Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Лімфоцити у дітей: норма

27-02-2015, 10:44
3675
0
Лімфоцити у дітей: норма
Основою діагнозу багатьох захворювань є аналіз крові. Він має безліч різних показників: це і вміст у крові гемоглобіну, еритроцитів, тромбоцитів і лейкоцитів, швидкість осідання еритроцитів, і лейкоцитарна формула. Грамотно розшифрувати аналіз, врахувавши всі нюанси, може тільки кваліфікований фахівець, адже самі по собі ці показники мало про що говорять і тільки в комплексі аналіз крові може дати повну картину стану здоров'я пацієнта.
Одним з важливих показників є вміст у крові лімфоцитів - білих кров'яних тілець. Ця різновид лейкоцитів відповідає за розпізнавання чужорідних тіл в організмі людини і формуванні специфічного імунного «відповіді» на цей подразник. Це означає, що лімфоцити являють собою найважливішу складову імунної системи: вони борються з чужорідними «агентами» на клітинному рівні, жертвуючи собою заради порятунку організму, а також відповідальні за вироблення антитіл. Виробляються лімфоцити як кістковим мозком, так і лімфовузлами.

Норма лімфоцитів в крові у дитини


У дорослих і дітей норми лімфоцитів суттєво відрізняються. Якщо у дорослих людей процентне співвідношення лімфоцитів до загальної маси лейкоцитів дорівнює приблизно 34-38%, то чим молодша дитина, тим більше має бути частка білих кров'яних тілець: в рік вона становить 31%, 4 роки - 50%, у 6 років - 42% і 10 років - 38%.
Виключення з цієї тенденції становить перший тиждень життя дитини, коли кількість лімфоцитів становить 22-25%. Потім, зазвичай на 4 день після народження, вона значно збільшується і з віком починає поступово, дуже повільно знижуватися.
Як і будь-яка норма, вміст лімфоцитів у крові - поняття відносне. Воно може коливатися в ту чи іншу сторону в залежності від можливих захворювань і запальних процесів, що відбуваються в організмі дитини. Кількість лімфоцитів прямо пов'язане з роботою імунної системи: при активному виробленню антитіл їх число швидко зростає (це називається лімфоцитоз), в інших же ситуаціях воно може значно знижуватися (лімфопенія).
Відповідність або невідповідність нормам утримання лімфоцитів визначається за аналізом крові з розгорнутою лейкоцитарною формулою.

Підвищення рівня лімфоцитів у дітей


Якщо аналіз показав підвищення рівня лімфоцитів в крові у дитини, це може свідчити про безліч різних хвороб, серед яких найбільш часто зустрічаються наступні:

 • дитячі інфекційні захворювання: коклюш, кір, вітрянка, свинка;

 • більш серйозні і небезпечні інфекції: тиф, токсоплазмоз, вірусний гепатит, туберкульоз;

 • період одужання дитини після гострої інфекційної хвороби;

 • захворювання ендокринної системи.


 • Якщо в крові у дитини помічено порівняно велика кількість атипових лімфоцитів, то цей факт, швидше за все, говорить про розвиток інфекційного мононуклеозу - гострого вірусного захворювання, нерідко зустрічається у дітей. При цьому за рахунок лімфоцитозу збільшується загальна кількість лейкоцитів в крові, а самі атипові лімфоцити, змінюючись, стають дуже схожими на моноцити.

  А якщо лімфоцити у дитини знижені?

  Лімфоцити у дітей: норма

  Лімфопенія часто виникає відхилень у виробленні організмом лімфоцитів (наприклад, при спадкових хворобах імунної системи). В іншому випадку зменшення кількості лімфоцитів є наслідком інфекційних захворювань, що супроводжуються запаленням. При цьому спостерігається відтік лімфоцитів з кровоносних судин до хворих органів і тканин. Найбільш яскраві приклади подібних захворювань - СНІД, туберкульоз, різні гнійно-запальні процеси.
  Крім того, зниження лімфоцитів характерно для пацієнтів, які проходять променеву або хіміотерапію, приймають лікування кортикостероїдами, які страждають синдромом Іщенко-Кушинга. Зменшення білих кров'яних тілець можливо навіть у випадку сильного стресу.
  Читайте також
  Загальний аналіз крові у дітей
  Загальний аналіз крові у дітей
  Загальний аналіз крові - універсальний аналізатор здоров'я, і в умілих руках спеціаліста повідає про багатьох процесах, що відбуваються всередині
  У дитини знижені лімфоцити
  У дитини знижені лімфоцити
  Загальний аналіз крові може повідати хорошого фахівця про багатьох процесах, що відбуваються в організмі. Важливий і рівень лімфоцитів у крові.
  Лімфоцити підвищені, нейтрофіли знижені у дитини
  Лімфоцити підвищені, нейтрофіли знижені у дитини
  Підвищені лімфоцити і знижені нейтрофіли в крові свідчать про запальний процес, що відбувається в організмі. Далі розглянемо докладніше, на що
  У дитини підвищені лімфоцити
  У дитини підвищені лімфоцити
  Лімфоцити - клітини крові, які відповідають за придбаний імунітет дитини. Їх показник - свідчення здоров'я або, навпаки, можливих захворювань. Про
  Лейкопенія у дітей
  Лейкопенія у дітей
  Одним з найважливіших лабораторних досліджень є підрахунок білих кров'яних тілець. Зміни в числі лейкоцитів мають важливе діагностичне і
  Лімфоцитоз у дітей
  Лімфоцитоз у дітей
  Білі кров'яні тільця (лейкоцити) неоднорідні за своїм віком, структурою та функціями. Нормальна диференціальна формула лейкоцитів у