Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » У дитини підвищені еозинофіли

У дитини підвищені еозинофіли

27-02-2015, 10:35
4793
0
У дитини підвищені еозинофіли
Той факт, що еозинофіли підвищені у дитини викликає в батьків тривогу, але не тільки через занепокоєння про здоров'я малюка, але і в зв'язку з власним здоров'ям, оскільки нерідко еозинофілія носить спадковий характер. Але перш ніж приймати заходи, слід розібратися, що собою являють еозинофіли, які норми їх вмісту в крові і причини змін рівня показників.
Що таке еозинофіли?
Еозинофіли в крові у дітей і дорослих - один з видів лейкоцитів, які утворюються в кістковому мозку і діють у тих тканинах, які потрапляють з кровотоком, а саме в легенях, шлунково-кишковому тракті, капіляри шкірного покриву. Вони виконують наступні функції:

 • антигістамінну;

 • фагоцитарну;

 • антитоксичну;

 • участь в алергічних реакціях.


 • Їх основне призначення в організмі полягає в боротьбі з чужорідними білками, які вони поглинають і розчиняють.

  Еозинофіли - норма у дітей


  Показники концентрації цих тіл в крові залежить від віку дитини. Так, наприклад, рівень еозинофілів може бути підвищений у грудної дитини до 8%, а у дітей старшого віку показник в нормі не повинен перевищувати 5%. Визначити рівень частинок можна, здавши розгорнутий аналіз крові з лейкоцитарною формулою.

  Еозинофіли підвищені у дитини: причини • Найбільш частою причиною підвищення (помірного, не більше 15%) еозинофілів у дитини в крові є реактивна еозинофілія, яка є відповіддю організму на алергічні реакції, найчастіше на коров'яче молоко або лікарські препарати. Якщо мова йде про немовля, то причиною інтенсивного вироблення лейкоцитів спинним мозком можуть бути внутрішньоутробні інфекції. У такому випадку говорять при спадковій еозинофілії.

 • У дітей старшого віку підвищення рівня еозинофілів свідчить про глистової інвазії, дерматологічних захворюваннях, грибкових ураженнях. Якщо рівень перевищує 20%, то мова йде про гиперэозинофильном синдромі, наявність якого свідчить про те, що вражені головний мозок, легені, серце.

 • Синдром тропічної еозинофілії - також є наслідком зараження паразитами в умовах спеки і підвищеної вологості через недотримання норм гігієни. Симптомами синдрому є: астматичний кашель, наявність эозинофильных інфільтратів в легенях, задишка.

 • У деяких випадках еозинофілія супроводжує злоякісні пухлини, захворювання крові: лімфоми, мієлобластні лейкози.

 • Васкуліти.

 • Попадання стафілококів в організм дитини.

 • Нестача в організмі іонів магнію.


 • Еозинофіли знижені у дитини


  Якщо у дитини в крові знижена концентрація еозинофілів, такий стан називають эозинопией. Воно розвивається в момент гострого перебігу того чи іншого захворювання, коли всі лейкоцити спрямовані на його усунення і боротьбу з чужорідними клітинами, «господарюючими» в організмі.
  Можливий також варіант анэозинофилии - коли даний вид лейкоцитів в принципі відсутня в організмі.
  У дитини підвищені еозинофіли

  Еозинофіли підвищені у дитини: лікування


  При реактивної еозинофілії не потрібно ніякого спеціального лікування. Рівень еозинофілів буде поступово знижуватися сам, у міру того, як буде проходити лікування основного захворювання, що викликало цей стан.
  При більш серйозних захворюваннях, що спровокували гиперэозинофильный синдром, а також спадкової еозинофілії можливе призначення препаратів, що пригнічують вироблення цієї групи лейкоцитів.
  По завершенню курсу лікування слід знову здати аналіз крові на визначення вмісту еозинофілів у крові.
  Читайте також
  У дитини підвищені лейкоцити в крові
  У дитини підвищені лейкоцити в крові
  Перевищення лейкоцитів в крові найчастіше вказує, що проникла в організм інфекція, а імунна система стала на його захист. За детальним і точним
  У дитини підвищені базофіли
  У дитини підвищені базофіли
  Одним з показників загального аналізу крові у дітей є рівень базофілів, різновидів лейкоцитів. У нашій статті ми розповімо, які його норми і що
  Лімфоцити підвищені, нейтрофіли знижені у дитини
  Лімфоцити підвищені, нейтрофіли знижені у дитини
  Підвищені лімфоцити і знижені нейтрофіли в крові свідчать про запальний процес, що відбувається в організмі. Далі розглянемо докладніше, на що
  Норми аналізів у дітей
  Норми аналізів у дітей
  Усім батькам відомо, що одним з основних факторів, за якими лікар може визначити стан здоров'я дитини, є аналізи. Розрізняють загальні і додаткові
  Лейкоцити - норма у дітей
  Лейкоцити - норма у дітей
  Аналіз крові людини може розповісти про багатьох процесах, що відбуваються в організмі. А про що свідчить підвищення або зниження лейкоцитів і яка
  Базофіли у дитини: симптоми і лікування
  Базофіли у дитини: симптоми і лікування
  Базофільні лейкоцити є одним з елементів лейкоцитарної формули крові людини, яка являє собою процентне співвідношення білих кров'яних тілець -