Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Герпесу 6-го типу у дітей

Герпесу 6-го типу у дітей

26-02-2015, 20:48
1731
0
Герпесу 6-го типу у дітей
Зазвичай батьки вважають, що герпес - це пухирчасті висипи на губах і біля рота. Однак існуючий його вид - вірус простого герпесу 6 типу - викликає захворювання, які для сучасних вітчизняних педіатрів є маловивченою проблемою, але від того не менш актуальною.
Цей вірус належить до родини герпервирусов. Основним шляхом передачі герпесу 6 типу у дітей є слина (зазвичай через поцілунки або заражені мигдалини). Також можлива передача вірусу дитині від матері (наприклад, при проходженні через родові шляхи).
Первинне зараження герпесом 6-го типу зазвичай зустрічається у дітей у віці до 3 років. Саме тоді захворювання має латентну форму. При виникненні провокуючих чинників (наприклад, зниження імунітету після перенесеної хвороби або стресу, припинення грудного вигодовування) вірус активізується.

Вірус герпесу 6 типу: симптоми


Інкубаційний період від моменту зараження, як правило, становить 7-14 днів. Захворювання має дві основні форми: лихоманка без висипу і екзантема, або розеола. Остання характеризується різким підвищенням температура (до 395-405°С). Вона триває протягом трьох, рідше п'яти днів. У деяких малюків збільшуються лімфовузли. Рідко спостерігається нежить без гнійних виділень, а також гиперемированность горла. Після зниження спека протягом доби на тілі дитини з'являється червоно-рожева висипка. Висипання нерівномірні, зустрічаються дрібні і плямисті елементи. Висип спочатку виникає на спині, а потім на животі, шиї, за вухами і на кінцівках. У період хвороби дитина веде себе активно, у нього є апетит. Іноді висип плутають з краснуху, кір або алергічною реакцією. Зазвичай через два дні висипання минають, але на шкірі залишаються ділянки з лущенням і пігментацією. Незабаром і вони безслідно зникають.
Інша форма вірусу проявляється появою гострої лихоманки, при цьому висип відсутня.
Якщо говорити про герпесу 6 типу, чим небезпечний даний вірус, що змушує вважати його актуальною проблемою педіатрії? Справа в тому, дуже висока температура може призвести до фебрильних судом. Так називають реакцію дитячого організму у вигляді втрати свідомості, закочування очей, мимовільного скорочення і посмикування м'язів. Судоми в подальшому можуть спровокувати розвиток епілепсії. У рідкісних випадках первинна інфекція ускладнюється пневмонією, енцефалітом, менінгіт та міокардитом.

Герпесу 6-го типу: лікування


При появі описаних вище симптомів дитину потрібно показати лікарю. Саме педіатр може поставити правильний діагноз, хоча і фахівців буває досить важко розпізнати захворювання.
Показана комплексна медикаментозна терапія. Обов'язково призначаються противірусні засоби. У лікуванні первинного прояви герпесу 6 типу непогано зарекомендував себе препарат фоскарнет. Також використовуються такі ліки, як ганцикловір, лобукавир, адефовир і цидофовир. Дозування призначається лікарем у відповідності з віком хворого.
Герпесу 6-го типу у дітей

Призначаються препарати для зняття симптомів. Температуру збивають з допомогою жарознижуючих засобів на основі ібупрофену (панадол) або парацетамолу (нурофен, цефекон), у вигляді ректальних свічок або сиропів. Для запобігання зневоднення організму дитини необхідний питний режим (ягідні і фруктові компоти, узвари з сухофруктів, морси, трав'яний чай).
Оскільки висип не турбує дитину, і немає небезпеки внести інфекцію в розчесані елементи, ніякої спеціальної обробки не потрібно. Для прискорення процесу одужання хворому малюкові прописуються вітаміни.
Один раз перехворівши вірусом герпесу 6-го типу, дитина обзаводиться стійким імунітетом.
Читайте також
Герпес у немовляти
Герпес у немовляти
Герпес у немовляти - часто несподіванка для мами, особливо, якщо ні вона, ні чоловік не хворіють герпесом. Вони можуть бути носіями вірусу. Не
Герпес на губах у дитини
Герпес на губах у дитини
Від такої неприємності, як поява герпесу на губах, не застрахований ніхто, в тому числі і діти. Велика частина людей є носіями цього вірусу, але
Герпес в горлі у дитини
Герпес в горлі у дитини
Вірус герпесу має безліч різновидів і набуває різні форми. Він настільки поширений, що живе в організмі кожної людини, перебуваючи в прихованій формі
Герпес у дітей. Що робити?
Герпес у дітей. Що робити?
Носіями герпеса, за оцінками вчених, є 90% населення планети. В організмі вірус активізується тільки якщо імунітет дитини ослаблений.
Розеола у дітей: симптоми і лікування
Розеола у дітей: симптоми і лікування
У дитини температура і висип. Чи може це бути розеола? Цілком ймовірно, що це дійсно розеола. Розеола - це одна з нешкідливих, але неприємних
Інфекційний мононуклеоз у дітей, симптоми і лікування мононуклеозу у дітей
Інфекційний мононуклеоз у дітей, симптоми і лікування мононуклеозу у дітей
Якщо ваш малюк раптом почав хропіти уві сні це зовсім не смішно. Перше, що ви повинні зробити - взяти все необхідне і бігти до лікаря. Хропіння у