Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Дерматит у дітей - лікування

Дерматит у дітей - лікування

26-02-2015, 21:07
2172
0
Дерматит у дітей - лікування
Дерматит являє собою запалення шкіри і проявляється зазвичай у відповідь на грубе вплив зовнішніх факторів. Дерматит у дітей виникає набагато частіше, ніж у ситуації з дорослими. Пояснюється це особливою чутливістю і ніжністю шкіри дитини, нестійким імунітетом, незрілістю кишкової мікрофлори.
Як правило, тривалість курсу і специфіка лікування дитячого дерматиту залежить від того, що стало причиною для його розвитку.

Як лікувати дерматит у дітей?


У питаннях про лікування дерматиту у дітей і новонароджених краще покластися на досвід і знання педіатра. Зазвичай одного огляду дитини і розпитування мами може бути достатньо для фахівця, щоб зрозуміти, що стало причиною його виникнення. При лікуванні дерматиту у немовлят переважно використовуються засоби для зовнішнього застосування, оскільки малий вік дитини не має до призначення серйозних ліків. Але в запущених випадках лікар може рекомендувати їх у мінімальному дозуванні.


Лікування себорейного дерматиту у дітейСеборейний дерматит має грибкову природу, ним уражуються волосяні ділянки тіла (голова, руки, шия тощо). Майже у кожного новонародженого на 2-3 тижні життя з'являються ознаки цього дерматиту. У більшості випадків він самостійно проходить до 6 тижнів і не вимагає спеціального лікування. Зовні це запалення являє собою жовті лусочки, які виглядають як просте лущення, і нагадують жирну шкіру. Ця корка захищає грибок від загибелі, адже саме під нею він живе і розвивається. Тому в лікуванні від себорейного дерматиту нерідко використовую бовтанку на основі левометицинового спирту, обліпихову і касторове масло. Ці засоби допомагають розм'якшити кірку і акуратно видалити лусочки з шкіри дитини. Потім можна приступати до боротьби з грибком. Для цього рекомендується використовувати шампуні з протигрибковою основою для щоденного застосування.

Лікування атопічного дерматиту у дітей


Атопічний дерматит відноситься до алергічних реакцій організму на вплив несприятливого фактора. Зазвичай почервоніння і свербіж в складках шкіри - типове його прояв, виникає у відповідь на агресивні харчові речовини (барвники, какао, консерванти, курячий білок і т. д.). Тому на початку лікування варто виключити вплив дратівної фактора, видаливши його з раціону дитини або годуючої мами, якщо мова йде про грудному дитині, який одержує тільки молоко.
Педіатр при лікуванні алергічного дерматиту у дітей призначає антигістамінні препарати для прийому всередину, які призводять імунні тіла в норму, гальмують реакції. Для позбавлення від турбує свербіння в місцях запалення використовують також симптоматичне лікування заспокійливими шкіру засобами - креми, мазі, пасти. При цьому в лікуванні атопічного дерматиту широко використовуються народні кошти. Наприклад, відвар череди, звіробою і ромашки для додавання в ванну під час купання.

Потрібно дотримуватися обережності лікування мазями від атопічного дерматиту у немовлят. Зазвичай ефективність таки засобів досягається додаванням в них гормонів, що вимагає консультації лікаря і особливого контролю за їх застосуванням.
Дерматит у дітей - лікування
Краще вибирати мазі на основі ланоліну, хоча ефект від їх застосування може наступити дещо пізніше, ніж від використання гормональних кремів.

Лікування контактного і пелюшкового дерматиту у дітей


Оскільки виникнення пелюшкового та контактного дерматиту пов'язано з реакцією шкіри на безпосереднє вплив на неї агресивних речовин (кал, сеча, хімічні речовини миючого засобу тощо), то й лікування має бути спрямоване на зняття запалення із залученням коштів для зовнішнього застосування. Ефективними вважаються пасти на основі цинку, відвари череди, настоянка календули, присипки, мазі на основі ланоліну. Але головне в лікуванні цієї недуги не допускати контакт шкіри дитини з подразником, що викликав дерматит. Також позитивно позначаються на одужання повітряні ванни.
Читайте також
Дерматит у дитини – симптоми і лікування
Дерматит у дитини – симптоми і лікування
Дерматит – дуже узагальнене найменування, адже захворювання має кілька різновидів. Діти частіше схильні контактним, а також алергічного та атопічного
Алергічний дерматит у немовлят
Алергічний дерматит у немовлят
В наш час алергій схильні практично всі, від мала до велика. Алергічні захворювання у дітей починаються з періоду новонародженості, і при їх
Пелюшковий дерматит - лікування
Пелюшковий дерматит - лікування
З проблемою пелюшкового дерматиту можуть зіткнутися всі батьки. Причина найчастіше неправильної гігієни та догляду за малюком, але вчасно помітивши
Атопічний дерматит у грудних дітей: лікування
Атопічний дерматит у грудних дітей: лікування
Забруднення навколишнього середовища, а разом з тим води і ґрунту роблять нашу їжу, яка росте в таких умовах, повної шкідливих хімічних сполук. В
У новонародженого прищики на обличчі
У новонародженого прищики на обличчі
Прийнято думати, що прищі на обличчі доля виключно підлітків або, наприклад, дорослих людей, які страждають гормональним дисбалансом. Однак, для
Атопічний дерматит у сина
Атопічний дерматит у сина
У мого сина атопічний дерматит. Підкажіть народні пом'якшувальні засоби . Відповідь: - Атопічний дерматит у процесі лікування