Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Мононуклеоз - симптоми у дітей

Мононуклеоз - симптоми у дітей

1-03-2015, 18:27
836
0
Мононуклеоз - симптоми у дітей
Мононуклеоз є гострим інфекційним захворюванням, якому піддаються в основному діти у віці від трьох років. Зустрічається він і в більш ранньому віці, але набагато рідше. Викликає це підступне захворювання, вірус Епштейн-Барра, який відноситься до групи вірусів герпесу, і є дуже поширеним в дитячому віці.
Діагностика інфекційного мононуклеозу у дітей проводиться на підставі аналізу крові, в якій підвищені показники лейкоцитів і моноцитів. Також призначається аналіз на цитомегаловірус. Часто, коли батьки не звертаються за лікарською допомогою, хвороба може перейти в хронічну форму, важко піддається лікуванню. Адже симптоми мононуклеозу у дітей схожі на звичайне ГРВІ.
Розрізняють гостру (3 місяці), затяжну (до 6 місяців) і хронічну стадії мононуклеозу у дітей. Якщо лікування проводилося неправильно або якщо дитину не лікували зовсім, він є вірусоносієм, і захворювання може перейти в хронічну форму.
Симптоми і ознаки мононуклеозу у дітей:

 • підвищення температури, яка тримається до двох тижнів;

 • збільшення шийних лімфовузлів;

 • закладений ніс;

 • запалення мигдалин і аденоїдів;

 • збільшення розмірів селезінки і печінки;

 • висип на різних частинах тіла.


 • Причини мононуклеозу у дітей


  Захворювання мононуклеозом зазвичай відбувається при близькому контакті. Коли дорослі вірусоносії цілують дитини, слина може потрапити на слизову. Адже тому мононуклеоз у дітей ще називають хворобою заласканных дітей.
  У дошкільних установах, особливо в молодших групах, діти легко заражають один одного, через які іграшки, все по черзі тягнуть в рот .
  Хоча інфекційний мононуклеоз і не є особливо заразним захворюванням, з ним стикалися 90% населення планети. Хтось захворів, хтось став вірусоносієм. Для зараження мононуклеозом необхідний контакт зі слиною хворого. Інкубаційний період становить два тижні або трохи більше.
  Специфічної профілактики мононуклеозу у дітей не існує, тому що інфекція є мало заразною. Просто не дозволяйте чужим людям цілувати вашої дитини, дотримуйтеся простих правил гігієни.
  Наслідками перенесеного мононуклеозу у дітей можуть стати ускладнення з боку печінки (жовтяниця, гепатит), ниркова недостатність. У поодиноких випадках розрив селезінки, запалення оболонок головного мозку, проблеми з дихальною системою. Якщо до інфекції приєднується стафілокок або стрептокок, може виникнути гнійна ангіна, рідше бронхіт і пневмонія. Найбільш частим наслідком є ослаблення імунітету.

  Як лікувати мононуклеоз у дітей?


  Про те, як вилікувати мононуклеоз у вашої дитини, розповість лікар. Одного ліки для лікування мононуклеозу немає, лікування полягає в симптоматичної терапії. Це означає, що при закладеному носі лікар випише вашій дитині краплі в ніс.
  Мононуклеоз - симптоми у дітей
  При захворюванні горла - полоскання. Жарознижуючі засоби - при високій температурі.
  Противірусні препарати призначаються тільки у важких випадках, так само як і гормональні засоби - кортикостероїди. Протягом декількох тижнів повинен дотримуватися спокій без будь - яких фізичних навантажень, тому що зростає ймовірність розриву збільшеної селезінки.
  Після закінчення лікування потрібно кожен місяць протягом півроку здавати всі необхідні аналізи крові, і у випадку, коли показники збільшені, потрібно звернутися за консультацією до гематолога.
  Для реабілітації після хвороби також призначаються вітамінні препарати, ферменти, гомеопатія.
  Читайте також
  Вірус Епштейн-Барра у дітей
  Вірус Епштейн-Барра у дітей
  Одним з вірусних захворювань у дітей, що зустрічаються частіше у віці від 4 до 15 років є зараження, так званим, вірусом Епштейна-Барра. Його
  Мононуклеоз у дітей - лікування
  Мононуклеоз у дітей - лікування
  Інфекційний мононуклеоз - досить часте захворювання в дитячому віці, що вражає лімфоїдні тканини. Лікування найчастіше проводиться симптоматичне.
  Герпес у дітей. Що робити?
  Герпес у дітей. Що робити?
  Носіями герпеса, за оцінками вчених, є 90% населення планети. В організмі вірус активізується тільки якщо імунітет дитини ослаблений.
  Інфекційний мононуклеоз у дитини
  Інфекційний мононуклеоз у дитини
  У більшості випадків захворювання настає ще в ранньому віці, так званий - інфекційний мононуклеоз у дитини . Ця хвороба в ряді випадків обумовлена
  Інфекційний мононуклеоз у дітей
  Інфекційний мононуклеоз у дітей
  Інфекційний мононуклеоз називається ще інфекційних реактивним ретикулезом, або хворобою Філатова. Страждають їм переважно діти віком від 4 до 14
  Інфекційний мононуклеоз у дітей, симптоми і лікування мононуклеозу у дітей
  Інфекційний мононуклеоз у дітей, симптоми і лікування мононуклеозу у дітей
  Якщо ваш малюк раптом почав хропіти уві сні це зовсім не смішно. Перше, що ви повинні зробити - взяти все необхідне і бігти до лікаря. Хропіння у