Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

У дитини підвищені тромбоцити

27-02-2015, 10:40
2688
0
У дитини підвищені тромбоцити
Загальний аналіз крові може сказати багато про що. Різні захворювання у дітей і дорослих можливо виявити вже на початкових стадіях, лише знаючи, яка кількість лейкоцитів, тромбоцитів і еритроцитів міститься в крові. У даній статті ми розглянемо ситуацію, коли кількість тромбоцитів у крові дитини перевищує норму. Цей стан носить назву тромбоцитоз, але іноді його також називають тромбоцитемией. Ви дізнаєтеся, чому у дитини можуть бути підвищені тромбоцити, який рівень їх вмісту у дітей вважається нормою і якими методами лікується тромбоцитоз.
Тромбоцити - це найдрібніші, без'ядерні клітини крові, які в сукупності відповідають за згортання крові і зупинку кровотечі. Тромбоцити виробляються в червоному кістковому мозку особливими клітинами - мегакариоцитами.
Кількість тромбоцитів обчислюється в одиницях на один кубічний міліметр і безпосередньо залежить від віку дитини. Так, у новонародженого норма вмісту цих клітин крові становить від 100000 до 420000 в період від 10 днів до 1 року - 150000 - 350000 а у дітей старше року їх кількість становить, як і у дорослих, 180000 - 320000 одиниць.
Тому, якщо аналіз крові, взятий у немовляти, показав, що тромбоцити підвищені, скажімо, до 450000 одиниць, то цієї явна ознака тромбоцитозу.
Особливо пильні батьки можуть запідозрити у свого малюка тромбоцитоз. Надмірна кількість тромбоцитів, потрібних для згортання крові, можуть без необхідності блокувати кровоносні судини, утворюючи тромби, а це, як ви розумієте, дуже і дуже небезпечно. При цьому у дитини можуть спостерігатися такі симптоми, як підвищена кровоточивість (особливо кровотечі з носа «без причини»), часте «затікання» стоп і кистей рук, запаморочення і слабкість. Ці ознаки в комплексі повинні насторожити вас, а підтвердити або спростувати припущення про високий рівень тромбоцитів у дитини може лише аналіз крові.

Причини підвищення тромбоцитів у дітей


Можливих причин цього явища багато, і самостійно визначити, яка з них викликала високий рівень тромбоцитів у вашої дитини, практично неможливо. Тут не обійтися без участі лікаря-педіатра, який при необхідності направить вас до спеціаліста з питань крові - гематолога.
Тромбоцитоз буває первинним і вторинним.

 • Причинами первинного тромбоцитозу є спадкові або набуті захворювання крові - мієлолейкоз, еритремія, тромбоцитемія.

 • Вторинний тромбоцитоз найчастіше є наслідком серйозного інфекційного захворювання - запалення легенів, менінгіт, гепатиту, токсоплазмозу та ін. В цьому випадку організм починає посилено виробляти гормон, що сприяють дозріванню тромбоцитів, щоб швидше впоратися із запаленням.

 • Крім того, тромбоцитоз часто виникає після хірургічних втручань (особливо видалення селезінки, яка у здорової людини депонує, тобто руйнує, вже відпрацьовані тромбоцити) і сильних стресів у дитини.


 • Лікування тромбоцитозу


  Коли рівень тромбоцитів у дитини високий, це означає, що кров є більш густий, ніж повинна бути. Для розрідження крові використовуються відповідні медикаменти, але також це можна зробити за допомогою вживання деяких продуктів:
  У дитини підвищені тромбоцити
  кислих ягід обліпихи, журавлини, калини), буряка, часнику, лимона, імбиру, граната та інших.
  Медикаментозне лікування тромбоцитозу безпосередньо залежить від того, чи він є первинним або вторинним. Якщо підвищений рівень тромбоцитів - це ускладнення основного захворювання, то лікарі займаються усуненням першопричини. Вилікувавши хворобу, приводити в норму склад крові вже не доведеться: він відновиться сам. Якщо ж тромбоцитоз викликаний безпосередньо аномаліями в утворенні і розвитку клітин крові, то в таких випадках призначають ліки, що уповільнюють вироблення тромбоцитів і перешкоджають згортанню крові.
  Читайте також
  Знижені тромбоцити у дитини
  Знижені тромбоцити у дитини
  Якщо у дитини в аналізі крові виявлено знижений показник тромбоцитів, варто приділити цьому увагу, оскільки тромбоцити - важлива складова
  Норма тромбоцитів у дітей
  Норма тромбоцитів у дітей
  Тромбоцити - дрібні кров'яні тільця, що відповідають за згортання крові. Їх відхилення від норми в більшу або меншу сторону викликає різні порушення.
  Розшифровка аналізу крові у дітей – таблиця
  Розшифровка аналізу крові у дітей – таблиця
  У нашій статті ви зможете розглянути і попередньо проаналізувати результати загального аналізу крові вашої дитини, однак без консультації фахівця не
  У дитини знижений гематокрит
  У дитини знижений гематокрит
  Дуже часто, отримуючи на руки аналіз крові дитини, батьки намагаються самі його розшифрувати і стикаються з таким незрозумілим показником як рівень
  Тромбоцитопенія у вагітних
  Тромбоцитопенія у вагітних
  Тромбоцити являють собою частини мегакаріоцитів, клітин кісткового мозку. Кількість тромбоцитів у крові коливається від 150000 до 300000 в одному
  Тромбоцитопенічна пурпура у дітей
  Тромбоцитопенічна пурпура у дітей
  Тромбоцитопеничсская пурпура - це хвороба, що супроводжується підвищеною кровоточивістю, в основі якої лежить підвищене руйнування тромбоцитів ...