Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Вірус Епштейн-Барра у дітей

1-03-2015, 18:13
890
0
Вірус Епштейн-Барра у дітей
Вірус Епштейна-Барра названий по імені його першовідкривачів, англійських лікарів Епштейна і Барра, які виявили його у 1964 році. Інфекційне захворювання, яке викликається вірусом Епштейна-Барра носить назву «інфекційний мононуклеоз». У маленьких дітей зараження цим вірусом часто не помічається, так як протікає досить легко, однак у більш старшому віці вірус призводить до типовій картині інфекційного мононуклеозу, буквально «яке збиває з ніг» хворого. Дане захворювання може виникнути в будь-якому віці, однак найчастіше він зустрічається у дітей у віці від 4-х до 15-ти років.
Вірус Епштейна-Барра у дітей: симптоми
Інкубаційний період триває від 4-х до 8-ми тижнів. Починається з симптомів, типових для вірусних інфекцій. Проявляються слабкість, біль у суглобах, головний біль, зниження апетиту, озноб. Через 2-3 дні розвивається сильний фарингіт, який може тривати тиждень, температура підвищується до 39-40° С, у дитини збільшуються лімфовузли. У деяких дітей з'являються скарги на біль в животі, що пов'язано з збільшенням печінки і селезінки. У певної кількості хворих з'являється сип, схожий на сип при скарлатині.
Зазвичай симптоми тримаються близько двох тижнів, проте слабкість і загальна інтоксикація організму може тривати і декілька місяців.
Лікування вірусу Епштейна-Барра у дітей

 • При даному захворюванні показаний постільний режим, мінімум фізичних навантажень.

 • Лікування симптоматичне як при вірусних захворюваннях.

 • Бажано вживати якомога більше теплої рідини. Їжа дитини повинна бути низькокалорійною і легко засвоюваної. Високу температуру необхідно знижувати жарознижувальну на основі парацетамолу, що підходять за віком.

 • Навіть після того, як гостра фаза захворювання минула, після зараження вірусом Епштейна-Барра, необхідно ще протягом як мінімум чотирьох тижнів утримувати дитину від фізичних навантажень.


 • Чим небезпечний вірус Епштейна-Барра?
  Серйозні ускладнення виникають рідко, однак про них варто знати. Можливо вторинне бактеріальне ускладнення, а також ураження центральної нервової системи. В крові може бути виявлено зниження кількості таких елементів крові, еритроцити, лейкоцити, тромбоцити. В результаті руйнування червоних кров'яних тілець антитілами може розвинутися анемія.
  Дуже рідкісним, але і загрозливим життя дитини, ускладненням є розрив селезінки.
  Вірус Епштейна-Барра: наслідки
  Вірус Епштейн-Барра у дітей

  Прогноз для хворих вірусом Епштейна-Барра дітей - позитивний. Гостра симптоматика проходить протягом 2-3 тижнів. Лише у 3% хворих цей період є більш довгим.
  У той же час, слабкість і хворобливий стан може тривати від одного до декількох місяців.
  Профілактика вірусу Епштейна-Барра
  На жаль, не існує спеціальних заходів, які дозволять вам і вашій дитині запобігти зараженню вірусом Епштейна-Барра. Однак, чим рідше ви будете відвідувати громадські місця, місця великого скупчення людей, тим більш імовірно, що це захворювання обійде ваш дім стороною. Пам'ятайте, що вірус передається повітряно-крапельним шляхом, коли носій захворювання чхає або кашляє, а також через поцілунки.
  Читайте також
  Вірусна ангіна у дітей
  Вірусна ангіна у дітей
  Ангіна у дітей найчастіше виникає на тлі вірусної інфекції, що потрапила в організм дитини. Щоб швидко допомогти дитині, в першу чергу, потрібно
  Мононуклеоз - симптоми у дітей
  Мононуклеоз - симптоми у дітей
  Мононуклеоз - гостре інфекційне захворювання, яким страждають і діти, і дорослі. Передається воно при безпосередньому контакті, частіше через слину.
  Коклюш: симптоми у дітей
  Коклюш: симптоми у дітей
  Одним изс ерьезных дитячих інфекційних захворювань є коклюш. У нещеплених від нього дітей хвороба розвивається досить швидко з яскраво вираженими
  Герпес у дітей. Що робити?
  Герпес у дітей. Що робити?
  Носіями герпеса, за оцінками вчених, є 90% населення планети. В організмі вірус активізується тільки якщо імунітет дитини ослаблений.
  Грип під час вагітності: симптоми і лікування
  Грип під час вагітності: симптоми і лікування
  Грип належить до розряду вірусних інфекцій і передається повітряно-крапельним шляхом, тобто коли хворий чхає або кашляє. Дізнатися хвороба легко за
  Інфекційний мононуклеоз у дітей, симптоми і лікування мононуклеозу у дітей
  Інфекційний мононуклеоз у дітей, симптоми і лікування мононуклеозу у дітей
  Якщо ваш малюк раптом почав хропіти уві сні це зовсім не смішно. Перше, що ви повинні зробити - взяти все необхідне і бігти до лікаря. Хропіння у