Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Сильний кашель у дитини

Сильний кашель у дитини

27-02-2015, 12:01
3097
0
Сильний кашель у дитини
Будь кашель у дитини, а тим більше сильний, завжди насторожує батьків, так як часто він є симптомом простудного або іншого захворювання. У статті ви дізнаєтеся про причини сильного кашлю у дитини, і як потрібно його лікувати.

Кашель і його види


Кашель - це рефлекторний акт, в результаті якого з дихальних шляхів активно видаляються сторонні речовини, що заважають нормальному диханню. Розрізняють фізіологічний і патологічний кашель.
Буденним для організму є фізіологічний кашель. Здорова дитина за день може кашляти 10-20 разів, особливо за вранці. Так він звільняє бронхи від накопичилася слизу, а також потрапили частинок чужорідних тіл (пилу, їжі). Плач у грудної дитини теж може супроводжуватися кашлем.
Регулярно повторюваний і сильний нападоподібний кашель у дитини є симптомом захворювання, частіше всього пов'язаного з органами дихання.
Основними захворюваннями, що викликають патологічний кашель, є:

 • інфекційні ( ГРВІ ) - у 90% випадків;

 • алергічні (алерген, незадовільні властивості повітря).


 • Інфекційний кашель супроводжується такими додатковими симптомами:

 • порушення загальний стан дитини;

 • підвищення температури;

 • гостре початок кашлю;

 • специфічні ознаки інфекційних хвороб.


 • Якщо загальний стан мало порушений, тривалий кашель не супроводжується ніякими іншими симптомами, але були якісь зміни в навколишньому середовищі дитини (рослини, тварини, новий порошок тощо), то скоріш за все він алергічний.
  Через скупчення надмірної кількості слизу в легенях з'являється кашель у дитини, з допомогою якого вона виводиться з організму. Особливість малюків полягає в тому, що у них слабкі дихальні м'язи, і їм важче позбутися від мокротиння, ніж дорослим.
  Кашель також можна розділити на мокрий (мокрота нормально відходить) і сухий (коли це не відбувається).
  Найголовніше в лікуванні дитини - це полегшити кашель і підвищити його ефективність.

  Лікування сильного кашлю у дитини


  Щоб вилікувати кашель у дітей необхідно звернутися до фахівця, який зможе скласти картину захворювання, правильно поставити діагноз і призначити відповідне лікування. В залежності від причин, що викликають кашель, лікар може призначити препарати:

 • від кашлю - які пригнічують його;

 • відхаркувальні - збільшують об'єм мокротиння, кашель може посилитися для виведення слизу з організму.


 • Ці два види препаратів можна застосовувати одночасно, оскільки їхні дії можуть викликати у дитини погіршення стану і спровокувати ядуха.
  Препарати від кашлю призначаються тільки лікарем при захворюваннях, при яких йде роздратування кашльового центру, тобто якщо у дитини алергічний кашель або, наприклад, коклюш - дуже сильний нападоподібний кашель, який призводить до блювоти і почервоніння шкірних покривів.
  Якщо він викликаний алергеном, то потрібно в першу чергу визначити, що саме його викликає, і припинити контакт з цією речовиною або обстановкою. Якщо кашель викликаний інфекцією, то дитині, крім основного лікування, необхідно полегшити виведення мокротиння. Медикаментозне та процедурне лікування обов'язково повинен призначати лікар, так як неправильне застосування лікарських засобів може призвести до погіршення здоров'я вашої дитини і його госпіталізації.
  У будь-якому випадку, сухий або мокрий сильний кашель у дитини, будинку потрібно дотримуватися основних ефективних заходів щодо його лікування:

 • частіше дихати чистим, прохолодним і вологим повітрям;
 • Сильний кашель у дитини

 • регулярно провітрювати та робити вологе прибирання в приміщенні;

 • пити велику кількість теплих напоїв (компот, молоко, чай, узвар, відвари трав).


 • При сухому кашлі, так як при цьому слиз густа і її важко откашлять, слід також робити інгаляції, після яких вона буде легше відходити. У зарубіжних країнах вважається, що застосування відхаркувальних засобів не більш ефективно, ніж свіже вологе повітря і рясне пиття.
  Необхідно вчасно звертатися до лікаря і пролечивать у дитини захворювання, яке є причиною кашлю, щоб надалі воно не призвело до тяжких ускладнень.
  Читайте також
  Сильний сухий кашель у дитини
  Сильний сухий кашель у дитини
  Коли у дитини виникає сильний сухий виснажливий кашель, батьки швидше намагаються допомогти малюкові полегшити його стан. Далі розглянемо, якими
  Чим лікувати кашель у немовляти?
  Чим лікувати кашель у немовляти?
  У грудних дітей лікування будь-якого захворювання перетворюється в проблему, а особливо це стосується кашлю. Болісний сухий кашель ризикує
  Кашель у грудничка 6 місяців
  Кашель у грудничка 6 місяців
  Шестимісячний малюк вже не немовля, але його лікування все ще має свої особливості. Немовлятам протипоказані багато ліків, тому краще, якщо
  Кашель у новонародженого
  Кашель у новонародженого
  Кашель може измучить навіть дорослої людини. Що вже говорити про немовля, який і так надто слабкий і ще змушений боротися з хворобою. Чому у
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Виникнувша як завжди недоречно застуда, часто супроводжується кашлем. А якщо хворий не дорослий, а дитина? Батьки, які мають досвід у вихованні
  Лікування алергічного кашлю у дітей
  Лікування алергічного кашлю у дітей
  Алергічний кашель у дітей зустрічається досить часто. Особливо це стосується тих малюків, у яких в ранньому дитинстві був діатез...