Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Далекозорість у дітей

26-02-2015, 18:46
1118
0
Далекозорість у дітей

На сьогоднішній день ідеальне зір - достатньо рідкісне явище. Як правило, корінь усіх офтальмологічних проблем криється в дитинстві, коли формуються звички неправильного способу життя. Дитина дає занадто велике навантаження на зоровий нерв старанними заняттями, читанням при недостатньому освітленні, тривалим проведенням часу перед телевізором і комп'ютером. Все це призводить до погіршення зору, розвитку короткозорості або далекозорості. Далекозорість у дітей - неможливість чітко бачити предмети на відстані 20-30 сантиметрів. Це особлива проблема і її рішення вимагає особливого підходу.
Причиною далекозорості у дітей до року є анатомічні особливості. Розмір очного яблука новонароджених менше норми і з-за цього фокус преломляющихся променів, що передають зображення, зміщується за межі сітківки. В результаті на поверхні очного дна формується нечітке, спотворене зображення.
В межах норми у однорічної дитини спостерігається далекозорість до 3 діоптрій. Потім, по мірі росту очного яблука, фокус зображення поступово переміщується на сітківку, де він і повинен перебувати у здорової людини.
Амбліопія
У деяких випадках показник далекозорості у дитини перевищує 3 діоптрії. Для того, щоб нормально розгледіти предмети, що знаходяться на близькій відстані, дитині постійно доводиться напружувати очі і в процесі росту недолік зору не компенсується. В результаті виникає інша проблема. З-за того, що в кору головного мозку поступають нечіткі зображення, у мозку відсутній стимул для активного розвитку нейронів. Функції клітин головного мозку знижуються. А це, в свою чергу, призводить не тільки до зниження гостроти зору, але і до амбліопії.
Амбліопія - дефект зору, який неможливо скоригувати носінням окулярів, оскільки його причиною є зміни у функціонуванні головного мозку. Це явище розвивається тільки у дітей, оскільки їхня психіка ще досить пластична і нестійка до змін.

Далекозорість у дітей, ознаки • дитина недостатньо добре бачить предмети, які знаходяться на близькій відстані від нього;

 • відчуття печіння, сухості, біль в очах;

 • під час читання швидко настає втома очей;

 • дитину турбують часті головні болі, як результат постійного перенапруження зорового нерва. З-за цього дитина стає дратівливою і замикається в собі.


 • Також буває, що далекозорість не має яскраво виражених ознак за рахунок компенсації зору допомогою природної акомодації. Тобто зір у дитини начебто добре, але очі постійно перенапружуються. Діагностувати таку далекозорість може тільки офтальмолог, тому слід відвідувати його як мінімум раз в рік в цілях профілактики.

  Далекозорість у дітей, лікування


  Якщо проблему ігнорувати і не почати своєчасне лікування, то далекозорість може спровокувати кон'юнктивіт, а потім перерости в амбліопію. Запущена амбліопія, в свою чергу, може призвести до косоокості.
  Лікування далекозорості і його наслідків, в першу чергу, проводиться за допомогою носіння позитивних окулярів і лінз кілька більш слабких, ніж ступінь далекозорості. Така методика стимулює ріст очного яблука. Також проводиться апаратне лікування зору, гімнастика для очей. Всі процедури безболісні, містять у собі ігрові елементи і добре переносяться дітьми. Частоту курсів лікування і набір методів визначає лікар. Лазерна корекція зору доцільна лише після 18 років.
  Вправи для виправлення далекозорості
  Далекозорість у дітей


 • У положенні сидячи повільно повертати голову вправо-вліво, переводячи при цьому погляд.

 • На відстані 25-30 см від очей розташувати невеликий предмет або іграшку. Дивитися вдалину 2-3 с, після чого швидко перевести погляд на предмет і дивитися на нього 5-7 секунд. Повторити вправу 10 разів.

 • На відстані 05 м від очей правою рукою здійснювати невеликі кругові рухи, стежачи за пальцями очима. Повторити те ж саме лівою рукою, обертаючи в іншу сторону. Повторити 5-7 разів.


 • Повторювати вправи слід щодня.
  Читайте також
  Амбліопія у дітей
  Амбліопія у дітей
  Однією з хвороб очей, що погіршують зір, є амбліопія. Суть її полягає в порушенні зорової системи, при якому збільшується навантаження на одне око, а
  Гіперметропія у дітей
  Гіперметропія у дітей
  Гіперметропія у дітей називають далекозорість, яка може бути викликана різними причинами. Безумовно таке явище слід коригувати і лікувати. Про те, що
  Зір у дітей: як за ним стежити?
  Зір у дітей: як за ним стежити?
  Зір у дітей не таке, як у дорослого. Тому далекозорість у новонароджених з часом зменшується і повинна зійти нанівець. Адже розвиток органа зору
  Далекозорість у дітей: причини і лікування
  Далекозорість у дітей: причини і лікування
  Далекозорість - порушення зору, коли заломлення світлових променів відбувається позаду сітківки ока. Причини далекозорості у дітей
  Астигматизм у дітей: симптоми і лікування
  Астигматизм у дітей: симптоми і лікування
  Астигматизм - розлад зору, при якому на сітківці відбувається формування неправильного зображення. Єдиний фокус відсутній. Причини
  Далекозорість у дітей: принципи лікування
  Далекозорість у дітей: принципи лікування
  Більшість малюків можуть похвалитися нормальним зором. Певні проблеми у дітей починають розвиватися тільки тоді, коли внаслідок швидкого зростання