Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Контагіозний молюск у дітей - лікування

26-02-2015, 19:19
2406
0
Контагіозний молюск у дітей - лікування
Контагіозний молюск являє собою вірусне захворювання шкірних покривів, яке виникає в дитячому віці. Його небезпека для оточуючих полягає в способі передачі інфекції - побутовим шляхом при тілесному контакті. Тому дуже важливо ізолювати дитину з молюсками від інших дітей з метою виключення тактильного контакту. Часто підхопити молюск можна в басейнах загального користування.
Недотримання правил особистої гігієни також може сприяти розвитку контагиозных молюсків.

Контагіозний молюск: симптоми


Як правило, дитина не відчуває будь-яких больових відчуттів. У рідкісних випадках можливе відчуття печіння та свербежу. Проте на його тілі можна зустріти висипання у вигляді щільних вузликів рожевого кольору, при натисканні на які можливо виділення кашкоподібної рідини. Молюски можуть розташовуватися на будь-якій частині тіла дитини: животі, обличчі, шиї, кінцівках. При цьому їх величина молюсків рідко перевищує розміри горошини.
Ознаки захворювання можуть спостерігатися на протязі чотирьох років. У випадку досить сильного імунітету у дитини молюски можуть зникнути самостійно протягом одного року без якого-небудь втручання з боку лікарів.
Розчісування вузликів сприяє поширенню вірусу по всьому тілу. Тому особливо важливо не давати дитині чесати утворилися вузлики на шкірі щоб уникнути запального процесу.

Як лікувати молюски у дітей?


Лікування молюсків здійснюється лікарем-дерматологом в амбулаторних умовах.
В домашніх умовах можна скоротити ризик поширення молюска по тілу за допомогою противірусних, імуностимулюючих засобів. Однак слід пам'ятати, що жодне самостійно призначений засіб не зможе вилікувати повністю контагіозний молюск, оскільки це серйозне вірусне захворювання вимагає ретельного контролю з боку лікаря. Молюск неважко сплутати з пухлиною шкірних покривів, коли медична допомога повинна бути надана негайно.
Якщо виявлені молюски у дітей, лікування полягає в їх видаленні і подальшій обробці поверхні шкіри антисептичними засобами.

Як видалити молюски у дитини?


Видалення контагіозного молюска у дітей можливе з використанням наступних засобів:

 • за допомогою хірургічного пінцета видаляють кожне утворення на шкірі;

 • методом електрокоагуляції;

 • вишкрібання ложечкою Фалькманна.


 • Видалення контагиозных молюсків у дітей лазером є найбільш безпечним і ефективним методом лікування в дитячому віці. Процедура абсолютно безболісна і не залишає на шкірі будь-яких видимих рубців або шрамів. Лікування лазером не передбачає зміну способу життя дитини, тому цей метод є найбільш популярним в лікуванні молюсків.
  Також можливе видалення молюсків шляхом впливу рідким азотом, в результаті відбувається руйнування тканини вузликів і його вмісту. Процедура також не викликає будь-яких ускладнень і не вимагає спеціальної підготовки.

  Контагіозний молюск у дітей: лікування народними засобами • Самим ефективним народним засобом для лікування контагіозного молюска є настій череди. На склянку окропу беруть дві столові ложки череди і варять на маленькому вогні 15 хвилин.
  Контагіозний молюск у дітей - лікування
  Після цього необхідно отриману суміш настоювати протягом 40 хвилин. Після приготування настою їм обробляють уражену поверхню шкіри дитини три рази в день. При цьому слід утриматися від водних процедур. При ретельній обробці шкірних покривів молюск може пройти за тиждень.

 • Настоянка евкаліпта або календули також надає лікувальний ефект у разі наявності контагіозного молюска.


 • Не варто видавлювати наявні новоутворення, оскільки в такому випадку підвищується ризик потрапляння інфекції в ранку.
  Оскільки найбільша ймовірність підхопити контагіозний молюск наголошується в дитячому віці, слід якомога частіше оглядати дитину на предмет відсутності сторонніх висипань на шкірі малюка.
  Читайте також
  Молюски у дітей
  Молюски у дітей
  Контагіозний молюск - досить поширене вірусне захворювання серед дітей. Як розпізнати ознаки хвороби і як лікувати, -читайте в нашій статті.
  Папіломи у дітей
  Папіломи у дітей
  Виникнення папілом на шкірі дитини - проблема, яка виникає за ряду причин, в числі яких зараження вірусом папіломи людини. Вирішувати проблему варто
  Контагіозний вірус у дитини: причини, симптоми і лікування
  Контагіозний вірус у дитини: причини, симптоми і лікування
  Контагіозний вірус - захворювання, що викликається вірусом віспи. Цю хворобу можна зустріти у дітей у віці від 1 року до 5 років. При цьому виді
  Лікування лейкозу у дітей в Ізраїлі
  Лікування лейкозу у дітей в Ізраїлі
  Лейкоз, смертельно небезпечне захворювання, при якому уражаються білі кров'яні тільця - лейкоцити. Не дозрівши до кінця, лейкоцити викидаються в
  Контагіозний молюск у дітей
  Контагіозний молюск у дітей
  В силу того, що контагіозний молюск у дітей викликається вірусами, що передаються при контакті, захворювання класифікується як інфекційне.
  Стрептодермія - причини і лікування
  Стрептодермія - причини і лікування
  Стрептодермией називають інфекційне захворювання шкіри, причина його - стрептококова інфекція. На шкірі утворюються червонуваті плями, що лущаться, з