Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Геделикс для дітей

1-03-2015, 17:43
2060
0
Геделикс для дітей
Дитячий кашель - проблема всієї сім'ї, настільки ж часто, як і небажана. Але, на жаль, жодна дитина ще не зумів уникнути хоча б разового випадки кашлю. А найчастіше діти страждають від кашлю регулярно - промоклі ноги, слабкий імунітет, сезонні застуди - все це звичайна справа у житті більшості малюків. Саме тому так важливо знати, як правильно боротися з кашлем. У цій статті ми розповімо про один з найбільш популярних засобів від кашлю - сиропі і краплях геделикс для дітей. Ми поговоримо про способи прийому і доз, а також про особливості призначення кожної з форм препарату залежно від віку пацієнта.

Геделикс від кашлю для дітей: склад


Геделикс випускається в двох фармакологічних формах: у вигляді сиропу (у флаконах по 100мл) і у вигляді крапель без спирту (у флаконах-крапельницях по 50мл).
Діючою речовиною геделикса є екстракт листя плюща (у концентрації 004 г/5мл в сиропі і 004 г/мл у формі крапель).
Додатковими речовинами препарату є:

 • в сиропі: глицерингидроксистеарат макрогола, масло зірчастого анісу, гідроксиетилцелюлоза, не закристалізований розчин сорбіту (70%), пропіленгліколь, гліцерин, очищена вода;

 • в краплях: пропіленгліколь, гліцерин, олія зірчастого анісу, евкаліптова олія, ментол, олія м'яти перцевої.


 • Листя плюща відомі своїм спазмолітичним, муколитическим і секретолитическим властивостями. Цей ефект досягається завдяки стимуляції стінок шлунка, що, у свою чергу, рефлекторно (через парасимпатичної системи) стимулює діяльність залоз слизової оболонки бронхів.

  Геделикс дитячий: показання до застосування


  Сироп геделикс застосовується для купірування кашлю (при симптоматичному лікуванні хвороб органів дихання, а також при лікуванні хронічних хвороб бронхів).
  Геделикс у вигляді крапель призначається при бронхоектатичній хворобі, хронічному або гострому бронхіті у дітей , а також в якості компонента комплексного лікування запалень органів дихання, що супроводжуються порушенням відкашлювання або утворенням в'язкого/густого секрету бронхів).

  Геделикс: дозування


  Геделикс для дітей до року призначається в дозі 25 мл один раз на добу, дітям віком 1-4 років - 25 мл тричі в добу, 4-10 років - 25 мл 4 рази на добу, дітям старше 10 років і дорослим - 5 мл тричі на добу.
  Для визначення дози препарату слід використовувати мірну ложечку, яка додається до сиропу. Мітки на її стінці « 1/4 », « 1/2 » і « 3/4 » відповідають 12525 і 375 мл
  Краплі геделикс також призначаються з урахуванням віку пацієнта. Дітям 2-4 років - 16 крапель, 4-10 років - 21 крапля, діти старше 10 років та дорослі - 31 крапля. Приймають краплі три рази на добу.

  Геделикс: спосіб застосування


  Щоб з'ясувати, як приймати геделикс дітям, слід, перш за все, врахувати форму випуску препарату (сироп або краплі), а також стан і вік пацієнта.
  Сироп геделикс слід приймати нерозведеним. З прийомами їжі узгоджувати застосування не потрібно. Врахуйте, що приймати сироп довше декількох днів можна виключно за рекомендацією лікаря.
  Краплі геделикс застосовуються перорально тричі на добу, у чистому вигляді, незалежно від прийому їжі. Після прийому їх слід запити водою в достатній кількості. При призначенні крапель дітям, рекомендується при прийомі розбавляти їх в чаї, фруктовому соці або воді. Тривалість лікування - не менше 7 діб.

  Геделикс: побічні ефекти і протипоказання


  Препарат в обох формах випуску може викликати алергічні реакції (свербіж, набряки, кропив'янка, підвищення температури тіла, задишка), іноді спостерігаються розлади роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту(блювота, діарея, нудота). При прийомі крапель у рідкісних випадках можуть виникати болючі відчуття в епігастрії.
  При передозуванні спостерігаються нудота, болі в животі, блювота, діарея. У цьому випадку прийом препарату слід негайно припинити і звернутися за консультацією до лікаря.
  Протипоказаннями до застосування сиропу геделикс є:

 • підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату;

 • порушення обміну речовин (недостатність аргининосукцинатсинтетазы);
 • Геделикс для дітей

 • непереносимість фруктози (для сиропу).


 • Застосування крапель геделикс протипоказане при:

 • недостатності аргининосукцинатсинтетазы;

 • схильність до ларингоспазму ;

 • БА;

 • вік до 2-х років;

 • непереносимість будь-якого з компонентів препарату.


 • Застосування для лікування хворих цукровим діабетом можливо, але з урахуванням наявності у складі сиропу сорбіту (фруктози). В краплях цукру і спирту немає.
  Читайте також
  Чим лікувати кашель від сопель у дитини?
  Чим лікувати кашель від сопель у дитини?
  Поява навіть легкого нежиті у дитини - зовсім небезобидное явище, і в разі занедбана проблеми, на його тлі може виникнути кашель і подальший розвиток
  Проспан для немовлят
  Проспан для немовлят
  У грудних дітей нерідко буває затяжний кашель і бронхіти. Одне з ефективних коштів від цих захворювань - Проспан. Правда у цього препарату є багато
  Відхаркувальні засоби для дітей
  Відхаркувальні засоби для дітей
  Кашель - один з основних симптомів захворювань органів дихання. І позбутися від нього часом буває дуже непросто. У нашій статті ми розповімо про
  Бронхикум для дітей
  Бронхикум для дітей
  Для боротьби з кашлем у дітей виробляється чимало лікарських засобів. У нашій статті ми розповімо про препарат бронхикум і форми його випуску, які
  Бронхипрет для дітей
  Бронхипрет для дітей
  Захворювання дихальної системи, що супроводжуються кашлем, дуже часто трапляються в дитячому віці. Препаратів для їх лікування чимало. У нашій статті
  Дигідрогеноцитратпісля для дітей
  Дигідрогеноцитратпісля для дітей
  Кашель у дітей - найбільш частий симптом респіраторних захворювань. Препаратів для його лікування існує чимало. Один з них, який допомагає боротися з