Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Профілактика ротавірусної інфекції у дітей

Профілактика ротавірусної інфекції у дітей

27-02-2015, 11:57
1132
0
Профілактика ротавірусної інфекції у дітей
Ротавірусної інфекцією хворіють люди всіх віків і не по одному разу. Але майже 90 % дітей у віці від 6 місяців до 2 років обов'язково хворіють цією інфекцією. Особливо небезпечне захворювання для ослаблених новонароджених, які не можуть отримати повноцінну імунну захист з материнським молоком.
Зараження ротавирусом
Механізм передачі хвороби - фекально-оральний. Інкубаційний період становить 1-3 доби. Спочатку може спостерігатися грипоподібний стан з болем і першіння в горлі.
Ротавіруси вражають ворсинки тонкого кишечника. Вони зменшують роботу спеціальних ферментів, які розщеплюють полісахариди. В результаті цього неперетравлена їжа проходить далі по кишечнику, викликаючи різке збільшення води в просвіті кишки: вода відтягується з тканин, щоб розбавити неперетравлену їжу. Крім цього, в кишечнику розвивається запалення, і навіть перетравлена їжа та вода не можуть засвоїтися організмом. З'являється температура до 39 С, рясна блювота і діарея.
Профілактика ротавірусу у дітей
Все це призводить до масивної діареї та втрати води і солей. Доросла людина може заповнити втрату рідини і більш стійкий до зневоднення. Для дитини такий стан є катастрофічним. Лікування ротавірусної інфекції патогенетичне. Тобто воно полягає в заповненні водного і сольового балансу.
Клініка триває 7 днів, потім включаються імунні механізми, і настає одужання. Проте навіть у разі повного одужання, деякі діти продовжують виділяти в навколишнє середовище ротавіруси ще майже 3 тижні. Тому велике значення слід приділити профілактики ротавірусної інфекції у дітей.
Обов'язково необхідно дотримуватися особистої гігієни, мити руки, обробляти столові прилади. Ротавіруси стійкі до кислот, звичайним миючим засобам, низьких температур, але миттєво гине при кип'ятінні.
В даний час в якості ліків для профілактики ротавірусної інфекції використовують антиротавирусный імуноглобулін для ентерального застосування. Антибіотики для профілактики і лікування ротавірусу не підходять: вони діють на бактерії, а захворювання викликається вірусами.
Однак, тільки спеціалізовані лікувальні установи зможуть правильно поставити діагноз і знайти причини діареї, тому не намагайтеся лікувати дитину самостійно.
Читайте також
Симптоми ротавірусної інфекції у дітей
Симптоми ротавірусної інфекції у дітей
Ротавірус - досить серйозне інфекційне захворювання, яке легко передається повітряно-крапельним шляхом, розвивається швидкими темпами і надзвичайно
Чим годувати дитину при ротавірусної інфекції?
Чим годувати дитину при ротавірусної інфекції?
Ротавірусна інфекція - надзвичайно небезпечний стан для організму дитини. І тут важливо беззаперечно виконувати призначення лікаря, в першу чергу,
Ротавірусна інфекція у дітей - лікування
Ротавірусна інфекція у дітей - лікування
Ротавірусна інфекція - серйозне кишкове захворювання, що супроводжується діареєю, зневодненням та значним погіршенням самопочуття, і особливо важко
Вірусний гепатит Е у дітей (ВГЕ)
Вірусний гепатит Е у дітей (ВГЕ)
Вірусний гепатит Е хворіють підлітки і молоді люди. Джерело інфекції ВГЕ - хвора людина. Механізм передачі інфекції-фекально-оральний. Заразитися ...
Ротавірусна інфекція у дітей
Ротавірусна інфекція у дітей
Ротавірусна інфекція - гостра кишкова інфекція, яка викликається ротавирусами. Особливо часто ротавірусної інфекцією хворіють немовлята.
Ешеріхіоз у дітей: симптоми та причини
Ешеріхіоз у дітей: симптоми та причини
Ешеріхіоз - це гостра кишкова інфекція , яку викликає кишкова паличка (ешерихія колі). Механізм передачі інфекції - фекально-оральний. Джерело