Як зупинити блювоту у дитини?

Як зупинити блювоту у дитини?
Блювання не є самостійним захворюванням, а є симптомом деяких хвороб і порушень, таких як: харчове отруєння, захворювання шлунково-кишкового тракту, травми голови, загальна інтоксикація організму і так далі. Це неприємне явище лякає як дітей, так і батьків. Перш ніж вирішувати, як зупинити блювоту у дитини і чи варто це робити в принципі, потрібно визначити її причини. Крім того, батькам потрібно не впадати в паніку самим і заспокоїти малюка. Справа в тому, що центри, відповідальні у дитини за блювотний рефлекс, знаходяться в головному мозку і страх тільки провокує їх роздратування.

Причини блювоти у дитини • інфекційні захворювання: кишкові інфекції, менінгіти різної етіології;

 • гіпертермія - температура вище 39 градусів. Зазвичай вона супроводжує гострі респіраторні захворювання, ускладнені гнійними процесами, а також отити, грип і так далі;

 • захворювання центральної нервової системи. У дітей у віці до 6 місяців може спостерігатися у випадку затяжних і важких пологів з ускладненнями у вигляді асфіксії, гіпертензивного синдрому. У дітей старшого віку блювота може стати супутником мігрені;

 • гострий апендицит;

 • реакція на прийом медичних препаратів або незнайому їжу, особливо з великою кількістю спецій;

 • свинячий грип. Він особливо небезпечний в дитячому віці, тому при появі блювоти його слід виключити або підтвердити в першу чергу;

 • дизбактеріоз - порушення природної мікрофлори кишечника також може стати причиною блювоти у малюка;

 • гострі харчові отруєння;

 • іноді блювання носить функціональний характер, як, наприклад, зригування у грудних дітей. У старших дітей така блювота має причини невротичного характеру.


 • Після того, як стало зрозуміло, чому у дитини виник блювотний рефлекс, слід визначитися, чим можна допомогти дитині при блювоті. Якщо її причиною стало харчове отруєння, слід терміново промити шлунок. Якщо причина в травмі, запальному процесі або інфекційному захворюванні, слід негайно викликати невідкладну допомогу - тут самотужки не впоратися.

  Як зупинити блювоту дітей?


  При наданні допомоги важлива частота блювотних позивів. Якщо напади виникають не частіше, ніж один раз в три години, це не повинно викликати особливих побоювань. Головне завдання батьків в цьому випадку - відновити водно-електролітний баланс в організмі дитини, постійно пропонуючи йому питво - часто, але дрібними порціями, а також розчин мінеральних солей, начебто регідрону. В цьому випадку краще на якийсь час утриматися від годування дитини, щоб не спровокувати рецидив. Їжу слід після закінчення як мінімум 8 годин після останнього нападу блювоти.
  Слід пам'ятати, що блювання може бути захисною реакцією організму, як, наприклад, у випадках сильних отруєнь. У такому разі блювоту зупиняти не слід - організм повинен позбутися отруйних речовин для того, щоб не виникло ще більш сильної інтоксикації.
  Як зупинити блювоту у дитини?

  Вдаватися до допомоги ліків, зупиняють блювоту, слід тільки в крайньому випадку. Наприклад, при ротавірусної інфекції у дитини може відкритися нестримна блювота, результатом якої може стати зневоднення організму. У такому випадку для того, щоб уникнути розвитку цього процесу, можна скористатися препаратом. Чим саме зупинити блювання у дітей, краще проконсультуватися у фахівця, оскільки призначення протиблювотного препарату залежить від багатьох індивідуальних чинників. І слід пам'ятати, що це не вирішення проблеми, а лише тимчасова міра, покликана захистити дитину від розвитку негативних наслідків до надання кваліфікованої медичної допомоги.