тим більше шансів на успішне позбавлення від косоокості.
  Читайте також
  Косоокість у немовлят
  Косоокість у немовлят
  Одним із приводів для занепокоєння батьків є слабкі очні нерви малюка, в результаті чого очі починають буквально роз'їжджатися в різні боки. У нашій
  Гіперметропія у дітей
  Гіперметропія у дітей
  Гіперметропія у дітей називають далекозорість, яка може бути викликана різними причинами. Безумовно таке явище слід коригувати і лікувати. Про те, що
  Косоокість у дітей. Причини і лікування косоокості
  Косоокість у дітей. Причини і лікування косоокості
  Косоокість - це таке положення очей, при якому зорові осі не сходяться на даному предметі. Зовні це проявляється тим, що око відхиляється ...
  Далекозорість у дітей: причини і лікування
  Далекозорість у дітей: причини і лікування
  Далекозорість - порушення зору, коли заломлення світлових променів відбувається позаду сітківки ока. Причини далекозорості у дітей
  Далекозорість у дітей: принципи лікування
  Далекозорість у дітей: принципи лікування
  Більшість малюків можуть похвалитися нормальним зором. Певні проблеми у дітей починають розвиватися тільки тоді, коли внаслідок швидкого зростання
  Косоокість у новонароджених
  Косоокість у новонароджених
  У новонародженого можна відзначити таку особливість: його зіниці то розходяться в сторони, то зсуваються до перенісся. Це функціональне ...