Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Вітрянка у дітей - лікування

Вітрянка у дітей - лікування

1-03-2015, 18:45
1417
0
Вітрянка у дітей - лікування
Вітрянка відноситься до гострим вірусним высококонтактным захворювань, тому заразитися вітряну віспу можна, навіть випадково пройшовши повз хвору людину. А особливий пік захворювання припадає на демісезонні періоди.
І хоча перехворівши на вітрянку одного разу, дитина отримує довічний імунітет, та й прийнято вважати, що в ранньому віці це захворювання переноситься краще, якщо ваше чадо захворіли вітрянкою, не слід «ділитися» захворюванням з іншими дітьми, а постарайтеся ізолювати його вдома, щоб знизити ризик поширення збудника.

Симптоми вітрянки у дітей


Найчастіше захворювання схильні діти дошкільного віку. Симптоми і лікування вітрянки у дітей досить стандартні. Як правило, на другий день хвороби поверхню шкіри «прикрашається» характерним висипом, яка тримається не менше п'яти днів. Нерідко хвороба супроводжується хвилеподібною підвищенням температури.
Бульбашки на тілі, розміром від одного до п'яти міліметрів, називають везикулами. Протягом хвороби везикули проходять кілька етапів. Спочатку на шкірі з'являється крихітне рожеве плямочка, яка дуже швидко трансформується в пухирець, наповнений рідиною. Потім, везикула лопається і починає підсихати. Утворюється скоринка викликає сильний свербіж. Кірочки відпадають приблизно через тиждень.
Висипання оновлюються, тому, на поверхні шкіри спостерігаються одночасно і везикули, і плямочки, і скоринки. Поширюється висип по всьому тілу, не маючи певного місця локалізації.

Лікування вітряної віспи у дітей • При важкій формі вітряної віспи та появі ускладнень, лікування вітрянки у дітей проходить в умовах стаціонару з використанням протигерпетичних препаратів: Виралекс, Ацикловір та інші. Для полегшення стану, нерідко, прописують імуноглобулін, а також, інтерферон. Лікарі рекомендують лікувати вітрянку у дітей такими рослинними засобами, як Алпізарін, Госипол, Хелепин, Флакозид.

 • В останні роки високою популярністю стала користуватися методика лікування вітрянки у дітей Комаровського. На відміну від більшості вітчизняних медиків, Комаровський вважає, що не слід чекати отпадания кірочок, короткочасні гігієнічні ванни бажано проводити щоденно, так як підвищена пітливість і забруднення поверхні шкіри провокують посилення свербежу. До речі, на Заході, щоденний душ при лікуванні вітрянки у дітей рекомендується давно.

 • Особистої гігієни необхідно приділяти ретельну увагу. Постільна білизна та піжами дитини, виконані з бавовняної тканини, повинні постійно змінюватися.

 • Лікування вітрянки у дітей проходить з обов'язковою обробкою висипки розчином перманганату кальцію або діамантовою зеленню. Обробку слід виконувати двічі на день. Врахуйте, обробка дезинфікуючими засобами не є лікуванням. Розчини просто підсушують висип. Якщо проводити обробку занадто часто, на місці пухирців можуть з'явитися шрами. У разі підвищення температури показано використання ібупрофену або парацетамолу.
  Вітрянка у дітей - лікування
  Небажано давати дитині аспірин, так як він може викликати ускладнення перебігу хвороби.

 • Лікують вітрянку у дітей, обов'язково дотримуючись постільний режим, так як в перші дні хвороба часто супроводжується гарячковим станом. Батькам слід більше часу проводити з дитиною, відволікаючи від бажання пошкрябати. Немовлятам обов'язково надягають рукавички, дітям постарше коротко стрижуть нігті.

 • Необхідно знати, що робити не можна, коли у дитини вітрянка. Не можна допускати перегрівання, яке посилює свербіж. Тому, слід частіше провітрювати приміщення, в якому знаходиться хвора дитина, не створюючи протягів.
 • Читайте також
  Вітрянка у дітей до року
  Вітрянка у дітей до року
  Вітряна віспа або, просто, вітрянка - інфекційне захворювання, яке набагато легше переноситься дітьми молодшого віку, ніж дорослими. Деякі мами
  Скільки днів діти хворіють на вітрянку?
  Скільки днів діти хворіють на вітрянку?
  Вважається, що на вітряну віспу або, просто, вітрянку, краще перехворіти в ранньому віці, тоді вона переноситься легше і проходить швидше. Однак
  Ускладнення після вітрянки у дітей
  Ускладнення після вітрянки у дітей
  Вітрянка або вітряна віспа - досить-таки поширене захворювання, яким хворіють частіше в дитячому віці. В багатьох батьків склалося досить легковажне
  Як починається вітрянка у дітей?
  Як починається вітрянка у дітей?
  Вважається, що вітрянка або вітряна віспа - захворювання, яким краще перехворіти в дитинстві, коли воно протікає з меншими ускладненнями. Але як
  Вітряна віспа у дітей
  Вітряна віспа у дітей
  Вітряна віспа - нерідко зустрічається захворювання, особливо у дітей дитсадівського і шкільного віку. Всі пам'ятають з дитинства цих смішних "зелених
  Ознаки вітрянки у дітей
  Ознаки вітрянки у дітей
  На вітряну віспу або вітрянку в дитинстві перехворіла практично кожен. Але, коли справа доходить до виявлення симптомів захворювання вже у своїх