Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Часто хворіє дитина - що робити?

Часто хворіє дитина - що робити?

1-03-2015, 19:22
1977
0
Часто хворіє дитина - що робити?
З настанням осені практично від кожної другої мами можна почути, що її дитина постійно хворіє. Незважаючи на сучасні ліки, увага батьків до дитячого здоров'ю, частота простудних захворювань у дітей не знижується. У кабінеті педіатра все частіше звучить скарга: «Дитина постійно хворіє, що робити?»
Це питання залишається для педіатрії найактуальнішим. Взагалі для дітей хворіти - це цілком нормально. Якщо ваша дитина переносить щорічно до п'яти гострих респіраторних захворювань, турбується і проводити додаткові дослідження нема чого. Адже таким чином у малюка виробляється імунітет. Але якщо кожен рік дитину вбивають віруси та інфекції більше 5 разів, батькам варто вжити заходів, оскільки недоліковані захворювання призводять до ускладнень у вигляді дисбактеріозу кишечника, алергії, пневмонії, неврологічних порушень, ревматизму та ін

Чому часто хворіє дитина?


Найчастіше батьки, у яких дуже часто хворіє дитина, звинувачують у цьому слабкий імунітет. Це вірно, але лише частково. Імунна система постійно хворіють малюків справді ослаблена. Але насправді до зниження захисних функцій організму ведуть дії батьків, продиктовані любов'ю до рідного чаду.
Сухість повітря і надмірне опалення приміщень, нетривалі прогулянки на свіжому повітрі, примус до їжі - все це позначається на формуванні імунної системи. Часто батьки одягають дитину так, що він перегрівається, потіє і тому захворює. Іноді до зниження захисних сил дитини призводять часте лікування антибактеріальними препаратами.
Нерідко батьки скаржаться, що дитина в садку постійно хворіє. Справа в тому, що прийшовши в дитячий садок, дитина стикається з абсолютно незнайомою атмосферою, в якій мешкають нові віруси. Хворіючи, дитина адаптується до нового середовища і, знову ж таки, тренує свою імунну систему. Крім того, захворюваність підвищується за рахунок стресу, який дитина відчуває, знайомлячись з невідомими раніше умовами в дитячому саду.

Часто хворіючі діти: лікування


Дуже важливо, коли ваша дитина захворіла, дозволити його організму спробувати впоратися самостійно. При звичайних ГРВІ достатньо буде препарату, що знижує температуру (парацетамол, панадол, нурофен) і, наприклад, крапель для носа, якщо є нежить. Якщо відразу ж використовувати антибактеріальні препарати, належного формування імунної системи не відбудеться. Адже не рідкісні випадки, коли у дитини часто болить горло, і йому відразу призначається антибіотик. Хоча такі ліки потрібні лише при гнійних інфекціях і наполегливо непроходящих застудах. Хвороба дитина повинна переносити будинку та не менше 7 днів, оскільки поліпшення самопочуття і відсутність температури не свідчить про остаточну перемогу над ГРВІ.
Після того, як дитина одужав, необхідно приступити до його загартовування. Як загартовувати часто хворої дитини? По-перше, необхідно поступово привчити організм малюка до температури +18°+20°С в приміщенні. Так само неквапливо знижуйте температуру води, в якій купаете улюблене чадо. Участь прогулянки на свіжому повітрі і збільшіть їх тривалість. Намагайтеся одягати малюка так, щоб він не пітнів, граючи на вулиці.
Часто хворіє дитина - що робити?

Крім того, знизити кількість захворювань допоможе щеплення для часто хворіючих дітей. Їх можна зробити в поліклініці - районної чи приватної. Дуже популярні такі щеплення, як АКТ-ХІБ, Хіберікс. Якщо дитина часто хворіє бронхітом, знизити кількість рецидивів допоможе вакцинацію (наприклад, вакциною «Пневмо-23»).
Незайвим в період сезонних захворювань, а також після перенесеної застуди, буде прийом вітамінів для часто хворіючих дітей, наприклад, Мультитабс Бебі, Алфавіт «Наш малюк» і «Дитячий садок», Полив Бебі, Сана-сол, Піковіт, Біовіталь гель.
І наостанок: уникайте контактів дитини з іншими людьми, які можуть заразити його ГРВІ або Грипом.
Читайте також
Як збити температуру дитині 11 років?
Як збити температуру дитині 11 років?
В 11 років діти вже входять в перехідний вік і вважаються підлітками. Тому у матусь часто виникають питання з приводу того, чим лікувати підросло те
Дитина часто хворіє в садку – що робити?
Дитина часто хворіє в садку – що робити?
У перші місяці в дитячому садку дитина проходить процес адаптації, не тільки психологічної, а й фізичного. Адже це для нього нова атмосфера, організм
Чому дитина часто хворіє простудними захворюваннями?
Чому дитина часто хворіє простудними захворюваннями?
Батьки маленьких дітей, особливо тих, які відвідують дитячі дошкільні установи, стикаються з проблемою частих захворювань дитини. Чому так
Як не заразити дитину, якщо хворіє мама?
Як не заразити дитину, якщо хворіє мама?
Якщо мати відчуває, що захворіла, вона всіма можливими способами намагається відгородити дитину, прийнявши всі доступні заходи безпеки. Далі
Як зміцнити імунітет дитини?
Як зміцнити імунітет дитини?
Найголовніше, за чим стежать батьки, це здоров'я їхнього улюбленого малюка. Кожен батько хоче, щоб його дитина виросла здоровою і красивою. А для
Якщо дитина захворіла
Якщо дитина захворіла
Це завжди дуже велике випробування для всієї сім'ї, коли дитина хворіє. Але уникнути хвороб зовсім не виходить, та й не потрібно прагнути до цього.