Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як підвищити гемоглобін у дитини?

26-02-2015, 19:03
1821
0
Як підвищити гемоглобін у дитини?
Знижений вміст гемоглобіну призводить до анемії, постійної втоми, слабкості і запаморочення. Як підняти гемоглобін дитині, і з яких причин його рівень може знижуватися?

Чому у дитини низький гемоглобін? • Дефіцит гемоглобіну у дитини може розвинутися з-за низького надходження заліза в організм. Щодня близько 5 % запасів заліза виводиться разом з калом. Необхідно їх поповнювати повноцінним харчуванням.

 • Причини низького гемоглобіну у дітей часто криються в підвищені витрати заліза з-за кровотеч. У дівчаток підліткового віку менструальні кровотечі здатні різко знизити кількість гемоглобіну в організмі.

 • При грудному вигодовуванні дитина отримує достатню кількість заліза разом з материнським молоком. При штучному вигодовуванні використовується коров'яче молоко, яке зв'язує залізо в нерозчинні комплекси. Тому, організм немовля відчуває недолік гемоглобіну.

 • До зниження вмісту гемоглобіну можуть призвести хвороби, такі як ентерити, гастрити, виразки шлунка, а також, 12-палої кишки. Всі ці захворювання призводять до зменшення всмоктувальної поверхні слизової оболонки шлунка і кишечника. Тому, залізо не всмоктується кишечником.

 • Зниження рівня гемоглобіну буває із-за браку вітаміну В12 який допомагає переносити залізо в кров.

 • Якщо під час вагітності жінка неправильно і погано харчувалася, була схильна до простудних захворювань, в печінці дитини відкладається недостатня кількість заліза і недолік гемоглобіну спостерігається відразу після народження.

 • Також, порушення рівня гемоглобіну спостерігається при отруєнні деякими токсичними речовинами, що викликають руйнування еритроцитів. • Як підняти гемоглобін немовляті?


  У різному віці норма гемоглобіну в крові у дитини, також, різна.
  Рівень при народженні - від 180 до 240 г/л.
  У віці одного місяця - від 115 до 175 г/л.
  З двох місяців до одного року - від 110 до 135 г/л.
  З одного року до дванадцяти років - від 110 до 145 г/л.
  З тринадцяти років - від 120 до 155 г/л.
  Лікування низького гемоглобіну у дитини проводять спеціальними залізовмісними препаратами, це допоможе швидко відновити баланс мікроелемента. Існують препарати, здатні підняти знижений гемоглобін, навіть, у дитини грудного віку.
  Тим не менш, лікарі рекомендують вводити в харчування немовляти і матері-годувальниці більше продуктів з високим вмістом заліза.

  Продукти, що підвищують гемоглобін у дітей


  Отже, чим можна підвищити гемоглобін дитині:

 • зерновими культурами і кашами: житом, гречкою, толокном, квасолею, горохом, сочевицею;

 • м'ясними і рибними продуктами: рибою всіх сортів, серцем, нирками, білим м'ясом птиці, яловичим язиком;

 • овочами: картоплею, томатом, буряками, гарбузами, цибулею, крес-салатом, шпинатом, руколою, зеленими овочами, петрушкою;

 • фруктами: яблуками, бананами, сливами, гранатами, персиками, грушами, хурмою, абрикосами, айвою;

 • ягодами: журавлиною, полуницею, смородиною, чорницею, суницею;

 • Як підвищити гемоглобін у дитини?

 • соками: гранатовим (не більше двох ковтків щодня), морквяним, буряковим;

 • знижений гемоглобін у дитини можна підняти за допомогою червоної і чорної ікри, морепродуктів, сушених грибів, яєчного жовтка, чорного шоколаду, волоських горіхів, сухофруктів і гематогену.


 • Продукти, що містять залізо, повинні бути присутніми в харчуванні як мами, так і дитини постійно, так як підвищити гемоглобін немовляті харчуванням досить складно. Тому, якщо у дитини істотно падає гемоглобін без призначення медикаментозних засобів не обійтися.
  Читайте також
  Гемоглобін у дітей до року
  Гемоглобін у дітей до року
  Гемоглобін - важливий елемент крові, що відповідає за доставку кисню до внутрішніх органів. Його рівень багато в чому залежить від раціону харчування
  Низький гемоглобін у немовляти
  Низький гемоглобін у немовляти
  Від рівня гемоглобіну у немовляти залежить, як його організм забезпечується киснем, а відповідно, і як відбувається розвиток дитини. Яка норма
  Гемоглобін - норма у дітей
  Гемоглобін - норма у дітей
  Один з показників аналізу крові, за якими спостерігають педіатри і батьки дитини, є рівень гемоглобіну. У нашій статті ми розповімо про його
  Низький гемоглобін у дитини
  Низький гемоглобін у дитини
  Гемоглобін - особливий білок крові, що забезпечує транспортування кисню в усі органи і тканини організму і виведення вуглекислого газу з них. Його
  Причини зниження гемоглобіну
  Причини зниження гемоглобіну
  Зниження гемоглобіну в крові - зараз дуже поширена медична проблема. Здавалося б, сьогодні на ринку продуктів харчування існує велика різноманітність
  Чому падає гемоглобін у дитини?
  Чому падає гемоглобін у дитини?
  Низький гемоглобін - досить поширене явище в сучасному світі. Але чому низький гемоглобін небезпечний для здоров'я? Давайте сьогодні поговоримо про