Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Знижені нейтрофіли у дитини

Знижені нейтрофіли у дитини

27-02-2015, 10:46
1667
0
Знижені нейтрофіли у дитини
Загальний аналіз крові у дітей дозволяє визначити стан організму і діагностувати наявні у дитини захворювання. У цій статті ми розповімо про такому показнику в аналізі крові, рівень вмісту нейтрофілів, їх типи і про що вони свідчать.

Нейтрофіли в крові у дитини


Нейтрофіли є однією з форм лейкоцитів у крові людини. Вони захищають організм від грибкових та бактеріальних інфекцій. Нейтрофіли є першими клітинами, які зустрічають патогенні агенти, які встигли проникнути в організм дитини. Крім цього вони поглинають відмерлі клітини і старі кров'яні тільця, тим самим прискорюючи загоєння ран.
Особливо ефективно впливають клітини на перших етапах запалення. Якщо їх кількість починає знижуватися, процес може перейти у хронічну стадію.
Види нейтрофілів
Нейтрофіли поділяються на зрілі та незрілі. У зрілих нейтрофілів ядро розділене на сегменти, а у незрілих воно являє собою вигнуту цілісну паличку. У нормі кількість сегментоядерних нейтрофілів у дітей коливається в межах 16 - 70% і залежить від віку дитини.
Кількість паличкоядерних нейтрофілів становить порядку 3 - 12% у новонароджених дітей і різко зменшується з другого тижня життя дитини, опускаючись до 1 - 5%.

У дитини підвищений рівень нейтрофілів


Кількість нейтрофілів, що перевищує норму, в крові дитини свідчить про протікання гострих запальних процесів, відмирання тканин або ж наявність злоякісної пухлини. Чим більше кількість нейтрофілів у крові понад норми, тим сильніше протікає запальний процес.
До захворювань, що супроводжуються підвищенням співвідношення нейтрофілів у крові, відносять:

 • інфекційні процеси (гангрени, абсцеси);

 • інфекційні захворювання (ангіна, бронхіт);

 • запалення внутрішніх органів (апендицит);

 • ракові пухлини;

 • цукровий діабет;

 • щеплення і прийом імуностимулюючих препаратів.


 • Незначне підвищення нейтрофілів може виникати після важких фізичних навантажень або при сильних емоційних переживаннях.

  У дитини знижений рівень нейтрофілів


  Суттєве зменшення кількості нейтрофілів в крові свідчить про різке зниження імунітету у дитини. Вони або починають вироблятися в меншій кількості, або посилено руйнуються, або їх розподіл здійснюється організмом не правильно. Такий стан є свідченням наявності тривалого важкого захворювання та супутньої виснаження імунітету дитини. До таких захворювань можна віднести краснуху, вітрянку, кір, гепатит інфекційного походження, а також грибкові інфекції. Такі результати можуть проявитися під час прийому антибактеріальних і протизапальних препаратів.
  Знижений рівень нейтрофілів у крові може бути спадковим станом.
  Показники зсуву нейтрофілів
  Знижені нейтрофіли у дитини

  Ще одним показником нейтрофілів є зрушення в бік збільшення/зменшення зрілих або незрілих клітин.
  Підвищення рівня сегментоядерних нейтрофілів у дитини є характерним процесом для дефіцитної анемії, захворювання нирок і печінки, а також променевої хвороби.
  Зниження кількості сегментоядерних нейтрофілів у дитини пов'язане з виробленням великого числа клітин з палочкообразным ядром. Вони, як правило, знаходяться в кістковому мозку і в нормальному стані присутні в крові в дуже малій кількості. При наявності тяжких запальних процесів або злоякісної пухлини у дитини підвищується вміст паличкоядерних нейтрофілів у крові, оскільки вони більш чутливі до них, на відміну від сегментоядерних.
  Читайте також
  Риноцитограмма - норма у дітей
  Риноцитограмма - норма у дітей
  Риноцитограмма - лабораторний аналіз мазка із носа, що допомагає виявити причини риніту у дитини. У нашій статті ми розповімо, як його проводять і
  У дитини підвищені сегментоядерние нейтрофіли
  У дитини підвищені сегментоядерние нейтрофіли
  Отримавши на руки результати аналізу крові дитини, практично кожна мама намагається розшифрувати його самостійно. У нашій статті ми зупинимося на
  Лейкоцити в калі у немовляти
  Лейкоцити в калі у немовляти
  Для того, щоб оцінити стан здоров'я дитини, лікарі часто беруть аналіз копрограми і вивчають її показники. Один з них - рівень лейкоцитів. Розповімо,
  Підвищені нейтрофіли у дитини
  Підвищені нейтрофіли у дитини
  Загальний аналіз крові може багато розповісти досвідченому лікарю. Зокрема, такі показники, як вміст лейкоцитів в крові, і їх підвиди - нейтрофілів,
  Лімфоцити підвищені, нейтрофіли знижені у дитини
  Лімфоцити підвищені, нейтрофіли знижені у дитини
  Підвищені лімфоцити і знижені нейтрофіли в крові свідчать про запальний процес, що відбувається в організмі. Далі розглянемо докладніше, на що
  Лімфоцитоз у дітей
  Лімфоцитоз у дітей
  Білі кров'яні тільця (лейкоцити) неоднорідні за своїм віком, структурою та функціями. Нормальна диференціальна формула лейкоцитів у