Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Щеплення кпк

1-03-2015, 19:17
2133
0
Щеплення кпк
Щеплення КПК - це комплексна вакцина від трьох захворювань: кору, краснухи і паротиту, більш відомого, як свинка. Від вакцинації дитини лікарі рекомендують відмовитися лише в рідкісних випадках, оскільки ці захворювання небезпечні своїми ускладненнями. Про те, в якому віці робиться щеплення КПК, є у неї протипоказання і побічні ефекти, і піде мова в цій статті.

Вакцинація: кір, краснуха, паротит


Кір - це захворювання, що характеризується підвищеною температурою тіла, висипом, кашлем, ринітом та запаленням слизової оболонки очей. Захворювання викликає ускладнення у вигляді запалення легенів, судом, що супроводжуються випинанням очей, захворювань очей і може привести до летального результату.
Краснуха є недугою, для якого характерна шкірний висип. Під час хвороби у дітей спостерігається підвищена температура тіла. Ускладнення при краснусі більше позначаються на дівчатках, висловлюючись у вигляді захворювань суглобів.
Паротит або свинка крім температури і головного болю, характеризуються припухлістю обличчя і шиї хворого дитини і набряками яєчок у хлопчиків. Саме для хлопчиків хвороба і представляє найбільшу небезпеку, оскільки вони можуть залишитися безплідними. Також серед ускладнень можна відзначити глухоту, менінгіт і навіть летальний результат.
Щеплення проти кору, краснухи і паротиту передбачає введення в організм дитини вірусів цих захворювань в ослабленому вигляді. Ризики розвитку важких побічних ефектів при введенні вакцини є, але вони в багато разів менше, ніж ризики при розвитку цих захворювань у дітей.

Коли і куди роблять щеплення КПК?


Згідно з календарем щеплень, вакцинацію від кору, краснухи і паротиту проводять двічі. Перший раз щеплення робиться у віці 1 року, другий раз, за умови, що дитина захворювання за цей період часу не переносив - в 6 років.
В окремих випадках, наприклад, якщо батькам необхідно разом з дитиною поїхати за кордон, щеплення КПК може бути зроблена малюкові у віці від 6 до 12 місяців. Однак вона не впливає на календар щеплень, і в рік КПК будуть робити, як в перший раз.
Ін'єкцію з вакциною КПК вводять підшкірно. Робиться вона або в дельтоподібний область плеча малюка, або під лопатку.

Реакція на щеплення кір, краснуха, паротит


Серед поширених реакцій у дітей на щеплення КПК можна відзначити наступні:

 • шкірний висип;

 • підвищення температури тіла;

 • нежить;

 • блювоту, пронос;

 • невелику припухлість яєчок у хлопчиків.


 • При підвищенні температури тіла, появі висипу або набряки яєчок у хлопчиків після щеплення КПК, батькам слід дати дитині парацетамол. Якщо температура висока, то дитині потрібно дати жарознижуючий засіб. Воно дається відразу після вакцинації тим дітям, які схильні до судом при підвищенні температури тіла.
  Блювота і пронос, викликані щепленням КПК, як правило, у лікуванні не потребують.
  Можливі тяжкі алергічні реакції у дітей на щеплення КПК, але це лише один випадок на мільйон. Спостерігалися у дітей і такі стани, як менінгіт, пневмонія, глухота і навіть впадіння в стан коми. Ці випадки - одиничні і достовірно з'ясувати, чи стала вакцинація причиною цих станів, не вдалося.

  Протипоказання для введення щеплення КПК

  Щеплення кпк

  Щеплення КПК протипоказана дітям, які страждають непереносимістю білка курячих яєць, канаміцину та неоміцину.
  Щеплення КПК не робиться дітям, які захворіли на момент проведення вакцинації. Повторне введення вакцини КПК заборонено тим дітям, які важко перенесли першу щеплення КПК.
  Також заборонено введення вакцини КПК дітям, які страждають на Снід, ВІЛ та іншими захворюваннями, що пригнічують імунну систему організму. В окремих випадках, вакцина може бути введена їм, але за умови строго контролю з боку фахівця.
  Про можливість проведення вакцинації від кору, краснухи і паротиту слід проконсультуватися батькам онкохворих дітей. Консультація з лікарем обов'язкова і для дітей, яким вводилися продукти крові протягом останніх 11 місяців перед вакцинацією.
  Читайте також
  Кір-паротит-краснуха - щеплення
  Кір-паротит-краснуха - щеплення
  У питанні необхідності вакцинації дітей, звичайно, можна посперечатися, але існують вакцини від таких хвороб, небезпека зараження яких набагато вище,
  Щеплення кір-краснуха-паротит - реакція
  Щеплення кір-краснуха-паротит - реакція
  У рік малюкам належить черговий етап планової вакцинації - це щеплення від кору, краснухи і паротиту (КПК). Що являє собою ця вакцина, якою повинна
  Календар профілактичних щеплень
  Календар профілактичних щеплень
  У нашій країні розроблено і застосовується календар профілактичних щеплень , затверджений МОЗ .
  Щеплення проти кору
  Щеплення проти кору
  ЖКВ (жива корова вакцина) містить живі ослаблені віруси кору. Перша вакцинація проводиться здоровим дітям у віці 12-15 місяців. Повторне введення
  Щеплення проти паротиту
  Щеплення проти паротиту
  ЗПВ - (жива паротитна вакцина) містить живі ослаблені віруси паротиту. Перша вакцинація проводиться здоровим дітям у віці 12-15 місяців. Повторне
  Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
  Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
  В останні роки в пресі, на телебаченні та інтернет-форумах йдуть нескінченні дискусії з приводу необхідності вакцинації для немовлят. Тим часом