Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Дитину вирвало - що робити?

Дитину вирвало - що робити?

26-02-2015, 21:26
9497
0
Дитину вирвало - що робити?
Таке неприємне і деколи небезпечний стан, як блювання у малюка лякає і насторожує як дитини, так і батьків. В деяких випадках це відбувається лише один раз, без шкоди для здоров'я, але буває і так, що блювота - ознака захворювання.

Чому дитина вириває?


Причин для блювоти багато, і батькам важливо знати найпоширеніші з них, і відповідно, приймати заходи. Найменші дітки, які перебувають на грудному вигодовуванні можуть рвати часто після їжі з-за звичайного переїдання. Це не виглядає вже як зригування, а скоріше схоже на «фонтан». Якщо немає підвищення температури, проносу і дитина веселий і активний, то нічого небезпечного в цій ситуації немає.
Найбільш ймовірні причини блювоти - отруєння продуктами, ліками або побутовою хімією, початок простудного захворювання, реакція на різке підвищення температури, прояв ацетонемічного синдрому.

Дитину вирвало і болить живіт


Найчастішою причиною блювоти буває харчове отруєння. Якщо ви підозрюєте, що малюк з'їв неякісну їжу або переїв сезонних фруктів і дитина вириває, але температури немає, то можна спробувати обійтися своїми силами.
Основне, що потрібно зробити - не давати дитині ніякої їжі протягом мінімум двох годин, а іноді і більше. У цей час слід давати просту кип'ячену воду буквально по чайній ложечці кожні десять хвилин. Таке питво можна чергувати з препаратом Регідрон, розлученим з інструкції.
Як правило, при отруєнні у дітей одночасно з блювотою болить живіт і може бути пронос. У такому стані дитина швидко втрачає рідину, а з нею і корисні мікроелементи. Щоб це попередити, потрібно зробити очисну клізму до чистої води і почати активно відпоювати малюка.
Першим ділом ми задаємося питанням - що дати дитині, якщо його вирвало? Це може бути Смекта та глюкозо-сольовий розчин, а трохи пізніше відвар родзинок.
Якщо дитина вирвав вночі, і ви не знаєте що робити, то всі вищеописані заходи дозволять стабілізувати стан до приходу лікаря.

Чим годувати дитину, якщо його вирвало?


Батьки повинні знати, що можна давати дитині з продуктів, якщо його вирвало. Перші дві години - нічого. А після можна запропонувати сухар або бублик з несолодким чаєм. Якщо організм реагує нормально, то на наступний день належить рідке картопляне пюре без масла і овочевий рисовий супчик. Ні в якому разі не можна примушувати дитину їсти, щоб не спровокувати новий напад блювоти.
Коли малюка рве незалежно від їжі і пиття, то можливо у нього підвищився рівень ацетону. Виміряти його можна за допомогою тест-смужок. Якщо у дитини вже були подібні прецеденти, їх необхідно попереджати при перших ознаках -
Дитину вирвало - що робити?
давати солодкий чай або розчин глюкози в ампулах.

Дитина вирвав, і піднялася температура


Коли блювота супроводжується підвищенням температури, то це ознака запального процесу. Зволікати і займатися самолікуванням у такому випадку неприпустимо. Необхідно негайно викликати лікаря, який може рекомендувати госпіталізацію залежно від віку і стану малюка.
У будь-якому випадку, якщо батьки сумніваються і не знають що робити, коли дитину вирвало - це привід для звернення за лікарською допомогою.
Читайте також
Чим годувати дитину при отруєнні?
Чим годувати дитину при отруєнні?
Якщо дитина отруїлася, то необхідно вжити відповідні заходи, щоб допомогти організму впоратися з інтоксикацією. Головна роль під час гострого
Отруєння у дитини - що робити?
Отруєння у дитини - що робити?
Абсолютно будь-яка мама дуже переживає за свого малюка, коли малюк хворіє. Якщо у дитини відбулося отруєння, на перший план виходить дотримання дієти
Чим годувати дитину після отруєння?
Чим годувати дитину після отруєння?
Харчова токсикоінфекція у дітей проявляється дуже виражене: блювота і пронос - основні ознаки недуги. І якщо з тим, чим лікувати, мами найчастіше
Чим годувати дитину після блювоти?
Чим годувати дитину після блювоти?
Блювота - захисна реакція організму, частіше всього на отруєння або інфекцію, але може бути викликана й іншими причинами. У будь-якому випадку її
Дієта дітей при блювоті
Дієта дітей при блювоті
Причин блювоти може бути багато - це і запальні захворювання шлунка і кишечника, і важка харчова алергія і защемлення пахової грижі, і інвагінація,
Блювання і пронос у дитини
Блювання і пронос у дитини
Частою причиною хвилювань для батьків є їхні діти. Страхи і радості, різні проблеми і хвороби, все це батьківські турботи. Найчастіше дитячі хвороби