Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Дитина кашляє місяць - що робити?

Дитина кашляє місяць - що робити?

27-02-2015, 11:36
7049
0
Дитина кашляє місяць - що робити?
Часом молоді мами, зіткнувшись з таким явищем, як затяжний кашель у дітей, не знають, як його лікувати. В розгубленість батьків призводить ще й той факт, що при його наявності температура не завжди піднімається, тобто кашель не має інфекційне походження. Досить часто та педіатри відчувають труднощі з встановленням причини його появи.
Що таке затяжний кашель?
Досить часто, від мам можна почути скаргу з приводу того, що їх дитина кашляє вже місяць, і вони просто не знають, що робити і як з ним боротися, т. к. призначений педіатром лікування не приносить результатів.
Під затяжним розуміють такий кашель, який не проходить більше 3 тижнів. При цьому характер його, як правило, сухий, тобто після покашлювання дитина не відчуває полегшення і напад кашлю незабаром повторюється знову.
Як правильно випередити причину затяжного кашлю?
Перед тим як приступати до лікування затяжного кашлю у дітей, необхідно точно визначити його причину. Найбільш частою причиною того, що дитина кашляє цілий місяць, є:

 • локалізована інфекція ( середній отит, підгострий синусит);

 • алергічні захворювання (астма);

 • підвищена активність дихальних шляхів у період одужання (організм намагається позбутися від інфекції шляхом відділення мокротиння);

 • наявність сторонніх тіл у дихальних шляхах;

 • гастроезофагеальний рефлюкс (перехід вмісту шлунку в стравохід)


 • Така ситуація, коли дитина кашляє більше місяця навіть ночами, а температури при цьому немає, не повинна залишатися без уваги батьків, які сподіваються на те, що кашель пройде сам по собі.
  Лікування затяжного кашлю залежить, насамперед, від причини його появи, тобто перед тим як приступати до терапевтичного процесу, лікар повинен точно встановити причину. Так, в першу чергу виключаються алергічні реакції, для чого призначається спеціальна проба.
  Якщо наявність такого кашлю викликане інфекцією, то застосовується відповідні препарати.
  Дитина кашляє місяць - що робити?
  Найчастіше призначаються так звані відхаркувальні препарати, які сприяють виведенню мокротиння, що подразнюють бронхи, викликає кашель. Прикладом таких може бути Амброксол, Карбоцистеїн. Крім того, мама сама в силах полегшити стан малюка, даючи йому більше теплого пиття і проводячи інгаляції з використанням харчової соди.
  У тих випадках, коли кашель не пов'язаний з порушенням відходження мокротиння, лікар призначає протикашльові: Тусупрекс, Бутамірат. Однак варто пам'ятати, що всі препарати повинен призначати виключно лікар, який вказує і кратність, і дозування прийому.
  Читайте також
  Кашель у грудничка 6 місяців
  Кашель у грудничка 6 місяців
  Шестимісячний малюк вже не немовля, але його лікування все ще має свої особливості. Немовлятам протипоказані багато ліків, тому краще, якщо
  Сухий кашель у дитини - лікування
  Сухий кашель у дитини - лікування
  Сухий кашель у дітей - непродуктивний дратівливий вид кашлю, при якому не відбувається очищення від вірусів та інфекцій. Тому будь-яке його лікування
  У дитини кашель і температура
  У дитини кашель і температура
  Кашель і висока температура у дитини можуть бути симптомами різних захворювань. Діагностувати причину може виключно лікар. Щоб мама могла полегшити
  Затяжний кашель у дитини
  Затяжний кашель у дитини
  Батьки часто стикаються з проблемою затяжного кашлю у дитини, коли вони не можуть його вилікувати, і дитина мучиться і 3 тижні і навіть більше.
  Дитина сильно кашляє - що робити?
  Дитина сильно кашляє - що робити?
  Кашель - це досить поширена проблема як серед дітей, так і серед дорослих. Але коли він проявляється досить сильно, це приносить чималий дискомфорт
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Виникнувша як завжди недоречно застуда, часто супроводжується кашлем. А якщо хворий не дорослий, а дитина? Батьки, які мають досвід у вихованні