Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Група крові дитини і батьків

Група крові дитини і батьків

27-02-2015, 10:47
5314
0
Група крові дитини і батьків
Століттями наші предки не могли передбачити, яким буде їх дитина. Ми ж з вами живемо в часи, коли, завдяки розвитку науки, зовсім не складно дізнатися заздалегідь стать, колір волосся і очей, схильність до захворювань та інші особливості майбутнього малюка. Стало можливим і дізнатися групу крові дитини.
В 1901 році австрійський лікар, хімік, імунолог, інфекціоніст Карл Ландштайнер (1868-1943) довів існування чотирьох груп крові. Вивчаючи будову еритроцитів, він виявив особливі речовини-антигени двох різновидів (категорій), які позначив як А і B. З'ясувалося, що в крові різних людей ці антигени зустрічаються в різних комбінаціях: у однієї людини антигени тільки категорії А, в іншого - тільки B, у третього - обох категорій, у четвертого - їх немає взагалі (еритроцити такий крові вчені позначили як 0). Так були виділені чотири групи крові, а сама система розподілу крові по групах отримала назву AB0 (читається - «а-бе-нуль»):

 • I ( 0 ) - без антигенів А і В;

 • II ( А ) - антигени А;

 • III ( АВ ) - антигени;

 • ІV( АВ ) - антигени А і В.


 • Ця система використовується і донині, а відкриття вченими особливостей сумісності груп крові (при деяких комбінаціях еритроцитів відбувається «склеювання» еритроцитів і швидке згортання крові, а при інших - ні) дозволило зробити безпечною таку процедуру, як переливання крові.

  Як дізнатися групу крові дитини?


  Вчені-генетики встановили, що група крові та інші ознаки успадковуються по одним і тим же законам - законам Менделя (названих по імені австрійського ботаніка Грегора Менделя (1822-1884), який ще в середині XIX сформулював закономірності успадкування). Завдяки цим відкриттям стало можливо вирахувати, яку групу крові успадковує дитина. Згідно із законом Менделя, всі можливі варіанти успадкування групи крові дитиною можна представити у вигляді таблиці:
  Група крові дитини і батьків

  З наведеної таблиці ясно, що неможливо зі стовідсотковою точністю визначити, чию групу крові успадковує дитина. Однак можна впевнено говорити про те, яких груп крові не повинно бути у дитини конкретних матері і батька. Виключення з правил - так званий «бомбейський феномен». Вкрай рідко (в основному у індусів) зустрічається явище, коли у людини в генах є антигени А і В, але у нього самого в крові їх немає. У цьому випадку визначення групи крові у майбутньої дитини неможливо.

  Група крові і резус-фактор матері і дитини


  Коли вашій дитині зроблять аналіз на групу крові, результат запишуть у вигляді формули: I (0) Rh-», або «III (B) Rh+», де Rh - резус-фактор.
  Резус-фактор - це ліпопротеїд, наявний в еритроцитах у 85% людей (вони вважаються резус-позитивними). Відповідно, 15% людей мають резус-негативну кров. Успадковується резус-фактор все по тим же законам Менделя. Знаючи їх, неважко зрозуміти, що у резус-позитивних батьків цілком може з'явитися на світ дитина з резус-негативною кров'ю.
  Група крові дитини і батьків

  Небезпечно для дитини таке явище, як резус-конфлікт. Він може виникнути, якщо з якоїсь причини резус-позитивні еритроцити плоду, що потрапляють в організм резус-негативної матері. Організм матері починає виробляти антитіла, які, потрапляючи в кров дитини, викликають гемолітичну хворобу плоду. Вагітних, у яких в крові виявили антитіла, госпіталізують до самих пологів.
  Групи крові матері і дитини рідко, але також можуть бути несумісні: в основному, коли у плода IV група; а також коли у матері I або III група і у плода II група; у матері І або ІІ група і у плода III група. Ймовірність такої несумісності вище, якщо у матері і батька різні групи крові. Виняток - перша група крові, у батька.
  Читайте також
  Резус-конфлікт при вагітності: чим він небезпечний і як себе вести?
  Резус-конфлікт при вагітності: чим він небезпечний і як себе вести?
  Жінка з негативним резус-фактором крові, виношує дитину, дізнавшись, що у плоду резус позитивний, буває страшно: чи не стане це причиною серйозних
  Складні пологи - не вирок!
  Складні пологи - не вирок!
  Тільки нечисленні вагітності і пологи проходять за схемою, тому виникнення нетипових ситуацій все ж можливо. В процесі появи довгоочікуваного дива,
  Дослідження подружньої пари перед ЕКО
  Дослідження подружньої пари перед ЕКО
  ЕКО передбачає проведення широкого обстеження як жінки, так і чоловіки. Воно включає в себе: Загальні дослідження стану організму
  Резус конфлікт при вагітності
  Резус конфлікт при вагітності
  Оскільки у 75% людей в еритроцитах крові є білок, який називається Rh, їх тип крові вважається Rh-позитивним. У15% цього білка немає, тому їх тип
  Резус-конфлікт. Вплив резус фактора на дитину
  Резус-конфлікт. Вплив резус фактора на дитину
  Різний резус-фактор у подружжя від них вимагає більш серйозного ставлення до можливої вагітності. Резус-фактор - це особливий білок
  Гемолітична хвороба новонароджених
  Гемолітична хвороба новонароджених
  При цьому захворюванні розвивається анемія у крові з'являються молоді форми еритроцитів. В основі гемолітичної хвороби новонароджених лежить