Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Флюс у дитини

27-02-2015, 11:31
1383
0
Флюс у дитини
Якщо дитина не хоче йти на прийом до стоматолога, деякі батьки, як це було десятки років тому, лякають його флюсом. «Щока опухне і буде дуже боліти», - кажуть вони. Але що ж це за покарання таке - флюс?
Одонтогенний періостит (запалення окістя зуба) - це друге, більш офіційну назву флюсу. Якщо у дитини флюс, його зубик дуже сильно болить, тканини зуба та слизової набрякають. Тому у малюка з флюсом ще і опухає щока.
Флюс на десні у дитини може виникати під впливом одного з трьох факторів:

 • Попадання інфекції в ротову порожнину (наприклад, через зубного карієсу).

 • Травма зуба.

 • Запалення десенного кишені.


 • Після того, як почався флюс, події розвиваються таким чином: гній починає накопичуватися в тканинах зуба із-за інфекції, а потім просувається всередину зуба. Процес розвитку флюсу обмежується окістям.
  Чим небезпечний флюс для малюка?
  Флюс небезпечний великим скупченням гною, адже це може призвести до серйозних наслідків. В домашніх умовах батьки можуть лише зменшити пухлину у дитини за допомогою полоскання шавлією або корою дуба. Повністю позбавитися флюсу без допомоги стоматолога, на жаль, неможливо. Самолікування інколи навіть призводить до поширення гнійної інфекції.
  Що робити, якщо у вашої дитини флюс?
  При перших же ознаках починається флюсу дитини відразу ж необхідно показати стоматолога. Фахівець під час огляду оцінить стан зуба, прийме рішення про його видалення або збереження, індивідуальному порядку підбере для вашого малюка відповідні медикаментозні препарати.
  Лікування флюсу у дітей в більшості випадків вимагає хірургічного втручання. Те, як лікувати флюс у дітей, залежить від форми запалення, місця розташування зуба і локалізації гнояка.
  На ранній стадії, тобто при відсутності гнійника, що дитини лікують за допомогою знеболюючих та протизапальних антибіотиків. Але навіть таке нескладне лікування обов'язково повинен призначати фахівець.
  Флюс, своєчасним лікуванням якого знехтували, може призвести до досить серйозних захворювань, якщо з окістя гнійні освіти перемістяться на м'язи обличчя, шиї.
  Як переконати дитину не боятися стоматолога?
  Яким би сильним не був дискомфорт, випробовуваний вашим малюком через флюсу, новина про те, що потрібно йти до стоматолога, навряд чи обрадує. Не тільки діти відчувають хвилювання при думках про лікування зубів, але і більшість з нас, дорослих.
  У що б то не стало, вам потрібно переконати малюка піти з вами в поліклініку. Добре, якщо ще до виникнення проблеми у вас в родині точилися розмови про те, що рано чи пізно люди потрапляють на прийом до зубного лікаря. Поясніть дитині, що сучасна стоматологія знаходиться сьогодні на найвищому рівні і весь можливий дискомфорт зведений до мінімуму. Допомагають у переконанні також приклади з власного дитинства або реальні історії з життя однолітків вашого малюка, якщо вам вони відомі. Якщо ж роз'яснення не діють, застосуйте позитивне підкріплення у вигляді якогось подарунка дитині за похід до лікаря.
  Процедура усунення гнійного флюсу
  Усунення флюсу, при якому у малюка вже скупчився гній, здійснюється в стоматологічній клініці з використанням знеболювання. Біля хворого зуба лікар робить розріз, щоб випустити гній назовні. Для забезпечення повноцінного відтоку гною і надалі,
  Флюс у дитини
  місце надрізу забезпечують дренажем.
  Паралельно з цим призначаються антибактеріальні та протизапальні медикаменти. Вони знімуть біль, допоможуть дитині уникнути запалення і спека. Приймати антибіотики потрібно буде кілька днів за схемою, рекомендованої лікарем.
  В випадку, якщо проблемний молочний зуб до виникнення флюсу вже два рази був пролікований, настійно рекомендується видалити. Збереження ж такого зуба в ротовій порожнині може призвести до того, що наступний за ним постійний зуб буде вражений карієсом. Так і флюс - явище, яке може повторюватися, якщо не усунути його першопричину.
  Читайте також
  Флюс у дитини - що робити?
  Флюс у дитини - що робити?
  Захворювання ротової порожнини - це завжди серйозно, і в разі відсутності належного лікування, вони можуть мати неприємні наслідки. Особливо, коли
  Неправильний прикус у дитини
  Неправильний прикус у дитини
  Неправильний прикус у дітей - це проблема не тільки естетичності зовнішнього вигляду, але і правильного розвитку жувального апарату, ризику
  Карієс у дітей
  Карієс у дітей
  Хвороби зубів, на жаль, не обходять і дитячі молочні зуби. Така проблема як карієс у дитини знайома багатьом батькам. Як правило, карієс розвивається
  Видалення молочних зубів
  Видалення молочних зубів
  Так вже влаштувала матінка-природа, що перші зубки малюка, молочні, у віці 6-7 років змінюються на постійні. І нерідко виникає необхідність видалення
  Свищ на десні у дитини
  Свищ на десні у дитини
  Свищ на десні - нагноєння, який утворюється в результаті запалення, викликаного попаданням в неї інфекції. Нерідко таке явище закінчується видаленням
  Як зняти зубний біль дитині?
  Як зняти зубний біль дитині?
  Як правило, молочні зуби приносять багато проблем дітям, а також їхнім батькам. Дитячі зуби важко прорізуються, можуть швидко почорніти і