Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Коли з'являються перші зуби?

Коли з'являються перші зуби?

27-02-2015, 11:12
1736
0
Коли з'являються перші зуби?
Прорізування перших зубів - хвилююча і зворушлива подія, яке може протікати як абсолютно спокійно, не викликаючи дискомфорту малюкові, але може принести і деякі тимчасові проблеми. Часом перші зуби з'являються, коли цього ніхто не чекав, а іноді довгоочікувана подія затягується, викликаючи тривогу у батьків. У скільки ж місяців лізуть перші зуби, і як це відбувається, поговоримо далі.

Коли прорізуються перші зуби?


Терміни прорізування перших зубів у всіх дітей різні і залежать від генетики, харчування дитини, кальцієво-фосфорного обміну і навіть кліматичних умов. Тому не варто переживати, що «книжкові норми» пройшли, а перший зубик ще не з'явився. Найчастіше, перші зуби прорізуються у віці близько 6 місяців, але у деяких дітей вони можуть з'явитися вже в 4 місяці, а в інших - в рік. Помічено, що у хлопчиків, як правило, зуби прорізуються пізніше, ніж у дівчаток.
Якщо дитині вже більше року, а зуби ще не почали прорізуватися, варто звернутися за консультацією до педіатра або лікаря-стоматолога. Можливо, йому просто бракує вітамінів і мінералів, але може бути і більш серйозна причина - адентія (відсутність зачатків зубів).

Який зуб вилазить першим?


Індивідуально і те, які зуби у дитини з'являються першими (всупереч поширеній протилежної думки про суворої послідовності прорізування зубів у дітей ). Все залежить від особливостей організму і спадковості. Найчастіше, зубки лізуть в такому порядку: перші різці (найчастіше нижні), другі (бічні) різці, перші великі кутні зуби, ікла і другі великі кутні зуби. У трирічної дитини повинен бути повний ряд з 20 зубів, які не випадають приблизно до 6 років, коли будуть готові до прорізуванню постійні зуби.
Вважається, що чим пізніше з'явився перший зуб, тим пізніше почнеться випадання молочних зубів. Перші молочні зуби можуть різатися як по одному, так і «масово» (іноді до чотирьох). Вони пробиваються крізь ясна під неправильним кутом, деякі можуть виростати спочатку під нахилом, поступово випрямляючись. Нормою є наявність щілин між зубами і ніяк не відбивається на постійних зубах.

Ознаки перших зубів


Іноді досить важко зрозуміти, почався процес прорізування, так як симптоми перших зубів і реакції дитячого організму на такий стрес також різні.
Як правило, в цей період у малюків підвищується слиновиділення, рот постійно наповнений слиною, яка, витікаючи, при постійному витиранні може викликати подразнення навколо губ.
Дізнатися, прорізується перший зуб, можна, подивившись, як виглядають ясна дитини. Перед появою зубів ясна припухають, що можна відчути, провівши пальцем по їх переднього краю. Наявність горбиків означає швидку «обновку». Ясна можуть почервоніти, і на них можна побачити біленьке плямочка - пробивається зуб. У цей час дитині весь час хочеться щось гризти, щоб стримати відчуття свербежу.
Коли гострий край зуба долає чутливу тканину ясен, дитина може відчути біль, у зв'язку з чим можливо
Коли з'являються перші зуби?
порушення сну, занепокоєння, поганий апетит, примхливість.
Досить часто при прорізуванні зубів у дитини починається нежить зі світлим, рясним виділенням з носа, що пов'язано з підвищенням секреції залоз. Внаслідок скупчується в носоглотці слизу можлива поява вологого кашлю, особливо вранці. Також можливе підвищення температури на зуби у дітей до (38 5 °С) і водянистий пронос.
Важливо не переплутати прорізування зубів з якою-небудь хворобою, тому при виникненні загрозливих симптомів навіть досвідченим батькам не завадить звернутися до педіатра.
Читайте також
Які зуби випадають у дітей?
Які зуби випадають у дітей?
Час швидкоплинний. Здавалося, тільки вчора були безсонні ночі і перші зубки вашого малюка. А тепер вже малюк підріс і на зміну молочним приходять
Прорізування іклів у дітей
Прорізування іклів у дітей
Прорізування зубів у дітей - і радість, і клопіт для батьків. З одного боку - це нормальний фізіологічний процес, з іншого - він супроводжується
Прорізування зубів у дітей
Прорізування зубів у дітей
Прорізування зубів у малюка - це одне з найважливіших подій у житті його батьків. Як правило, батьки очікують виникнення перших зубів у дитини з
Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
У період підростання малюка у мами з'являються все нові і нові питання з приводу його здоров'я. Коли дитині виповнюється півроку, родичі чекають
У дитини ріжуться зубки, чим допомогти?
У дитини ріжуться зубки, чим допомогти?
Малюкам у віці від 3 до 7 місяців доводиться пройти етап прорізування перших зубів. Не у всіх діток він проходить безболісно, багато стають
Прорізування перших зубів у малюка
Прорізування перших зубів у малюка
Як полегшити страждання дитини під час прорізування перших зубів? Часто прорізування перших зубів у дітей супроводжується підвищеною