Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Отруєння у дитини

Отруєння у дитини

26-02-2015, 21:46
2732
0
Отруєння у дитини
Отруєння небезпечно для здоров'я будь-якої людини, але особливо - для дитини. Про ознаки харчового отруєння у дітей, а також про те, як надати дитині першу допомогу при отруєнні, зобов'язані знати всі батьки.

Симптоми отруєння у дітей


Визначити отруєння дитини можна за такими ознаками:

 • блювота, сильна нудота;

 • болі і різі в животі;

 • діарея;

 • запаморочення;

 • прискорений пульс;

 • загальна слабкість.


 • Іноді, у випадку приєднання інфекції, при отруєнні у дитини може підвищуватися температура тіла.

  Що слід робити при отруєнні дитини? • Якщо ваша дитина отруївся неякісним або несвіжими продуктами і в наявності всі вищевказані симптоми, то в першу чергу вам необхідно терміново викликати лікаря, а тим часом вжити заходів для полегшення стану хворого дитини.

 • Промити шлунок слабким розчином марганцівки або просто великою кількістю чистої води. Для цього змусьте дитину випити не менше 1-15 л рідини і викличте у нього блювоту, натиснувши на корінь язика.

 • Після промивання шлунка слід дати дитині активоване вугілля, що при отруєнні дуже ефективно. Вугілля може замінити на препарат ентеросгель або будь-які інші сорбенти. Вони обов'язково повинні бути у вашій аптечці.

 • При блювоті і проносі дитячий організм втрачає дуже багато рідини, і ваша задача - не допустити його зневоднення. Для того щоб заповнити втрату рідини, давайте дитині пити часто, але потроху. Краще всього допомагають відновити водно-сольовий баланс спеціальні порошки, які потрібно розчиняти у воді (регідрон, гидровит). Також в якості пиття підійде чиста вода, відвари шипшини або ромашки.

 • Якщо неякісна їжа потрапила в організм більше 3 годин тому, і промивання шлунка при отруєнні виявилося неефективним, то дитині можна зробити клізму.

 • Забезпечте малюкові постільний режим, щадну температуру повітря. Оскільки напади блювоти викликають сильне стомлення, після них дитина може заснути. Не турбуйте його. У разі підвищення температури тіла не варто кутати дитину, щоб він спітнів, оскільки це лише викличе додаткове обезводнення організму.


 • Подальше лікування отруєння у дітей проводиться в стаціонарі лікарні, або в домашніх умовах. Це залежить від тяжкості даного випадку, яку визначить лікар. Лікування зазвичай складається в щадить дієті, рясному питво і прийомі препаратів, дія яких спрямована на зняття інтоксикації і подальшої ферментативної підтримки органів шлунково-кишкового тракту.

  Отруєння немовляти


  Отруїтися може дитина будь-якого віку, в тому числі і дитина. Отруєння немовляти може бути викликано передачею токсичних речовин через молоко матері, передозуванням лікарських засобів або попаданням в організм малюка побутової хімії, ліків і навіть маминої косметики.
  Симптоми отруєння у немовляти - це, насамперед, діарея, рідше блювота і алергічні висипання. Дуже легко діагностувати отруєння станом тім'ячка: через зневоднення він як би западає всередину. Це є дуже тривожним сигналом, оскільки у маленьких дітей захисні сили організму ще працюють не так добре, як у дорослих, і зневоднення та інтоксикація розвиваються дуже швидко. Батьки в такому випадку повинні реагувати миттєво, як тільки помітили перші
  Отруєння у дитини
  ознаки отруєння.
  Ніяких ліків від отруєння грудних дітей немає. Рясне питво (тільки не коров'яче молоко) і негайний виклик лікаря - це все, що можуть зробити в даному випадку батьки. Якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні, то в більшості випадків годування груддю можна продовжувати, якщо ж на штучному, то за рекомендацією лікаря слід підібрати йому більш легкозасвоювану суміш.
  Пам'ятайте, що найкраще лікування - це профілактика. Стежте за якістю харчових продуктів, які вживає ваша дитина, і не залишайте без нагляду ліки та інші хімічні речовини, якими може отруїтися малюк .
  Читайте також
  Чим годувати дитину при отруєнні?
  Чим годувати дитину при отруєнні?
  Якщо дитина отруїлася, то необхідно вжити відповідні заходи, щоб допомогти організму впоратися з інтоксикацією. Головна роль під час гострого
  Отруєння у дитини - що робити?
  Отруєння у дитини - що робити?
  Абсолютно будь-яка мама дуже переживає за свого малюка, коли малюк хворіє. Якщо у дитини відбулося отруєння, на перший план виходить дотримання дієти
  Дитина отруїлася - що робити?
  Дитина отруїлася - що робити?
  Якщо дитина отруїлася, потрібно швидко діяти, щоб не допустити зневоднення організму. Дитина неодноразово рве, значить потрібно викликати лікаря. Чим
  Отруєння у дитини з температурою – що робити?
  Отруєння у дитини з температурою – що робити?
  У маленьких діток нерідко трапляються отруєння, адже їх травний тракт достатньо ніжний і сприйнятливий. Частіше це легкі форми недуги, але іноді може
  Що дати дитині при отруєнні?
  Що дати дитині при отруєнні?
  Багато молоді батьки, навіть самі пильні не знають, як допомогти дитині при появі основних симптомів отруєння. Щоб бути підготовленими в даному
  Дієта при отруєнні у дітей
  Дієта при отруєнні у дітей
  На жаль, і у дітей трапляються отруєння. Такі ситуації вимагають надання допомоги та дотримання дієти, строгість якої залежить від причин і ступеня