Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Інгаляції з фізіологічним розчином для дітей

1-03-2015, 17:53
17035
0
Інгаляції з фізіологічним розчином для дітей
Інгаляції давно є визнаним способом полегшити перебіг хвороб, що супроводжуються ураженням дихальних шляхів і прискорити процес одужання хворої дитини. Однак вдаватися до методом варто тільки за призначенням лікаря або після консультації з ним. Справа в тому, що прилади для інгаляції, так само як і препарати для проведення процедури, відрізняються, і неправильне їх використання, в кращому випадку, просто не дасть ніякого ефекту. У цій статті ми розповімо про такий основі інгаляцій, як фізрозчин, і в цілому пояснимо, чи можна робити інгаляції фізрозчином і в яких випадках.
Що дає інгаляції з фізіологічним розчином?
Фізрозчин являє собою суміш води і кухонної солі. Під час інгаляції, якщо вона проводиться правильно, частинки розчину осідають на уражених слизових, покращуючи відходження всіх утворюються при інфекції мокротиння. Тим самим поліпшується самопочуття дитини.
Фізрозчин виступає основою для розведення інгаляційних сумішей. Оскільки ліки і трави для інгаляцій заливати окропом не рекомендується, зважаючи на погіршення їх лікувальних властивостей, використовують саме фізрозчин.
Придбати фізрозчин можна в аптеці, добре, що він коштує недорого. Тільки такий фізрозчин є стерильним.
Як зробити фізіологічний розчин для інгаляцій?
Якщо можливості придбати фізрозчин немає, його можна виготовити самостійно. Знаючи склад фізіологічного розчину для інгаляцій, ми беремо 10 г дуже дрібної кухонної солі і ретельно розчиняємо її в 1 л теплої кип'яченої води. Воду перед кип'ятінням бажано профільтрувати.
Обов'язково потрібно пам'ятати, що фізіологічний розчин, приготований самостійно не є стерильним, а тому зберігати його слід в холодильнику і не більше доби.
Які інгалятори потрібно використовувати для фізіологічного розчину?
Для фізрозчину підійдуть інгаляторів будь-якого типу, але ефект буде також залежати від правильності їх застосування. Наприклад, фізрозчин застосовуваний в паровому інгаляторі, дасть ефект лише для страждаючих захворюваннями верхніх дихальних шляхів. В нижчі відділи розчин не потрапить, а тому для них рекомендовано використання інгалятора-небулайзера . Даний апарат розпорошує розчин, і останній дістає до нижніх відділів дихальних шляхів.
Як застосовувати фізіологічний розчин для інгаляцій?
Інгаляції з фізіологічним розчином проводяться для дітей різного віку, в тому числі і для новонароджених.
Перед застосуванням фізіологічного розчину, особливо, якщо він був приготований в домашніх умовах, його нагрівають до потрібної температури.
Нагадаємо, що температура розчину для інгаляцій під час лікування малюків до 3-х років не може перевищувати 30°, дітей 3 - 4-х років - 40°С, а дітей старше 4-х років - 52°Пн.

Частота застосування інгаляцій з фізрозчином становить 1 - 2 рази на добу для дітей до 2-х років. Процес при цьому триває 1 - 3 хвилини. Аналогічна тривалість інгаляцій для дітей 2 - 6 років, проводять їх до 3-х разів на добу.
Дітям старше 6-річного віку роблять 5 - 10-хвилинні інгаляції до 4-х разів на день.

Тривалість і частота інгаляцій з фізрозчином можуть змінюватись лікарем в залежності від картини хвороби.
Інгаляції з фізіологічним розчином при сухому кашлі і кашлі з мокротою
Фізрозчин успішно застосовують при лікуванні різних видів кашлю інгаляціями. Його можна використовувати як у чистому вигляді, так і з розчиненими в ньому ліками. Останні, якщо вони необхідні, вказує лікар. Відзначимо, що самі ліки при http://womanadvice.ru/suhoy-kashel-u-rebenka або вологому кашлі у дитини будуть відрізнятися.
У фізіологічний розчин можна додавати трави. З ними слід бути трохи обережнішими, оскільки вони можуть викликати у дітей алергію або забити прохід деяких моделей інгаляторів. У цьому випадку консультація лікаря обов'язкова і якщо трави застосовуються, розчин
Інгаляції з фізіологічним розчином для дітей
необхідно ретельно процідити.
Інгаляції фізіологічним розчином при нежиті
При лікуванні нежиті фізіологічним розчином для інгаляцій, він також може використовуватися в чистому вигляді, з ліками або ж з розведеними в ньому краплями ефірних масел. Що саме використовувати, вирішує лікар. Зазначимо лише, що з ефірними маслами потрібно бути вкрай обережним. При лікуванні дітей малого віку їх краще не застосовувати, а з дітьми старшого віку використовувати їх лише за погодженням з фахівцем. Деякі олії під час інгаляцій на слизових оболонок органів дихання можуть утворювати плівку, тим самим, погіршуючи процес одужання.
Читайте також
Інгаляції, при вологому кашлі небулайзером дітям
Інгаляції, при вологому кашлі небулайзером дітям
Пом'якшувати біль у горлі, розріджувати і краще відкашлювати, виводити мокротиння і покликані інгаляції, при вологому кашлі. З якими саме розчинами
Небулайзер при нежиті у дітей
Небулайзер при нежиті у дітей
Щоб нежить не переріс у повноцінну застуду, варто вжити негайних заходів. Чудовим засобом у лікуванні настирливого симптому виступають інгаляції з
Фізрозчин для новонароджених
Фізрозчин для новонароджених
Догляд за носиком новонародженого - майже ювелірна робота. Як же звільнити проходи від скопилася слизу або засохлих скоринок? Допоможе фізрозчин, про
Інгаляції при нежиті у дітей
Інгаляції при нежиті у дітей
Інгаляції - перевірений і ефективний метод лікування респіраторних захворювань, який дозволяє доставляти ліки з крапельками вдихуваного пара до
Інгаляції з діоксидином для дітей
Інгаляції з діоксидином для дітей
Діоксидин - антибактеріальний препарат, що допомагає боротися з деякими видами інфекцій. В інструкції до диоксидину прописано, що застосовувати його
Лікуємося народними засобами
Лікуємося народними засобами
Кожен рік тисячі батьків стикаються з проблемою захворювання дітей. Одні вважають за краще давати дитині всі можливі таблетки, невідомі ...