Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Блювота у дитини без температури

1-03-2015, 17:44
3124
0
Блювота у дитини без температури
Блювота - це досить поширене явище у дітей. Безумовно, блювота у дитини без температури та інших симптомів інтоксикації може носити абсолютно безпечний характер, проте не рідко дане явище може сигналізувати про наявність досить серйозних захворювань. Тому, якщо блювота у дитини приймає систематичний характер, не варто зволікати, необхідна термінова консультація дитячого лікаря.

Дитина рве без температури - причини


Функціональна блювання
Це сама «невинна» блювота, яка, як правило, виникає у немовлят без підвищення температури і прояви інших симптомів. Дане явище відбуватися у вигляді відрижки невеликої кількості їжі, яке відбувається внаслідок особливостей будови верхніх відділів травного тракту в дитинстві, а також у результаті прийому відносно великого об'єму харчування або горизонтального положення дитини. Крім того, зригування може виникнути у дитини при заковтуванні повітря під час годування.
Однак, в деяких випадках часте зригування у дітей грудного віку, при помітному відставанні у вазі, може свідчити про наявність захворювань, які можуть виникнути в ранньому віці - це пілороспазм (спазм на межі шлунка і дванадцятипалої кишки, який перешкоджає регулярному випорожненню шлунка) і пілоростеноз (вроджена гіпотрофія м'язового шару воротаря).
Що стосується дітей більш старшого віку, виникнення функціональної блювоти може бути викликана певними компонентами харчування, які не підходять організму дитини і викликають розлади травної системи, а також внаслідок примусового годування.
Блювота у дитини невротичного характеру
Дане явище може виникнути у дитини при розладах нервової системи. У новонароджених дітей блювота може бути наслідком підвищеного внутрішньочерепного тиску або ішемічно-гіпоксичного ураження ЦНС, в результаті важкої вагітності, довгих пологів або асфіксії.
Якщо блювота без температури виникає у дітей старшого віку, це може свідчити про наявність різних травм або пухлини головного мозку. Крім того, вона може набувати циклічний характер при мігрені.
Блювота у дитини при захворюваннях шлунково-кишкового тракту
Такі захворювання, як гастрит , дуоденіт, виразкова хвороба шлунка, пілороспазм, може стати причиною прояви у дитини проносу і блювоти без підвищення нормальної температури тіла. Як правило, поряд з даними симптомами виникає здуття живота і больові відчуття, які не дають спокою дитині. Досить часто в блювотних масах такого характеру виявляються прожилки жовчі або крові.
Крім усього, блювання і пронос без температури можливе у дітей на початкових етапах розвитку харчового отруєння або як реакція на медичні препарати.

Кашель без температури до блювоти у дитини


Сухий нападоподібний судомний кашель, доводить до блювоти, є характерною ознакою коклюшу . Зазвичай, такий кашель
Блювота у дитини без температури
виникає не відразу, а тільки після закінчення деякого часу після перенесеної дитиною застуди чи ГРВІ. Досить часто причиною блювоти при кашлі у дитини можуть бути банальні соплі. Дитячий організм, намагаючись позбутися накопиченої слизу, реагує інтенсивним кашлем, доходить до блювоти. Ще однією причиною того може стати алергія у дитини на деякі рослини, кліматичні фактори, побутову хімію і багато що інше.
На закінчення слід зазначити, що як такої блювоти без причини у дитини бути не може, головне відрізнити невинне зригування від блювоти, яка вимагає консультації медичного спеціаліста.
Читайте також
Блювота у дитини без температури і проносу - що робити?
Блювота у дитини без температури і проносу - що робити?
Часто блювоті супроводжує діарея, температура, але іноді батьки стикаються з ситуацією, коли крім неї інших ознак захворювання немає. Тоді виникає
Блювота у немовляти
Блювота у немовляти
Молоді батьки звикли, що малюк постійно зригує. Але іноді це не звичайне зригування, а справжнісінька блювання. В такому випадку, немовля потрібно
Дитини рве після їжі
Дитини рве після їжі
Блювота у дитини, однократна або повторювана, - завжди привід для занепокоєння батьків. Причин її виникнення може бути багато. У дітей грудного віку
Дитини рве
Дитини рве
Що робити, якщо дитину рве і чому взагалі це відбувається? Які причини нудоти і як допомогти малюкові? Варто викликати лікаря або справлятися
Дієта дітей при блювоті
Дієта дітей при блювоті
Причин блювоти може бути багато - це і запальні захворювання шлунка і кишечника, і важка харчова алергія і защемлення пахової грижі, і інвагінація,
Блювання і пронос у дитини
Блювання і пронос у дитини
Частою причиною хвилювань для батьків є їхні діти. Страхи і радості, різні проблеми і хвороби, все це батьківські турботи. Найчастіше дитячі хвороби