Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Ротавірусна інфекція у дітей - лікування

1-03-2015, 19:35
865
0
Ротавірусна інфекція у дітей - лікування
Ротавірусна інфекція (інша назва - шлунковий грип) являє собою кишкову інфекцію, якою найчастіше хворіють маленькі діти у віці від півроку до двох років. Підхопити інфекцію можна через їжу. Також в групу ризику потрапляють діти, які відвідують дитячі дошкільні установи.
У разі захворювання ротавирусом у дитини спостерігається порушення апетиту та діарея, що призводить до зневоднення організму.
Ротавірусна інфекція у немовляти
Найбільш важко переносять захворювання ротавірусної інфекцією грудні діти віком до одного року, зважаючи труднощів додаткового допаивания такого малюка для виключення зневоднення організму.
Дитина з ротавирусом відмовляється від грудей, у нього можуть відзначатися блювотні позиви і велика втрата у вазі (до 1 кг). Однак, при легкого та середнього ступеня ротавірусу грудні діти відновлюються швидше. По можливості важливо зберігати грудне вигодовування і продовжувати годувати або зціджуватися, якщо ротавірусна інфекція не виражена явно, і дитина хоч трохи, але погоджується на годування. Оскільки знаходяться в материнському молоці корисні мікроелементи сприяють прискоренню процесу одужання немовляти і заселення мікрофлори кишечника корисними бактеріями.

Як лікувати ротавірус у дитини?


Якщо дитині ставлять діагноз «ротавірусна інфекція», лікування у дітей зводиться до виключення зневоднення організму, яке може привести до летального результату.
Також важливо відновити водно-сольовий баланс в організмі, для чого використовують оральний метод введення розчину глюкози і солей.
Антибіотики лікар призначає тільки в разі приєднання бактеріальної інфекції.
Для нормалізації акту дефекації можна пропити імодіум, однак варто обмежити його прийом двома днями з-за великої кількості побічних ефектів.
В якості противірусного ліки лікар може прописати афлубін або інтерферон. Смекта та бактерин будуть сприяти виведенню з дитячого організму небезпечних токсинів.

Харчування дитини при ротавірусної інфекції та після неї


Після орального введення розчину глюкози харчування, як правило, дозволяється не раніше ніж через чотири-шість годин. При цьому дитині, що знаходиться на грудному вигодовуванні, скорочують інтервал між годуваннями, искусственникам розводять молочну суміш додатково водою або рисовим відваром для кращого засвоєння.
Дітям після року з третього дня додають у раціон харчування сир, каші.
Зазвичай на четверту-шосту добу харчування дитини відновлюється в повному обсязі. Однак якщо ротавірусна інфекція у дітей ще присутня, то важлива спеціальна дієта, що виключає солодкі, надмірно солоні продукти, чорний хліб, кисломолочну продукцію.
У разі зниження апетиту у дитини можна годувати його частіше і зменшити інтервали між прийомами їжі і протягом тижня поступово вводити по одному годівлі.
Відновлення дитини після ротавірусу настає не раніше, ніж через тиждень після проведення лікувальних заходів. Проте ще деякий час варто дотримуватися суворої дієти для закріплення отриманого результату, оскільки ротавірус має властивість повертатися і батьки дитини можуть знову помітити симптоми ротавірусної інфекції.

Ротавірус у дітей - профілактика


Після проведеного курсу лікування важливо не допустити повторне розвиток хвороби. Це можна зробити за допомогою здійснення
Ротавірусна інфекція у дітей - лікування
комплексних заходів:

 • дотримання гігієни (миття рук після вулиці і перед прийомом їжі);

 • ретельне споліскування овочів і фруктів теплою водою з-під крана;

 • для приготування їжі дитині використовувати тільки прокип'ячену воду;

 • пити воду тільки з чайника.


 • Прості правила дотримання гігієни допоможуть попередити хворобу і виключити її розвиток.
  Читайте також
  Симптоми ротавірусної інфекції у дітей
  Симптоми ротавірусної інфекції у дітей
  Ротавірус - досить серйозне інфекційне захворювання, яке легко передається повітряно-крапельним шляхом, розвивається швидкими темпами і надзвичайно
  Чим годувати дитину при ротавірусної інфекції?
  Чим годувати дитину при ротавірусної інфекції?
  Ротавірусна інфекція - надзвичайно небезпечний стан для організму дитини. І тут важливо беззаперечно виконувати призначення лікаря, в першу чергу,
  Ротавірусна інфекція - ознаки у дітей
  Ротавірусна інфекція - ознаки у дітей
  Хвороба дитини - як страшний сон для батьків, адже дуже важко, коли хворіє твоя дитина, а ти не розумієш, як йому допомогти. Часта безперервна
  Ротавірус у дітей
  Ротавірус у дітей
  Скільки проблем можуть принести дитині брудні руки, починаючи від дисбактеріозів та отруєнь, закінчуючи більш серйозними вірусними інфекціями. Однією
  Кишкова інфекція у дітей - лікування
  Кишкова інфекція у дітей - лікування
  Кишкова інфекція у дітей - досить небезпечне захворювання, тому варто поставитися до неї з усією серйозністю. Як розпізнати у дитини недуга і що
  Ротавірусна інфекція у дітей
  Ротавірусна інфекція у дітей
  Ротавірусна інфекція - гостра кишкова інфекція, яка викликається ротавирусами. Особливо часто ротавірусної інфекцією хворіють немовлята.