Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Після щеплення АКДП дитина кульгає

1-03-2015, 18:57
2072
0
Після щеплення АКДП дитина кульгає
АКДП є щепленням, яка частіше за інших викликає побічні реакції у дітей. Незважаючи на те, що існує цілий ряд приписів, щоб зменшити побічні ефекти після введення антигенів, батькам необхідно знати про наслідки. У цій статті ми детально розглянемо, які реакції можуть виникнути у дитини після вакцинації від кашлюку, дифтерії та правця, і які з них відносяться до норми.

Стан дитини після щеплення АКДП


Самим небезпечним антигеном, що становлять більшість побічних реакцій на щеплення АКДП є коклюш. Тим не менш, ризики ускладнень у щеплених дітей набагато нижче, ніж імовірність їх виникнення у хворіючих дітей.
Після введення щеплення АКДП імунітет дитини дає відповідь введеним антигенів, в результаті чого дитина може відчувати легке нездужання.
До цього стану можна віднести запаморочення, загальну слабкість, блювоту, пронос, головний біль і не високу температуру. Щоб полегшити стан малюка лікарі рекомендують після щеплення ввести дитині парацетамол у дозі відповідає її віку. Препарати від проносу дитині не дають. У нормі всі ці симптоми проходять через 1 - 3 доби.
Наслідком щеплення АКДП у дитини може стати невелике ущільнення в місці уколу. В перші дні після щеплення ця область може бути болючою. Якщо ущільнення за забарвленням і станом шкірного покриву схоже з іншими ділянками тіла - це норма. Щоб ущільнення розсмокталося швидше, необхідно робити теплі примочки.
Якщо після щеплення дитина кульгає, за станом місця введення ін'єкції необхідно спостерігати ретельніше. У більшості випадків явище вважається нормою і проходить через сім днів.
Дитина кульгає після щеплень АКДС, в тому числі, з-за поганого розсмоктування ліків, що викликає біль у м'язах. Щоб полегшити стан малюка і усунути болючість, ніжку потрібно масажувати, а дитині бажано більше рухатися. Якщо із-за болю дитина не хоче рухатися, можна робити вправи за принципом велосипеда, коли він лежить на спинці.
Після щеплення АКДП дитина кульгає

У разі нагноєння ущільнення на нозі, зміни забарвлення тіла в цій області, або кульгавості, не проходить за тиждень, необхідно терміново звернутися до лікаря.

Ускладнення після щеплення АКДП у дітей


Набагато рідше, ніж вищевказані симптоми у дітей зустрічаються:

 • висока температура, від 40°;

 • судоми;

 • тривалий, сильний плач.


 • При виникненні цих симптомів необхідно викликати швидку допомогу або показати дитину фахівцеві. У поодиноких випадках можливе ураження ЦНС та летальний результат.
  Читайте також
  У дитини після АКДП болить нога
  У дитини після АКДП болить нога
  АКДП - одна з найбільш складних вакцин. Вона містить в собі відразу 3 складових від захворювань проти дифтерії, кашлюка і правця, і важче інших
  Щеплення АКДП - ускладнення
  Щеплення АКДП - ускладнення
  Щеплення від правця, дифтерії та коклюшу - одна з курсу планових щеплень вакцинації дітей. Роблять її в перші місяці життя малюка. Але багато батьків
  Температура після щеплення АКДП
  Температура після щеплення АКДП
  АКДП - комплексна вакцина від таких захворювань як кашлюк, правець та дифтерія. Але часто батьки стикаються з неприємними наслідками після введення
  Ревакцинація АКДП
  Ревакцинація АКДП
  У перший рік життя дитині рекомендується робити щеплення від небезпечних інфекцій. Одна з них АКДП - щеплення проти кашлюку, правця і дифтерії, після
  Щеплення проти кашлюку, дифтерії і правця (акдп)
  Щеплення проти кашлюку, дифтерії і правця (акдп)
  АКДП. Це вакцина вітчизняного виробництва для профілактики кашлюку, дифтерії та правця. В її складі крім анатоксинів дифтерії та правця, містяться
  Чи може тахікардія бути наслідком щеплення АКДП
  Чи може тахікардія бути наслідком щеплення АКДП
  «Моїй улюбленій донечці Софійці у 5 місяців зробили щеплення АКДС. Після щеплення АКДП - через 6 днів у неї піднялася температура до 39°С і