Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Скарлатина у дітей - симптоми

Скарлатина у дітей - симптоми

27-02-2015, 11:56
1508
0
Скарлатина у дітей - симптоми
Скарлатина являє собою інфекційне захворювання бактеріальної природи. Інфікуванню схильні, в першу чергу, діти дошкільного віку, при цьому пік захворювання припадає на осінньо-весняний період.
Збудником захворювання є стрептокок групи А, джерелом якого можуть бути хворі люди або ж просто носії, без ознак захворювання. Передається скарлатина у дітей, як і у дорослих - повітряно-крапельним, побутовим, харчовим шляхами.
Як визначити хвороба у дітей?
Перші симптоми (ознаки) скарлатини у дітей дуже схожі з звичайними простудним захворюванням. Інкубаційний період скарлатини у більшості дітей становить 1-10 днів. Саме тому, виявити захворювання в перші дні не дуже просто.
Зазвичай початок хвороби бурхливий і гостре. Але навіть, незважаючи на це, деякі мами не знають, як самостійно визначити скарлатину у дитини. До основним ознаками даного захворювання можна віднести:

 • швидке, стрімке підвищення температури тіла;

 • задня стінка глотки гіперемована;

 • головний біль;

 • загальна слабкість;

 • блювота;

 • збільшення переднешейных лімфовузлів.


 • Основним симптомом, який дозволяє запідозрити скарлатину у дітей, є висип. Локалізується вона, насамперед, на обличчі (лоб, щоки, віскі) і кінцівках. Відмінною особливістю висипки при скарлатині у дітей є той факт, що уражаються й долонні поверхні кистей. Крім того, в деяких місцях висип зливається і утворює, так звану, еритему. Однак в області носогубного трикутника не з'являється висип. Для своєчасної діагностики мама повинна знати, як починається і проявляється скарлатина у дітей, та при перших симптомах негайно звертатися до лікаря.
  Як проводиться лікування скарлатини у дітей?
  Все лікування спрямоване на знищення вогнища інфекції. Для цих цілей в першу чергу застосовуються антибіотики групи цефалоспоринів. Всі дозування та кратність прийому встановлюються лікарем, на час лікування хворий повинен дотримуватися постільного режиму. Контакт з хворою дитиною повинен бути обмежений.
  Можливі ускладнення після скарлатини?
  Зазвичай скарлатина у дітей рідко дає які-небудь ускладнення на інші органи і системи. Але якщо це відбувається, до найбільш поширених можна віднести:

 • ураження слухового апарату - отит;

 • поразка носових пазух - синусит ;

 • ураження суглобів кінцівок - артрит;

 • запалення видільної системи - нефрит.


 • Профілактика скарлатини
  Важливу роль у боротьбі зі скарлатиною у дітей, відіграє профілактика. Цей процес спрямований на своєчасне виявлення загального числа дітей хворих, їх ізоляцію в умовах стаціонару. У разі постановки діагнозу у одного з дітей, які відвідують дитсадок, в дошкільному закладі повинні проводиться карантинні заходи.
  Дітям, у яких діагностовано це захворювання, вводиться заборона на відвідування дошкільних установ. Тільки через 22 дні з моменту постановки діагнозу і після негативних бактеріологічних досліджень, малюкові дозволяють відвідувати дитсадок.
  У всіх дітей, які перенесли скарлатину, виробляється імунітет,
  Скарлатина у дітей - симптоми
  тому щеплення від такого захворювання не потрібно.
  Тих дітей, які мали контакт з дитиною, у якої виставлений діагноз скарлатина, необхідно не пускати відвідувати дитсадок, гуртки, школи, т. к. є можливість того, що дитина може бути джерелом інфекції для інших дітей.
  Таким чином, скарлатина являє собою інфекційне захворювання, яке вражає переважно дітей. Саме даний факт ускладнює процес лікування, т. к. часто не так-то просто з'ясувати у дитини, що у нього болить.
  Читайте також
  Щеплення від скарлатини
  Щеплення від скарлатини
  Коли діти в дитячому саду або школі скарлатину хворіють, то групу або клас закривають на карантин. Матусі сильно переживають із цього приводу,
  Ознаки скарлатини у дітей
  Ознаки скарлатини у дітей
  Скарлатина - гостре інфекційне захворювання, яке може протікати у дітей з різним ступенем тяжкості, що вимагає обов'язкового лікування і
  Скарлатина у дітей - профілактика
  Скарлатина у дітей - профілактика
  Скарлатина - гостре інфекційне захворювання, від якого часто страждають і діти. І, звісно, у батьків виникає питання, чи можна захистити від нього
  Лікування скарлатини у дітей
  Лікування скарлатини у дітей
  Здавалося, тільки дитина бігав і стрибав, і ось він вже покрився червоним висипом і лікарі ставлять діагноз - скарлатина. Треба приступати до
  Скарлатина у дітей: симптоми і лікування скарлатини
  Скарлатина у дітей: симптоми і лікування скарлатини
  Хоча сьогодні ця дитяча хвороба протікає набагато легше, неправильне лікування може викликати важкі ускладнення. Скарлатина як і раніше
  Скарлатина у дітей і дорослих
  Скарлатина у дітей і дорослих
  Більшість дітей дошкільного віку та періоду початкової школи можуть перехворіти різними захворюваннями: кір, краснуха, дерматит, вітрянка,