Пронос, блювота, температура у дитини

Пронос, блювота, температура у дитини
Ні для кого не секрет, що нудота, блювання, пронос і температура у дитини - це симптоми проникнення інфекції або порушення роботи травного тракту. Незалежно від того, що послужило причиною прояви такої бурхливої реакції дитячого організму, необхідно якомога швидше надати дитині першу допомогу. Тому як даний стан надзвичайно небезпечно для здоров'я, а часом навіть життя дитини.

Причини появи блювоти, проносу і температури у малюка


Незміцнілі імунна і травна системи малюка дуже чуйно реагують на проникнення хвороботворних бактерій або шкідливих речовин. Тому характерні симптоми отруєння, такі як діарея, нудота, блювання, до того ж і температура у дитини набагато вище позначки 366 - далеко не рідкість серед малюків. Причиною, що спричинила недугу, може послужити:

 • неякісні або прострочені продукти харчування;

 • інфекційні захворювання;

 • кишкова інфекція , потрапила з брудних рук або предметів побуту;

 • неправильно підібрана дозування лікарських препаратів або залишені без нагляду, в доступному для дитини місці, медикаменти;

 • попадання отрути та інших шкідливих речовин.


 • Встановити точну причину такого небезпечного стану зможе тільки лікар після ретельного огляду та здачі необхідних аналізів. Якщо блювоту, пронос і підвищення температури спровокувала інфекція, дитину можуть госпіталізувати. Отруєння неінфекційного характеру лікуються в домашніх умовах і переносяться набагато легше.

  Що можна робити, якщо у дитини блювота, пронос і підвищена температура?


  І без того неприємне стан особливо небезпечно тим, що при постійно повторюваних нападах блювоти і проносу відбувається зневоднення організму. Тому основне завдання батьків - забезпечити малюка рясним питвом. В ідеалі, поїти дитину спеціальними сольовими розчинами, наприклад, Регідрон але якщо таких під рукою не виявилося, на перший час згодиться звичайна кипяченная або мінеральна вода, слабко заварений чай. Якщо малюка рве після кожного прийому рідини, необхідно зменшити кількість та інтервали між прийомами. Зовсім маленьким діткам в таких випадках допомагають абсорбенти, приміром, Смекта. В той час, як закріплюють препарати, які ефективні при проносі і блюванні температурі у підлітків, крихтам протипоказані.
  Не можна ризикувати, краще відразу викликати швидку допомогу, коли блювота і пронос не припиняються, дитина вередує, відмовляється пити і їсти, і все це відбувається на фоні високої температури.
  Пронос, блювота, температура у дитини

  Очевидно, що раціон харчування також повинен бути відкоректований. Навіть після того, як стан дитини стабілізувався, потрібно виключити з меню солодке, жирні молочні продукти, смажене, газовані напої, також утримаються від м'яса, риби, чорного хліба, бобових і цитрусових.
  При блювоті, проносі і температурі у грудничка на природному вигодовуванні, перша необхідна міра - це часте прикладання до грудей і своєчасне звернення до лікаря.