Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Аденоїди у дитини

26-02-2015, 18:44
860
0
Аденоїди у дитини
Аденоїди вважаються одним з найбільш поширених дитячих захворювань. Найчастіше збільшені мигдалини виявляються у віці від 3 до 7 років.

Як визначити аденоїди у дитини?


Аденоїдами називають гіпертрофію, або збільшення, носоглоткової мигдалини. Зазвичай батьки підозрюють дану патологію, коли помічають, що малюк став дихати ротом. До інших симптомів аденоїдів відносяться:

 • хропіння, посопування під час сну;

 • утруднене дихання через ніс;

 • гнійні або слизові виділення з носової порожнини;

 • відкашлювання вранці;

 • у гострий період можливі кашель і нежить.


 • Від чого з'являються аденоїди в дитячому віці?


  Аденоїди вражають дітей, які часто хворіють інфекційними захворюваннями, що викликають запальні процеси носоглотки і мигдаликів. До них відносяться ангіна, кір, грип, скарлатина. Носоглоткова мигдалина вже не може виконувати свою захисну функцію і розростається, із-за чого на ній накопичуються хвороботворні мікроорганізми - грибки, віруси, бактерії.
  При аденоїдах у дітей причинами нерідко стають і часті ГРВІ, якими хворіє дитина при адаптації до дитсадкового колективу.
  Дитячі аденоїди небезпечні своїми ускладненнями у вигляді погіршення слуху, мовлення, порушеннями сну та прикусу, деформації черепа і грудної клітини. У страждає від аденоїдів дитини не відбувається достатньої доставки кисню до головного мозку, з-за чого його розвиток може сповільнюватися.

  Лікування аденоїдів у дітей


  При наявності у дитини аденоїдів методи лікування залежать від ступеня захворювання. При легкій формі, коли мигдалики збільшені незначно і захворювання протікає в гострій формі, назначеются антибактеріальні препарати, прогрівання електрофорезом, промивання сольовим розчином і антисептиками.
  Досить часто батьків турбує питання, а чи потрібно видаляти аденоїди. Якщо збільшення мигдалин в такій мірі, що завдає дитині не тільки дискомфорт, але і загрожує здоров'ю, без хірургічного втручання не обійтися. Виконується аденотомія - видалення аденоїдів одним із способів:

 • Лазером. Процедура виконується безболісно і швидко в амбулаторних умовах.

 • Ендоскопічним методом.

 • Радіохвилею, під впливом якої аденоїди зменшуються в рази.


 • У деяких випадках хороші результати дає лікування аденоїдів у дітей гомеопатією, завдяки чому посилюються біохімічні реакції, засвоєння клітинами кисню і, тим самим, зміцнюється імунітет. Організм може самостійно впоратися з хвороботворними організмами, що населяють мигдалини. Відбувається фільтрація лімфи мигдалин, і вони позбавляються від токсинів і алергенів. Серед гомеопатичних засобів дуже популярні такі препарати як Еуфорбіум Композитум, Траумель, Лимфомиозот, Ехінацея Композитум.

  Як лікувати аденоїди у дитини в домашніх умовах?


  Нерідко після традиційного медичного лікування аденоїдів проблема повертається, а дитина знову мучиться. І тоді
  Аденоїди у дитини
  зневірені батьки звертаються до народних засобів при аденоїдах, таким як прополіс.

  Придбану в аптеці водну настойку прополісу необхідно змішати з вершковим маслом. Цю суміш дають дитині щодня по половині столової ложки три рази на день, а також закапують в ніс 2 рази на день в положенні лежачи. Також можна промивати ніс сумішшю з 15 крапель настоянки і 1 чайною ложкою соди.
  Хороші результати дає полоскання носових ходів свіжовичавленим соком буряка, маслом туї. Запалення мигдаликів зніме промивання відваром з узятих в рівній кількості трав мати-й-мачухи, звіробою, вересу.
  Однак перед тим, як лікувати аденоїди у дитини народними засобами, все одно необхідно порадитися з лікарем.
  Читайте також
  Аденоїди у дітей - симптоми
  Аденоїди у дітей - симптоми
  Аденоїди - мигдалини, розташовані в носоглотці, виконують захисну функцію. Однак, нерідко під впливом негативних факторів вони починають
  Аденоїди 2 ступеня у дітей
  Аденоїди 2 ступеня у дітей
  Все більше дітей в наші дні страждають від збільшення аденоїдів, лімфоїдних утворень, розташованих у порожнині носа. В залежності від стадії
  Лікування аденоїдів народними засобами
  Лікування аденоїдів народними засобами
  Аденоїди - проблема, яка зустрічається найбільш часто у дітей у віці від 3 до 7 років. Сьогодні ми розповімо про лікування даної патології народними
  Авамис при аденоїдах у дітей
  Авамис при аденоїдах у дітей
  Аденоїди є великою проблемою для маленьких дітей та їх батьків. Але, на щастя, за останні роки медицина зробила крок вперед, і сьогодні аденоїди
  Як вилікувати аденоїди у дитини?
  Як вилікувати аденоїди у дитини?
  Сьогодні аденоїди все так само часто турбують малюків, як і раніше, однак, на щастя, видаляти їх доводиться набагато рідше, адже тепер досягнення
  Видаляти чи аденоїди дитині?
  Видаляти чи аденоїди дитині?
  Зіткнувшись з проблемою аденоїдів у дитини, перед батьками постає питання, видаляти чи аденоїди, адже сьогодні лікарям часто вдається домогтися