Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Хвороба Пертеса у дітей

27-02-2015, 09:33
944
0
Хвороба Пертеса у дітей
Однією з поширених і все частіше зустрічаються в останні роки ортопедичних проблем у дітей є хвороба Пертеса. Це захворювання кульшового суглоба і стегнової кістки, яке пов'язане з порушенням харчування суглобового хряща і погіршенням кровопостачання головки стегнової кістки з наступним некрозом. Серед остеохондропатій кісток хвороби Пертеса належить до 19%, а серед хвороб суглобів - 25%.
Найчастіше захворювання діагностують у дітей чоловічої статі у віці від 3 до 14 років. Воно протікає досить тривалий - від 3 до 5 років. Можливі такі наслідки хвороби Пертеса, як виражена деформація голівки кістки стегна (зустрічається у 20-25% дітей-пацієнтів), а в майбутньому - розвиток деформуючого коксартрозу, здатного стати причиною ранньої інвалідизації.

Причини хвороби Пертеса


На сьогоднішній день поки що не відомі явні причини хвороби Пертеса. Але серед ймовірних причин медики називають такі:

 • травми;

 • простудні захворювання;

 • зайве навантаження на суглоби, особливо якщо організм дитини ослаблений;

 • порушення обміну речовин;

 • вроджений вивих (дуже рідкісний випадок);

 • спадковий фактор.


 • Симптоми хвороби Пертеса


  Перші симптоми - це біль і кульгавість, які посилюються при ходьбі і тривалому стоянні. Вночі біль зникає, руху в спокої не дуже болючі. Найбільший дискомфорт хвора дитина відчуває від відведення і ротації стегна. На останніх стадіях хвороба Пертеса може супроводжуватися укороченням кінцівки.
  Найбільшу інформативність має променева діагностика, УЗД і рентгенографія кульшових (колінних) суглобів. Як правило, уражається лише один з суглобів, частіше всього правий.

  Лікування при хворобі Пертеса у дітей


  Основним принципом лікування є поліпшення кровопостачання і спокій для ураженої ділянки кістки. Щоб не сталося деформації голівки стегна, дитині призначають постільний режим, а також витягування хворої ноги. Згодом дозволяється ходіння на милицях, використовуючи ортопедичне взуття. З перших днів лікування рекомендується масаж.
  Дітей, які страждають на хворобу Пертеса, багато батьки лікують в спеціалізованих санаторіях, де для цього створені всі умови і є медичної персонал відповідного профілю.

  Масаж при хворобі Пертеса


  Масаж активно застосовується в комплексному лікуванні хвороби Пертеса. Його завданням при цьому є покращення кровообігу та циркуляції лімфи, зняття больових відчуттів, попередження атрофії м'язів, прискорення процесів регенерації кісткової тканини та відновлення рухових функцій суглоба.
  Масажувати необхідно попереково-крижову область, тазостегнові суглоби, сідниці, стегна і гомілки. Якщо застосовується витягування, то доступними для масажу залишаються лише три останніх області хворої ноги. Тому активно масажується здорова нога, а нога, що знаходиться на витягненні, піддається лише легкого масажу.
  При масажі хворої ноги застосовують руху в такій послідовності:

 • Обхватывающее погладжування.

 • Розтирання 4 пальцями по спіралі.

 • Обхватывающее не переривчасте погладжування.
  Хвороба Пертеса у дітей

 • Просте не переривчасте або переривчасте поперечне розминання.

 • Знову обхватывающее не переривчасте погладжування.


 • Хвору ногу потрібно намагатися обробити зі всіх сторін. Крім того, корисно масажувати область біля великого вертіла і сам вертел, використовуючи прийом спіралеподібного розтирання 4 пальцями.
  Після того, як зняті гіпс або витягування, зникає необхідність масажувати здорову ногу. Краще зосередитися на попереково-крижовій і сідничної областях, а також на тазостегновому суглобі.
  Читайте також
  Масаж при дисплазії кульшових суглобів
  Масаж при дисплазії кульшових суглобів
  Дисплазія кульшових суглобів - одна з найбільш часто зустрічаються ортопедичних проблем у дітей. Одним із складових лікування є масаж. Звичайно,
  Дисплазія кульшових суглобів у дітей - лікування
  Дисплазія кульшових суглобів у дітей - лікування
  Дисплазія кульшових суглобів сьогодні має широке поширення серед малюків. На щастя, сучасна медицина володіє низкою ефективних засобів і методів для
  Вивих кульшового суглоба у новонароджених
  Вивих кульшового суглоба у новонароджених
  Вивих кульшового суглоба у новонароджених нерідко зустрічається ортопедична проблема. Пов'язана вона з недорозвиненням або неправильним розташуванням
  Артрит у дітей
  Артрит у дітей
  На жаль, хвороби суглобів зустрічаються і у дітей. Одна з них - артрит - виникає з різних причин: через травми або перенесених інфекцій. Виявити
  Вроджений вивих стегна: причини, симптоми і лікування
  Вроджений вивих стегна: причини, симптоми і лікування
  Дисплазія кульшового суглоба У нормі будь суглоб, в тому числі і тазостегновий, являє собою складний механізм з кісток, хрящів, зв'язок, м'язів.
  Вивих стегна у дітей: симптоми і методи лікування
  Вивих стегна у дітей: симптоми і методи лікування
  Вивих стегна у дітей являє собою неправильне положення голівки кістки стегна по відношенню до кульшової западини тазової. Дане захворювання має