Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Обтирання оцтом при температурі

26-02-2015, 21:42
1880
0
Обтирання оцтом при температурі
Однією з найбільш поширених скарг батьків при зверненні до педіатра є занадто висока, за їх думку, температура у дитини. У медицині це явище називають гіпертермією, і воно саме по собі не є хворобою, а лише одним із симптомів якогось захворювання (найчастіше інфекційної природи).
Підвищуючи температуру, організм людини бореться з якоюсь недугою. Він сам себе стимулює до вироблення речовин, які будуть боротися зі збудниками хвороби. Головне з цих речовин - особливий білок людського організму, іменований інтерфероном. Чим вище піднімається температура, тим більше стає концентрація інтерферону в організмі хворого. Саме тому батьки не повинні намагатися скоріше збити температуру дитини до показника 366.
Правильно діють ті батьки, які при незначному підвищенні температури тіла малюка забезпечують його організму можливість втрачати тепло. Для цього дитина повинна вдихати прохолодне повітря, не бути занадто тепло одягненим і вживати рясне пиття.
Критичною відміткою на шкалі термометра в сучасній педіатрії вважається цифра 385. Після отримання такого результату виміру температури батькам варто збивати її, щоб не допустити негативних наслідків гіпертермії.
Основними медикаментозними засобами, що знижують температуру, прийнято вважати парацетамол, сироп нурофен, свічки вібуркол. Але жарознижуючі засоби у формі сиропу починають діяти не відразу. Ефект від їх використання спостерігається мінімум через 20 хвилин. Дії свічок взагалі доводиться чекати по 30-40 хвилин. Не кожен батько володіє достатньою витримкою, щоб спокійно сидіти і чекати результату так довго. Є й ті, хто хоче при лікуванні хвороб малюка звести до мінімуму вживання їм лікарських препаратів.
Хорошою альтернативою в таких ситуаціях є таке народне швидкодіюче жарознижуючий засіб, як розтирання оцтом при температурі дитини.
Як збити температуру оцтом, люди знали ще до винаходу анальгіну та парацетамолу. У сучасних фахівців немає єдиної думки, чи можна збивати температуру оцтом, але у цього народного методу і зараз маса шанувальників. Крім того, побоювання викликає використання компресів з оцту при температурі для маленьких дітей. Для старших дітей і дорослих це засіб рекомендується до застосування і навіть вважається корисним.

Як збити температуру дитині оцтом?


Для обтирання береться оцет 9% столовий або натуральний яблучний. Важливо знати, що сильно розтирати оцтом дитини не варто, щоб не викликати роздратування на шкірі. Шкіра злегка обтирається, щоб її поверхня була покрита розчином. Оцет швидко буде випаровуватися з неї, охолоджуючи тіло.
Як розводити оцет при температурі? На півлітра води використовується 1 ст. л. оцту. Цю пропорцію потрібно строго дотримуватися. Розчин готується в емальованій нержавіючої посуді.
Дитину перед обтираннями необхідно роздягнути. М'якою ганчіркою, змоченою в оцтовому розчині, акуратно протирається всі
Обтирання оцтом при температурі
тіло хворого, особливо в згинах ліктів, під колінами, на зап'ястях і в пахвах. Неодноразово протираються лоб, руки і ноги дитини.
Якщо ваш малюк ще не досяг трирічного віку, і ви не знаєте, як зняти йому температуру оцтом і при цьому не нашкодити, рекомендуємо просто змочити в оцтовому розчині його шкарпетки і надіти йому на ніжки. Це буде відмінним доповненням до жарознижувальну медикаментів.
Шанувальники обтирань повинні знати, що оцет діє набагато м'якше, ніж обтирання спиртовим розчином або горілкою. Тому рекомендується віддавати перевагу саме цьому засобу при зниженні спека у дітей.
Читайте також
Обтирання оцтом при температурі у дитини - пропорції
Обтирання оцтом при температурі у дитини - пропорції
Відомий не одне покоління ефективний спосіб зниження високої температури - обтирання з розчином оцту. І хоча багато матусь з успіхом застосовують
Як збити температуру у дитини до року?
Як збити температуру у дитини до року?
Кожен батько намагається мінімізувати застосування ліків у лікуванні дітей, і чим їх менше, тим краще для маленького організму. Але іноді без них не
Як збити температуру у немовляти?
Як збити температуру у немовляти?
Температура допомагає організму боротися з інфекцією, але у грудних дітей підвищення температури тіла може бути занадто сильним, і тоді її потрібно
Як збити температуру у дитини?
Як збити температуру у дитини?
Температура у дитини - справжня катастрофа для мами. Не варто занадто сильно переживати - багато далеко несамые страшні хвороби викликають зміну
Яку температуру потрібно збивати дитині?
Яку температуру потрібно збивати дитині?
Багато батьки, побачивши навіть невелике підвищення температури у дитини, поспішають збити її до норми. Проте лікарі стверджують, що не у всіх
Якщо дитина захворіла
Якщо дитина захворіла
Це завжди дуже велике випробування для всієї сім'ї, коли дитина хворіє. Але уникнути хвороб зовсім не виходить, та й не потрібно прагнути до цього.